in ,

“Young Sheldon” 7 Sezonun Ardından Final Yapıyor: Jim Parsons Veda Bölümü için Geri Dönüyor

Young Sheldon dizisi final bölümüyle ekranlara veda etmeye hazırlanıyor. Jim Parsons ve Mayim Bialik de vedaya eşlik edecek isimler arasında.

Young Sheldon Final 7. Sezon - The Big Bang Theory
- Reklam -
- Reklam -

Young Sheldon 7. sezon finali ile macerasını noktalamaya hazırlanıyor. The Big Bang Theory spin-off’u, 7 yıllık serüvenin ardından ekranlara veda ediyor. Final bölümü, ana diziden Jim Parsons ve Mayim Bialik’i de konuk ediyor.

Popüler sit-com dizisi The Big Bang Theory, 2007 – 2019 seneleri arasında toplam 12 sezon ve 280 bölüm boyunca izleyicilerin karşısına çıkmıştı. Chuck Lorre ve Bill Prady ikilisi tarafından yaratılan yapım toplamda 10 Emmy ödülüne layık görülmüştü.

Dizinin TV tarihine de geçen ikonik karakteri Sheldon Cooper (Jim Parsons) ise 2017’de kendi solo dizisine kavuştu. Sheldon’ın çocukluk dönemini konu alan yapımda karakteri Iain Armitage canlandırdı.

- Reklam -

Young Sheldon Final 7. Sezon

Yapım her ne kadar öncülünün gölgesinde kalsa da 7 sezon boyunca ciddi bir ilgi toplamayı başardı. Dizi final öncesinde, yeni bir The Big Bang Theory spin-off’unun da geliştirilme aşamasına geçmesine katkı sağladı.

Şubat 2024’te başlayan Young Sheldon 7. sezon ise 16 Mayıs 2024’te yayınlanacak 13. Bölüm Funeral ve 14. Bölüm Memoir ile yolculuğunu tamamlayacak.

Final bölümlerinde, ana dizide Amy Farrah Fowler’ı oynayan Mayim Bialik ile Sheldon Cooper’ın yetişkinliğini oynayan Jim Parsons da rollerini yinelemek üzere maceraya katılacak.

“Young Sheldon” Finali, “The Big Bang Theory”nin Yıldızlarını Konuk Ediyor

Mayim Bialik ve Jim Parsons’ın Young Sheldon finalinden ilk görüntüleri paylaşılırken spin-off’u takip etmeyen The Big Bang Theory hayranlarının da dikkatleri veda bölümüne çevrilmiş oldu.

Parsons, Young Sheldon’ın baş yapımcısı ve anlatıcısı olarak görev yapıyor. Bialik de dizinin iki bölümünde sesiyle konuk oldu. Final bölümündeki bu hamle ise ünlü karakterlerin kamera önünde rollerini ilk defa yinelemeleri anlamına geliyor.

Young Sheldon 7. Sezon Final

Dizide Iain Armitage’e Zoe Perry, Lance Barber, Annie Potts, Montana Jordan, Raegan Revord ve Emily Osment gibi isimler eşlik ediyor.

Sheldon’ın çocukluk döneminde geçen bir spin-off dizisi, Sheldon’ın Doğu Teksas’taki çocukluğuna odaklanıyor.

- Reklam -

Yeni The Big Bang Theory spin-off’u Georgie & Mandy’s First Marriage ise prömiyerini gelecek sonbahar yapacak. Dizi, Young Sheldon’da yer alan Georgie Cooper ve Mandy McAllister karakterlerine odaklanacak ve çiftin birlikte kendi hayatlarını kurma çabalarını konu alacak. Yeni dizide roller Montana Jordan ve Emily Osment tarafından canlandırılmaya devam edecek.

Young Sheldon Finali 7. Sezon - The Big Bang Theory

İki bölümden oluşan Young Sheldon finali 16 Mayıs Perşembe günü saat CBS ve Paramount+ üzerinden izleyicilerin beğenisine sunulacak.

Young Sheldon finali için heyecanlı mısınız? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, TV dünyasından gelişmeler için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Yabancılar tadında bırakmayı biliyor, hiç uzatayım da daha fazla reklam geliri elde edeyim kafasında değil adamlar. Bittiyse bitti.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Ted 2. Sezon Onayı

Seth MacFarlane İmzalı “Ted” Dizisi 2. Sezon Onayını Aldı

Fiona Harvey - Martha - Baby Reindeer Dizisi

“Baby Reindeer”ın Martha’sı Fiona Harvey İlk Defa Konuştu: “Yalan Söylüyorlar”