in

Aquaman: King of Atlantis Animasyon Dizisi Geliyor

Aquaman animasyon dizisi oluyor! HBO Max, Aquaman: King of Atlantis isimli bir animasyon serisi hazırlıyor. Yapımın başında, filmin de yönetmeni olan James Wan var.

aquaman animasyon hbo max

HBO kanalı, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayla, HBO Max platformu için Aquaman: King of Atlantis adlı üç bölümden oluşan bir animasyon serisine onay verdiğini açıkladı.

2018 yılının sonlarında çıkan ve iyi bir gişe başarısı elde eden DC Sinematik Evreni filmi Aquaman’in yönetmenliğini yapmış James Wan, üç bölümlük animasyon serisinin yönetici yapımcısı olarak görev alacak. Wan, bu görevi sahip olduğu prodüksiyon şirketi Atomic Monster aracılığıyla gerçekleştirecek. Söz konusu duyuru WarnerMedia tarafından Televizyon Eleştirmenleri Birliği (TCA) gününde yapıldı.

Planlanan yeni animasyon serisiyle ilgili elimize geçen bilgiler şu an için oldukça sınırlı. Örneğin halihazırda yeni Aquaman filminde de yer alacak olan Jason Momoa ve ekibin geri kalanı bu animasyon serisine sesleriyle hayat verecekler mi yoksa bunlar için farklı isimler mi seçilecek bilinmiyor. Ancak filmin yönetmeninin projeye dahil olduğunu düşünüldüğünde böyle bir gelişmenin sürpriz olmayacağı tahmin ediliyor.

Aquaman

Aquaman: King of Atlantis, Arthur Curry’nin Tahta Geçtiği Andan Sonrasını Konu Alıyor

Animasyon serisinin konusu da şu şekilde:
“Warner Bros. Animation tarafından üretilen dizi, Aquaman’ın Atlantis kralı olarak görevdeki ilk günü ile başlıyor. Arhur Curry bulunduğu bu konumda olmak için çok şey yaşadı. Neyse ki, onu desteklemek için iki kraliyet danışmanı var: Bilgin Vulko ve suyu kontrol edebilen savaşçı prenses Mera.

“Vicdansız yüzey sakinleriyle anlaşamayan ve bir mücadele içinde bulunan Aquaman, zamanın ötesinden gelen yaşlı kötüler ile tahtına göz diken üvey kardeşiyle de uğraşmak ve kendisinin doğru kişi olduğunu kanıtlamak durumunda kalacak.”
Aquaman

HBO Max kanalında orijinal içeriklerden sorumlu Sarah Aubrey, yeni mini-seri için şu sözleri kullandı:
“DC evreni, tanınmış karakterler ve dinamik hikâyelerle oldukça zengin bir hayran kitlesine sahip. Warner Bros.’un gişe rekorları kıran filmiyle birlikte zaten sevildiği belli olan Atlantis kralı için hazırladığımız bu proje, çocuk ve aile programlamamıza heyecan verici bir ek olacak.”
DC, söz konusu olduğunda özellikle animasyon serilerinde oldukça başarılı işler çıkardığını görüyoruz. Sizce Aquaman için gelecek bu yeni üç bölümlük animasyon serisi için de aynı durum söz konusu olur mu?

Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Disney, 20th Century ve Searchlight Logolarından Fox Adını Kaldırdı

Kaynak: IGN

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    James Wan varsa müthiş bir yapım geliyor demektir. Keşke Flash filmini de o çekse.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Kendine Ait Bir Oda Alıntıları - Virginia Woolf

Kendine Ait Bir Oda Kitabından Eril Dünyada Kadın Olmaya Dair 10 Çarpıcı Alıntı

Quentin Tarantino - Bounty Law

Quentin Tarantino, “Bounty Law”ı Gerçekten Dizi Yapıyor