Forbes Dergisi, 2017 Yılının En Çok Kazanan Yazarlarını Duyurdu!

Ekonomi Dergisi Forbes, her yıl olduğu gibi bu sene de en çok kazanan yazarları açıkladı. İlk sırada çoğumuzun tahmin ettiği gibi J.K. Rowling var!

Her yıl en çok kazanan yazarları açıklayan ABD’li Ekonomi Dergisi Forbes, 2017 yılında en çok kazanan yazarın yıllık 95 milyon dolar gelirle Harry Potter evreninin yaratıcısı J.K. Rowling olduğunu açıkladı. Geçen yılın en çok kazanan yazarı Patterson ise yıllık 87 milyon dolar gelirle ikinci sıraya geriledi.

1999 yılından bu yana üç kez Forbes’un en çok kazanan yazarlar listesine giren Rowling, bu sene 95 milyon dolarla birinci sıraya yerleşti. Rowling’in geliri Harry Potter ve Lanetli Çocuk kitabının yayınlanmasıyla artarken, kitap İngiltere’de satışa çıktığı üç gün içinde 680.000 kopya sattı. Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar filminin senaryosunu da kaleme alan Rowling, serinin ilk kitabı Felsefe Taşı’nın da 20. yılını henüz kutladı. Harry Potter serisini kaleme aldıktan sonra dünya çapında ün kazanan yazar, Dan Brown, Stephen King, James Patterson gibi isimleri tekrar geride bıraktı.

Forbes’un ilan ettiği, 2017’nin en çok kazanan yazarları listesi:

  1. J. K. Rowling – 95 milyon dolar
  2. James Patterson – 87 milyon dolar
  3. Jeff Kinney – 21 milyon dolar
  4. Dan Brown – 20 milyon dolar
  5. Stephen King – 15 milyon dolar
  6. John Grisham – 14 milyon dolar
  7. Nora Roberts – 14 milyon dolar
  8. Paula Hawkins – 13 milyon dolar
  9. E. L. James – 11,5 milyon dolar
  10. Daniella Steel – 11 milyon dolar
1995 yılında Elazığ’da dünyaya geldi. Akademik eğitimini 2017 yılı içerisinde Fırat Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği bölümünde tamamladı. İkinci üniversite programı kapsamında Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde öğrenimini sürdürmektedir. Çeşitli dergi ve platformlarda eleştiri, öykü, grafik tasarım v.b. çalışmaları yayımlanmıştır. Tiyatro oyunlarında sanat yönetmenliği, sanat ve edebiyat dergi/fanzinlerinde editörlük görevini üstlenmiştir. Aynı zamanda üniversite radyosunda “Sabaha Daha Var” adlı kültür-sanat programını icra etmektedir. Halen orta ve büyük ölçekli firmalar için grafik tasarım, kurumsal reklam çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Forbes Dergisi, 2017 Yılının En Çok Kazanan Yazarlarını Duyurdu!

Ekonomi Dergisi Forbes, her yıl olduğu gibi bu sene de en çok kazanan yazarları açıkladı. İlk sırada çoğumuzun tahmin ettiği gibi J.K. Rowling var!

“Son gemi de ayrıldığında limandan,

Kaybolmuştu artık o rıhtım, gecenin karanlığından…”

Başa dönün