in ,

Amazon Artık Türkçe Dil Seçeneğine Sahip

E-ticaretin global liderlerinden olan ve Türkiye’de bulamadığımız kitap, film gibi pek çok materyale ulaşmamızı sağlayan Amazon artık Türkçe dil seçeneğine sahip. Ayrıca Türkiye’ye kargolamanın başlaması ve sürpriz indirimler de bu güzel haberin cabası!

Amazon Türkçe
- Reklam -
- Reklam -

E-ticaret denince dünya üzerinde akla ilk gelen sitelerden biri olan Amazon, artık Türkçe dil seçeneğine sahip. Yabancı dilde kitaplar, dvdler, figürler -burası az çok bizi ilgilendiren kısımdı- ve bahçe makasından tenis raketine aklınıza gelebilecek her türde ürünü dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine gönderen bu güzide siteden,  dil engeli ve kargolama sıkıntısı yüzünden bugüne kadar dilediğimizce faydalanamıyorduk.

Fakat bugün Amazon Türk müşterilerine bir sürpriz yaptı ve Türkçe dil seçeneğini devreye soktu. Böylece sitede gezinim desteği, e-posta ve telefonla müşteri hizmetleri, ayrıca sipariş ve teslimat bilgileri Türkçe dilinde sunulmaya başlandı. Aslı Alman kullanıcılar için tasarlanmış olan ve Almanca Kullanım Koşullarına tabi tutulan Amazon.de üzerinden ulaşabileceğiniz Türkçe sürüm şu an hala geliştirme aşamasında olduğu için tamamlanmamış kısımlarla da karşılaşmak mümkün. Bu yüzden Amazon bu tür bir sorunla karşılaşan müşterilerinin sıkıntısını giderebilmek için Türkçe dilinde hizmet veren bir müşteri hizmetleri ekibi görevlendirmeyi ihmal etmemiş.

Gelelim aslında en sevindiren kısma. Eğer daha önce Amazon’dan alışveriş yaptıysanız Türkiye’ye kargo desteğinin bulunmamasının ne denli büyük bir sıkıntı yarattığını biliyorsunuzdur. İşte bu yüzden dil seçeneğinin yanında gelen Türkiye’ye kargo işlemlerinin başlatılması sürprizi de hepimizi oldukça sevindirdi. Alman sürüm üzerinden girilen Türkçe versiyondaki fiyatlandırma hala Euro üzerinden olsa da kur farkı cebimizi delmeden önce buna da bir çözüm bulunacağına eminiz. Kargo fiyatlandırması şimdilik şu şekilde:

- Reklam -

amazon-kargo-fiyatlandirma

 

 

- Reklam -

Ayrıca en güzel haberi sona sakladık. Amazon 49 euro’yu aşan alışverişlerde kargo ücretini bedavaya getiriyor. Bu güzel sürprizi birinci elden deneyip onaylamayı da ihmal etmedik tabii ki!

amazon-kargo-bedava

Yakında tüm eksikliklerinin de giderileceğini düşündüğümüz Türkçe sürüm tüm Amazonseverlere hayırlı olsun. Doya doya ve Türkçe dilinde kitap alışverişi yapmayı, sonrasında da problemsiz bir kargo sürecinin tadını çıkartmayı unutmayın!

Beyza Taşdelen

1996 yılının Ekim ayında İstanbul’da doğdum. Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nde başladığım eğitim hayatımı Galatasaray üniversitesi Karşılaştırmalı Dilbilim bölümünde sürdürmekteyim. Fantastikle Harry Potter sayesinde tanışıp, okuma sevgisi kazanmış çocuklardanım. Aktif olarak Kayıp Rıhtım’da yer almaya ve irili ufaklı yazılar yazmaya devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mangaanime sonbahar 2016 gosterim

Anime Gösterimlerinde Sezonun Son Filmi: Miss Hokusai

Dune Çocukları - Dune 3

Dune Çocukları (Dune #3) Raflardaki Yerini Aldı