in

Anime Dünyasında H.P. Lovecraft Rüzgârı

Cthulhu’nun kötücül etkisini hücrelerinde hisseden Lovecraft okurlarına güzel bir haberimiz var!

Vice Creators’da yayımlanan habere göre Yamatoworks’ün yeni animasyon filmi, H.P. Lovecraft’ın unutulmaz öyküsü Cthulhu’nun Çağrısı’ndan esinlenmiş. Yazdığı sözcükleri canlandırma gücüne sahip bir genç kızın etrafında şekillenen, duygusal bir güç gösterisi olan filmin adı Force of Will.

Henüz film hakkında pek fazla bilgimiz yok ama Tokyo Ghoul için de beste yapan Yutuka Yamada’nın müziklerini, Shuhei Morita’nın ise yönetmenliğini üstlendiği film, hevesle beklemeye değer gözüküyor.

Filmin fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Setenay Karaçay

Her şey Denizler Altında Yirmi Bin Fersah’la başladı. Ardından Asimov ile tanıştı ve astronot olamayacağını genç yaşta fark edince bilimkurgu edebiyatına sığındı. İddialı bir okur ve koleksiyoncu, amatör bir kitap yorumcusu oldu. Evrenin ve insan aklının sınırsızlığına tekrar tekrar hayran olurken, hayatının geri kalanını sürekli büyüyen okuma listesinin peşinden koşmakla geçirecek.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for theApostleofFalconia theApostleofFalconia dedi ki:

    Kısa bir ekleme yapayım, ünlü sıra tabanlı Japon Rol Yapma Oyunu Shin Megami Tensei serisinde oldukça bol sayıda Lovecrafttan alıntılar, hatta yaratıklar vardır.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Dikkat, İzleniyoruz! “Gözetleme Listesi” Raflarda

Alper Canıgüz’ün Yeni Romanı “Kan ve Gül” Çok Yakında Bizlerle!