DC Animation 2 Yeni Superman Filmi Duyurdu

DC Animation, yeni Superman animasyon filmlerini duyurdu. Önce Rusya'ya gidiyoruz, ardındansa güzel bir orijin hikâyesi geliyor!

DC Animation, Batman: Hush’ın San Diego Comic-Con 2019’daki galasında 2020 yılında yayınlayacakları filmlerin durumu hakkında konuştu. Önümüzdeki yıl iki Süpermen filmi gelecek. Bunların ilki Superman: Red Son DC’nin yıl içindeki ilk animasyonu olacak. İkincisi ise Superman: Man of Tomorrowolarak duyuruldu.

Superman: Red Son, aynı isimli çizgi romana dayanıyor. Superman: Man of Tomorrow ise Süpermen olarak kariyerinin henüz başında olan genç Clark Kent’i konu alacak ve orijinal bir hikâyeye sahip olacak. Filmler hakkında başka detaylar açıklanmadı.

Superman: Red Son animasyon filmi Mark Millar, Dave Johnson ve Killian Plunkett tarafından yaratılan üç bölümlük bir mini serinin uyarlaması. Seri, Superman’in Kansas’ta büyümek, doğruluk ve adalet için Amerikan çıkarları adına savaşmak yerine Rus’ların çıkarları adına savaştığı bir Elseworlds öyküsü. Hikâye, Kal-El’in roketlerinin 1950’lerde Rusya’ya düşüşünü ve Superman’in bir Rus kahramanı oluşunu anlatıyor. Eser ayrıca Batman, Wonder Woman, Brainiac, Green Lantern ve Lex Luthor’u Soğuk Savaş’ın bakış açısıyla yeniden şekillendiriyor. 

Bunun yanı sıra Lex Luthor, Supergirl’ün klonu olan Kaznia’yı eğitiyor. DC’nin duyurusuna göre animasyon CW’nin Supergirl dizisine oranla kaynak materyale daha sadık olacağı yönünde.

Filmlerin kesin çıkış tarihleri hakkında henüz bir bilgimiz yok. Gelişmeler yaşandıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Peki sizler bu filmler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Comicbook

GÖZ ATIN  "Batman & Flash: Rozet" Özel Edisyonu
Bir sürpriz yumurtanın içinde, 1994 yılında, İstanbul'da düşmüşüm annemin karnına. Mesela ağlamamışım doğduktan sonra. Tabii sonradan arayı kapattım. Şu anda Tekirdağ, Namık Kemal Üniversitesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyor, kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Anime, dizi ve film izlemeyi çok severim. Okumayı da. Arada kendimi oyun oynamaya kaptırdığım da olmuyor değil. En çok da büyünce yazar olmak istiyorum.

DC Animation 2 Yeni Superman Filmi Duyurdu için 2 yorum

  1. Husey dedi ki:

    Red son en doğru karar,okumayan varsa çok muhteşem bir yapım bizi bekliyor şimdiden.


  2. Büyük bir sabırla Doomsday Clock bekliyorum ben. Bir ümit animasyon olarak çıkacağını düşünüyorum. Ha ortada böyle bir proje bile yok. Ama olsun ben bekliyorum :smiley:


DC Animation 2 Yeni Superman Filmi Duyurdu

DC Animation, yeni Superman animasyon filmlerini duyurdu. Önce Rusya’ya gidiyoruz, ardındansa güzel bir orijin hikâyesi geliyor!

Başa dönün