in

37. Uluslararası İstanbul Tüyap Kitap Fuarı Başlıyor

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği beraberinde hazırlanan 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de yarın kapılarını kitapseverlere açıyor.

tuyap fuar ust
- Reklam -
- Reklam -

tuyap kitap fuari

Yurt içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı beklenen fuarda, dokuz gün boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan kültür etkinliklerinde ve binlerce imza gününde yazarlar okurlarıyla buluşacaktır.

Hayatı Edebiyatla Kuşatmak

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, bu yıl “Hayatı Edebiyatla Kuşatmak” ana teması kapsamında edebiyatın ve kitapların hayatımızdaki önemini hatırlamak üzere yine dolu dolu bir etkinlik programı ile okurları buluşturacak. Fuar, birbirinden değerli konukların ve Onur Yazarı Selim İleri’nin katılımıyla düzenlenecek pek çok edebiyat etkinliğine ev sahipliği yapacak.

- Reklam -

Fuarın Onur Yazarı Selim İleri

Fuarın Onur Yazarı Selim İleri etkinlikleri kapsamında Notre Dame de Sion’lular Derneği tarafından 10 Kasım’da düzenlenecek olan “21. Yüzyılda Edebiyatı Seçmek” paneli Selim İleri’nin de katılımıyla gerçekleşecek. Everest Yayınları ve TÜYAP işbirliğiyle Selim İleri’nin yaşamı, edebiyatı ve eserleri çeşitli panel ve söyleşilerde ele alınacak. 10 ve 18 Kasım tarihlerinde iki farklı oturum olmak üzere “Selim İleri Edebiyatı” konulu paneller; 11 Kasım tarihinde Selim İleri’nin de katılımıyla Türkan Şoray ve Faruk Şüyün’ün konuşmacı olacağı “Arkadaşım Selim” söyleşisi ve 18 Kasım tarihinde “Selim İleri ve Sonraki Kuşaklar” paneli düzenlenecek.

tuyap fuar ust

- Reklam -

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası kapsamında Mustafa Kemal Atatürk, fuarın açılış günü olan 10 Kasım 2018 Cumartesi günü düzenlenecek etkinliklerle TÜYAP’ta anılacak. Yapı Kredi Yayınları’nın düzenlediği “Mustafa Kemal Atatürk’e Yakından Bakmak” isimli söyleşide İpek Çalışlar ve Teyfur Erdoğdu; İnkılap Yayınları tarafından düzenlenen “Atatürk Etkisi” söyleşisinde ise Sinan Meydan konuşmacı olacak. Aytül Akal’ın minik okurlarıyla buluşacağı “Atatürk Olmak” söyleşisi ise Uçanbalık Yayınları tarafından düzenlenecek.

Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı çocuk ve gençlere yönelik söyleşi, dinleti ve atölye çalışmalarından oluşan etkinliklere ev sahipliği yapacak. Söyleşilerde ve imza etkinliklerinde pek çok değerli çocuk ve gençlik kitapları yazarı okurlarıyla buluşacak. Aynı zamanda Çocuk Atölye Alanı’nda düzenlenecek atölye çalışmalarında fuarın minik ziyaretçileri bir araya gelecek.

Fuarda bulunan etkinlik listesine BURADAN ulaşabilirsiniz.

İmza günlerine ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, ARTİST 2018 / 28. İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı gerçekleştirilecektir. Girişin öğrenci, öğretmen, emekli ve engellilere ücretsiz olduğu fuar, hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek; fuarın son günü 18 Kasım Pazar akşamı ise 19.00’da sona erecektir.

11 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Karahayalci Karahayalci dedi ki:

  Bir gün çok gidesim var ama kartaldan beylikdüzüne yolu düşününce anında vazgeçiyorum. Gördüğüm kadarıyla çok ilgi çekici bir etkinlik de yok.

 2. Avatar for DenaroForbin DenaroForbin dedi ki:

  Yıllardır Tuzla’dan gidiyorum, sonucunda tüyap olduğunu bildiğim için yol bile eğlenceli geçiyor. :smile:

 3. Avatar for leydiandromeda leydiandromeda dedi ki:

  Bir izdihamı daha kaldırmaz bünyem valla.

 4. Avatar for EmrecanDogan EmrecanDogan dedi ki:

  Sana büyük saygı duyuyorum. Sancaktepe’den yolu dert edinen biri olarak gerçekten iyi sabrın varmış o yola.

 5. Avatar for sunbae sunbae dedi ki:

  Haftaya cumartesi veya pazar gideceğim. Genelde kızım ve arkadaşlarıyla arabayla gideriz. Ama bu sene kararsızım. otobüs-metrobüs yapayım diyorum ama diğer yandan 3-4 çocuk ve elimizde poşetlerle geri dönmek işkence olur. Arabayla otobana çık bas git. 1 saat sonra fuardayım normalde.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

6 cevap daha var.

breaking bad film

Breaking Bad Dünyasında Geçen Bir Filme Hazır mısınız?

aragorn ust

Viggo Mortensen’den Genç Aragorn’a Tavsiyeler