in ,

90’lı Yılların Ünlü Korku Serisi “I Know What You Did Last Summer” Yeni Filmi ile Dönüyor

Yeni “I Know What You Did Last Summer” filmi geliyor. 1990’lı yılların ikonik ‘teek slasher’ korku yapımı geri dönüyor.

Yeni I Know What You Did Last Summer Filmi
- Reklam -
- Reklam -

Yeni I Know What You Did Last Summer filmi duyuruldu. Sony, popüler korku serisine yıllar sonra bir halka daha eklemeye hazırlanıyor.

Amerikalı yazar Lois Duncan’ın 1973 tarihli genç yetişkinlere yönelik korku romanı I Know What You Did Last Summer (Geçen Yaz Ne Yaptığını Biliyorum), 1997’de Jim Gillespie tarafından beyaz perdeye taşındı. Oyuncu kadrosunda Sarah Michelle Gellar, Jennifer Love Hewitt, Ryan Phillippe ve Freddie Prinze Jr. gibi isimlerin bulunduğu yapım 17 milyon dolarlık bütçesiyle gişede 125 milyon dolar hasılat getirmeyi başardı.

Yapımın senaryosunu dönemin bir başka slasher klasiği olan Scream’in (Çığlık) senaristi Kevin Williamson kaleme alırken hikâye 1998’de I Still Know What You Did Last Summer ile devam etti. 2021 yılında aynı isimle Prime Video imzasıyla diziye de adapte edilen yapım, şimdi yeni bir film ile beyaz perdeye geri dönmeye hazırlanıyor.

- Reklam -

Yeni I Know What You Did Last Summer Film

Sony, geçen günlerde yaptığı açıklamada yönetmenliğini Jennifer Kaytin Robinson’ın (Do Revenge) üstleneceği yeni I Know What You Did Last Summer filmini duyurdu.

Yeni I Know What You Did Last Summer Filmi Eski Başrolleri Geri Getirecek

Jennifer Kaytin Robinson ve Sam Lansky tarafından Leah McKendrick’in senaryosundan yazılan filmin konusu şimdilik saklı tutuluyor. Bununla birlikte seride Ray Bronson’ı canlandıran Freddie Prinze Jr. ve Julie James’e hayat veren Jennifer Love Hewitt’in rollerine geri dönmeleri bekleniyor.

Jennifer Love Hewitt, Freddie Prinze Jr., Sarah Michelle Gellar ve Ryan Phillippe’in kariyerlerinde önemli bir basamak olan 1997 tarihli ilk yapım, izleyicilere bir gece sahil yolunda bir yayayı kazara ezip geçen dört arkadaşın hikâyesini anlatmıştı. Ekip, kazanın ardından panikle cesedi okyanusa atmış ve olayın üstünü örtmeye karar vermişti. Ancak bir yıl sonra, karanlık sırlarını bilen birinden gizemli mesajlar almaya başladılar ve arkadaşlar için gerilim dolu anlar böylece başlamış oldu.

- Reklam -

Yeni I Know What You Did Last Summer Filmi - 2025

Yeni I Know What You Did Last Summer filmi 18 Temmuz 2025 tarihinde vizyona girecek.

I Know What You Did Last Summer filmleri hakkındaki görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, sinema dünyasından son gelişmeler için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    ‘‘I Know What You Did 30 Years Ago’’

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Beast Within Film - Kit Harington - Fragman

Kit Harington’lı Korku Filmi “The Beast Within”den Fragman Yayınlandı

Inside Out Dizisi Konu - Dream Productions Hakkında

Riley’nin Zihnindeki Hayalleri Oluşturan Film Stüdyosu Dream Productions’ı Anlatan “Inside Out” Dizisi Geliyor