in , ,

“Yerli Wolverine” Özer Tetik, Hugh Jackman’ın İkonik Karakterini Aratmıyor

Yerli Wolverine Özer Tetik, Adana’da yaşıyor ve Hollywood’un ünlü aktörü Hugh Jackman’a olan benzerliğiyle gündeme geliyor.

Yerli Wolverine Özer Tetik
- Reklam -
- Reklam -

Yerli Wolverine olarak anılmaya başlayan Adanalı Özer Tetik, film karelerini aratmayan pozlarıyla basında yer buluyor.

Adana’da yaşayan ve özel hayatında vücut geliştirme antrenörlüğü yapan 39 yaşındaki Özer Tetik, spor salonlarının yanı sıra film ve dizi setlerinde de zaman geçiriyor.

Yaklaşık üç yıl önce rol aldığı diziden ayrıldıktan sonra imajını değiştiren Tetik, Marvel Comics çizgi romanlarında yer alan ve daha sonra beyaz perdede Hugh Jackman tarafından canlandırılan Wolverine karakterine benzediğini küçük bir çocuğun şaşkın bakışları sayesinde fark etti.

- Reklam -

İnternette karakteri inceleyen ve yüz hatlarının benzerliğini gören Tetik, kısa bir süre sonra çevresinden de benzer yorumlar almaya başladı.

Adanalı Yerli Wolverine Özer Tetik

Yerli Wolverine Özer Tetik Benzerlikten Dolayı Memnun

Bu benzerlikten memnun olan Özer Tetik, imajında yaptığı küçük değişiklikler ve özel olarak yaptırdığı pençe figürü sayesinde “Yerli Wolverine” olarak tanınmaya başladı.

Türkiye’nin çeşitli illerinde bu karakterle organizasyonlara katılan ve özellikle gençlerden yoğun ilgi gören Tetik, sosyal medyada ve sokakta film sahnelerini aratmayan pozları ve hareketleriyle herkesin dikkatini çekiyor.

Yerli Wolverine Özer Tetik verdiği röportajda, 3 sene önce bir dizide oynarken yönetmenin isteği üzerine uzun süre bıyık bıraktığını belirtti.

Sette birçok kişinin bu tarz bir imaja sahip olduğunu ifade eden Tetik o günleri şöyle anlatıyor:

“Nereye baksam sakallı, bıyıklı adamlar görüyordum. Sakal, bıyık bırakan ünlü olmaya çalışıyor diye düşündüm ve kendime, ‘Özer sen bu bıyıkları kes,’ dedim. Setimiz bitti, bıyıklarımı kestim. İlerleyen zamanlarda iş yerine gittim ve mola sırasında 9 yaşlarında bir çocuk bana, ‘Abi sen aynı Wolverine’e benziyorsun,’ dedi. Bende açtım bir karaktere, bir kendime baktım. ‘Ben buyum,’ dedim.”

Wolverine Özer Tetik

Tetik karakterin yüz yapısı, vücut tipi ve tarzının kendisine benzemesine oldukça şaşırdığını ve bu durumdan hoşlandığını dile getirdi.

- Reklam -

Özel Bir Çaba Sarf Etmiyor

Wolverine karakterine benzemek için özel bir çaba sarf etmediğini vurgulayan Tetik, şunları söyledi:

“Ben doğallığımla benziyorum. Yaptığım tek şey saçlarıma fön çekmek, hepsi bu. Yaklaşık üç senedir ‘Wolverine’ modundayım ve gençlerin hoşuna gidiyor. ‘Wolverine buralarda’ diyerek fotoğraf çektirmeleri, yolda yürürken yanıma gelip İngilizce konuşmaları beni mutlu ediyor. Dışarıya çıktığımda görenler şaşkınlık içerisinde kalıyor. Bir alışveriş merkezine gidiyorum, daha girmeden insanlar bakmaya başlıyor. Kapıdaki güvenlikler, ‘Bu o değil mi?’ diyerek birbirini dürtüyorlar.”

İnsanların ilgisinin kendisini mutlu ettiğini belirten Tetik, sosyal medyada Wolverine karakterinin hareketlerini yaparak ve ikonik pozlarını vererek içerikler paylaştığını anlattı.

Özer Tetik - Yerli Wolverine

“Amacım Güzel Hatıralar Bırakmak”

Başlangıçta belirli bir amacı olmadığını söyleyen Tetik, sözlerine şöyle devam etti:

“Wolverine’e benzemek güzel bir his, dünyada ikinci bir benzerinin olmadığını fark ettim. Mesela sosyal medyadan aşırı derecede mesajlar ve yorumlar alıyorum. Bu da beni mutlu ediyor amacım da artık insanlara güzel hatıralar bırakmak.”

Bu durumdan ailesinin de memnun olduğunu ifade eden Tetik, üç çocuğunun babalarının bir kahramana benzetilmesi nedeniyle mutlu olduklarını belirtti.

Öte yandan orijinal Wolverine Hugh Jackman’ın rol aldığı Deadpool & Wolverine filmi ise 26 Temmuz 2024’te vizyona girecek.

Yerli Wolverine Özer Tetik hakkındaki düşüncelerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: AA

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Bugün de başkasının yerine utandık çok şükür.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Kırıkkale'de Hitit Kraliyet Mührü Bulundu: "Bunu Bozan Ölecektir"

Kırıkkale’de Gün Yüzüne Çıkarılan Hitit Kraliyet Mührü Üzerindeki Uyarı ile Dikkat Çekiyor: “Bunu Bozan Ölecektir”

Antikythera Düzeneği Ay Takvimi

Dünyanın En Eski Bilgisayarı ‘Antikythera Düzeneği’nin Sırrı Çözüldü: Mısır Değil, Yunan Ay Takvimini Takip Ediyor