in ,

7 Yılın Ardından Duygulandıran Veda: “Young Sheldon” Finali İzlenme Rekoru Kırdı

Young Sheldon dizisi sona erdi. 7 sezonluk maceranın finali, yaklaşık 9 milyon izleyiciyle kendi rekorunu kırdı.

Young Sheldon Final 7. Sezon 1
- Reklam -
- Reklam -

Young Sheldon dizisi 7. sezon finali ile hikâyesini sonlandırdı. The Big Bang Theory’nin spin-off dizisi, uzun soluklu macerasını rekor eşliğinde noktaladı.

Yakın dönem sit-com yapımları arasında How I Met Your Mother ile birlikte en çok anılan başarılı dizilerden olan The Big Bang Theory, ekran serüvenini 2007 – 2019 seneleri arasında gerçekleştirmişti. Chuck Lorre ve Bill Prady imzalarını taşıyan yapım, yayında kaldığı süre boyunca toplamda 10 Emmy Ödülü’nü hanesine götürmeyi başarmıştı.

Dizide Jim Parsons tarafından canlandırılan Sheldon Cooper ise 2017’de kendi yan dizisiyle rotayı karakterinin çocukluk yıllarına çevirmişti. Iain Armitage, genç Sheldon’a hayat vermiş ve macera ilkinin gölgesinde kalsa da geniş kitlelerce takip edilmeye devam etmişti.

- Reklam -

Yeni bir The Big Bang Theory dizisinin önünü açan Young Sheldon, 16 Mayıs’ta yayınlanan 13 ve 14. bölümlerle izleyicilere veda etti.

Young Sheldon Final - 7. Sezon - Dizi

Final bölümü, ana dizinin başrollerinden Mayim Bialik ve Jim Parsons’ın da dönüşlerine ev sahipliği yaptı. Bialik, Amy Farrah Fowler’ı, Parsons ise Sheldon Cooper’ın yetişkinliğini seneler sonra yeniden canlandırdı.

“Young Sheldon” Finali Rekorla Geldi

Deadline’ın haberine göre The Big Bang Theory’nin öncül dizisi, duygusal bir sezon finalinin ardından son dört yılın en yüksek izleyici sayısına ulaştı.

7 sezonun ardından geçen perşembe gecesi iki bölümlük finalle hayranlarına veda eden dizi, Nielson verilerine göre 8,95 milyon izleyici tarafından takip edildi.

Final, Nisan 2020’de aynı gün 10,15 milyon izleyiciye ulaşan 3. Sezon finalinden bu yana son dört yıl içinde Young Sheldon’ın en çok izlenen bölümü oldu. Final ayrıca genel olarak 7. Sezon izleyici ortalamasının da üzerine çıkmayı başardı. Final sezonunun her bölümü, bölüm başına yaklaşık 7 milyon izleyiciye ulaştı. Paramount+ trafiği de bir önceki haftaya göre %39, bir yıl öncesine göre ise %50 artış gösterdi.

Young Sheldon Final 7. Sezon - The Big Bang Theory

Haberin bir sonraki paragrafı sürpriz bozan (spoiler) içermekte.

- Reklam -

Cooper Ailesi Lance Barber tarafından canlandırılan George Cooper’a veda etti ve karakterler, onun ölümüyle başa çıkmaya çalışırken final bölümü hayranlara duygusal anlar yaşattı.

George Cooper iş yerinde kalp krizi geçirerek kendi hikâyesini noktaladı. The Big Bang Theory hayranları eski diziden Sheldon’ın babasını 14 yaşında kaybettiğini biliyordu. Bu nedenle ilgili sahne izleyiciler için beklenen bir durumdu. Ancak yine de yapım birçok izleyicinin kalbini kırmayı becerdi.

Young Sheldon dizisi, genç Sheldon Cooper’ın Doğu Teksas’taki büyüme sürecini takip etti. Iain Armitage, Sheldon Cooper rolüyle oyuncu kadrosuna öncülük ederken Jim Parsons dizinin anlatıcısı ve baş yapımcı olarak görev yaptı.

Dizide ayrıca Zoe Perry, Barber, Raegan Revord, Montana Jordan, Annie Potts, Matt Hobby, Wyatt McClure ve Emily Osment rol aldı.

Yeni “The Big Bang Theory” Dizisi Yolda

Young Sheldon sona erse de The Big Bang Theory evreni yeni hikâyelerle genişlemeye devam edecek. Emily Osment ve Montana Jordan tarafından canlandırılan Mandy McAllister ve Georgie Cooper çiftinin hikâyesine odaklanan Georgie and Mandy’s First Marriage dizisi 2024’ün sonbaharında izleyicilerle buluşacak.

Georgie & Mandy’s First Marriage Dizisi

Yeni spin-off dizisi Mandy ve Georgie’nin evli bir çift olarak evliliğin, yetişkinliğin ve ebeveynliğin zorluklarını aşarken karşılaştıkları başka zorlukları takip edecek.

Young Sheldon dizisinin son bölümü hakkındaki görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, TV dünyasından son gelişmeler için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Ethem Yekta Ulaş

21 yaşındayım ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyorum. Çocukluğumdan beri bir şeyler üretmeyi seviyorum ve farklı alanlarda deneyim kazanmak istiyorum. Tutkum, öğrenme isteğim ve bu alanlarda kendi tarzımı oluşturma çabamla ilerlemeye devam ediyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

ABD'li Müze Müdürü Endemik Hayvan Kaçakçılığı

1.500 Endemik Hayvanla İstanbul Havalimanı’nda Yakalanan ABD’li Müze Müdürü Serbest Bırakıldı

Al Pacino - Captivated Mafya Patronu Rolü

Al Pacino, “Captivated” Filminde Mafya Babasını Canlandıracak