in ,

Diablo ve Overwatch Animasyonları Netflix’e Geliyor

Blizzard’ın ünlü oyunları Diablo ve Overwatch, animasyon dizisine dönüşüyor! Netflix’te yayınlanacak yapımlar dışında başka sürprizler de var.

Diablo Overwatch Netflix
- Reklam -
- Reklam -

Son dönemde başarılarından çok aldığı tepkiler ile adından söz ettiren dünyaca ünlü oyun stüdyosu Blizzard’ın bir süredir önemli fikri mülklerinden olan Diablo ve Overwatch’u konu alan animasyonlar üzerine çalıştığı kulaktan kulağa yayılıyordu. Yaşanan son gelişmeler bahsi geçen projelerin gerçekleşme yolunda ilerlediğini ortaya koyuyor.

Gamespot’un haberine göre, son oyunu Warcraft 3: Reforge ile beklemediği bir lince maruz kalan Blizzard’ın bağlı olduğu Activision Blizzard firmasında film ve televizyon departmanında başkanlık yapan Nick van Dyk Linkedin profilini güncellemiş ve sürpriz bir şekilde Diablo ve Overwatch üzerine yapılan çalışmaları gün yüzüne çıkartmış. Gelen ilk haberler olumlu.

Birisi Diablo Animesi mi Dedi?

diablo

- Reklam -

Van Dyk lafı hiç uzatmadan yapımcı olarak görev aldığı Diablo animasyonunun çalışmalarının başladığını ve projenin Netflix’te yayınlanacağını belirtmiş. Ekstra bir not olarak da yapımın anime çizgisinde tasarlandığını eklemiş. Diablo’nun gotik atmosferini, anime türünü ve Netflix’i bir araya getirince bir diğer Netflix animesi olan Castlevania gibi bir yapım ile karşı karşıya kalabileceğimizi öngörebiliriz. Elbette Diablo devasa tarihçesi, oyunları, kitapları ve diğer tüm yapımları ile iştah açıcı bir evren. Blizzard’ın ve Netflix’in bu ortaklığının başarılı olma ihtimali bir hayli yüksek.

Unutulmaması gereken bir diğer önemli detay da merakla beklenen Diablo IV oyununun yapım aşamasında olduğu. Blizzard’ın yakın zamanda duyurusunu yaptığı Diablo IV için ciddi bir beklenti oluşmuş durumda. Bu beklentiyi ayakta tutmak ve kullanmak isteyen Blizzard’ın Diablo animesi projesini hayata geçirmesi mantıklı bir adım. Elbette animasyonun kalitesinin belirli bir çıtanın üzerinde olması şartıyla.

Overwatch Animasyonu

overwatch

Van Dyk Linkedin profilinde yalnızca Diablo’dan bahsetmemiş. Overwatch evreninde geçen bir animasyonun da hayata geçmek üzere olduğunu söylemiş. Kendisinin yaratıcı ekipte etkin görev aldığını belirtip, projenin geliştirildiğini ve dağıtıcı firmaya satıldığını eklemiş. Bu gelişme üstte bahsettiğimiz Diablo haberi ile parelellikler taşıyor. Hatırlayacağınız gibi Blizzard Kasım ayında gerçekleşen Blizzcon 2019 fuarında Overwatch 2’nin duyurusunu yapmıştı. Overwatch evreninin genişleyecek olması sadık oyuncu kitlesi için memnuniyet verici. Bu açıdan aynı Diablo’da olduğu gibi evreni oyun dışı dallarda geliştirmek ve daha önce ulaşılamamış kitlelere ulaşmak için animasyon dizisi mantıklı bir adım gibi duruyor.

…Ve Diğerleri

Nick van Dyk Diablo ve Overwatch dışında, Call of Duty’nin sinemaya ve televizyona adapte edilmesi üzerine de ciddi çalışmalar yürüttüğünden bahsetmiş. Bu konuda Activision tarafında bir çalışma olduğunu biliyorduk. Fakat çalışmaların başka projelere öncelik verileceği gerekçesiyle durdurulduğu bilgisi gelmişti.

- Reklam -

Kendisinin bir diğer değindiği fikri mülk de Skylanders olmuş. Skylanders’ın TV uyarlamasının yapımcısı olduğunu ve serinin Netflix’e satışını gerçekleştirdiğini profilinde belirtmiş. Hatırlayacağınız gibi Skylanders Academy 2017 yılında Netflix kütüphanesindeki yerini almış ama 2018 yılında yayınlanan üçüncü sezonunun ardından 2019 yılında iptal edilmişti.

Skylanders Academy

Göreceğiniz gibi birçok yapımla ilgili bu kadar kritik ve önemli bilgileri Linkedin profili üzerinden edinmek bir iletişim faciası olsa da, biz son kullanıcılar için merak uyandırıcı oldukları kesin. Bu bilgilerin doğruluğu elbette teyide muhtaç. Her şeye rağmen Diablo ve Overwatch evrenlerinde geçen animasyonun yakın zamanda karşımıza çıkabileceğini bilmek güzel.

Bakalım gelişmeler neler gösterecek. Diablo ve Overwatch animasyonlarına dair sizin beklentileriniz neler? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.


* Castlevania 3. Sezon Fragmanı Yayınlandı

Kaynak: gamespot

Ufuk Yasin Yurtbil

Hikaye anlatıcısı, okur-yazar-inceler, sinemasever, birincilik ödüllü amatör bir öykü yazarı, hayatı dolu dolu yaşamaya hevesli, öğrenmeye aç bir ruh. Meslekten inşaat mühendisi, doğuştan hayalperest, bir tutam bilimkurgu/fantastik kurmaca.

6 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Netflix, kısa bir God of War animasyonu yayınlasa ya. Kratos filmi görsek ölmeden.

 2. Avatar for Gurlino Gurlino dedi ki:

  Ben o konuda da adımlar atılacağını düşünüyorum. Belki henüz erken ama ilerleyen dönemde olabilir. Film, dizi, animasyon…

 3. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Film eğer +18 olmayacaksa, büyük bir gişe yakalar gibi geliyor bana. Tabi, Kratos’u kimin canlandıracağı da önemli. D.Rock, Vin Diesel gibi popüler adamlar canlandırırsa, gişe 1 milyarı çok rahat geçer. Umarım, güzel bir senaryo ile filmi çekerler.

 4. Avatar for meetraolorin meetraolorin dedi ki:

  Netflix’in, animasyon ile ilgili işler yapması beni çok sevindiriyor.Umarım yeni animasyonlar da görürüz. Yanlış hatırlamıyorsam ‘Devil May Cry’ animasyonu da yapacaklardı.

 5. Avatar for frknbkdmr frknbkdmr dedi ki:

  Blizzard trailer olarak mükemmel işler çıkartıyordu zaten. Animasyon yaparlarsa oyunlardan daha çok talep görebilir. Activision sağ olsun oyunlar berbat hale geldi.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

H.P. Lovecraft - Robert E. Howard

H.P. Lovecraft: “Robert E. Howard’ın Anısına”

Loki Kang The Conqueror

Loki Dizisinde Kang The Conqueror Söylentileri