in ,

Müjde! Aang Ekranlara Geri Dönüyor!

Avatar: Son Hava Bükücü animasyonuyla gönüllerde taht kuran Avatar Aang, ekranlara geri dönüyor. Üstelik bu kez dizi film olarak.

Avatar: The Last Airbender
- Reklam -
- Reklam -

İlk kez Nickelodeon ekranlarında yayımlandığı 2005 yılından beri kendine geniş bir hayran kitlesi edinen Avatar: Son Hava Bükücü, ikinci kez gerçek oyuncuların oynadığı bir uyarlamaya kavuşuyor. Üstelik bu kez film değil, dizi olarak geliyor ve projenin arkasında Netflix var!

Seri daha önce, 2010 yılında, M. Night Shyamalan tarafından gerçek oyuncularla beyazperdeye uyarlanmış, ancak üçleme olması düşünülen filmlerin ilki hem hayranlar hem de eleştirmenler tarafından yerden yere vurulunca tek filmde bırakılmıştı. 2012’deyse serinin “ruhani devamı” Avatar: Legend of Korra başlamış, ancak asıl serinin hayranlarını tam olarak mutlu edememişti.

Şimdiyse Netflix seriyi tekrar ekranlara getirmeye hazırlanıyor. Kanalın Twitter hesaplarından birisi olan See What’s Next, aşağıdaki Tweet’le birlikte John Staub tarafından yapılan bir konsept çizimi paylaşarak serinin “baştan tasarlanan, gerçek aktörlerin yer aldığı bir dizi film” olarak çalışmalarına başladığını duyurdu.

- Reklam -

- Reklam -

Daha güzel haberse başka bir Netflix hesabı olan NX‘ten geldi: Dizinin arkasında orijinal serinin yapımcılığını ve yazarlığını yürütmüş olan Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko olacak!

NX tarafından atılan Tweet’e resmi Nickelodeon hesabı tarafından verilen cevapsa görülmeye değer.

DiMartino ve Konietzko  ikilisi, daha sonra yaptıkları açıklamada diziyle ilgili planlarından bahsederken şunları söyledi:
Avatar: Son Hava Bükücü’yü bir dizi filme uyarlamak için büyük heyecan duyuyoruz. Aang’in dünyasını her zaman hayal ettiğimiz gibi sinematik olarak aktarmak ve kültürel olarak uygun bir oyuncu ekibiyle çalışmak için sabırsızlanıyoruz.

Bu, bir animasyoncunun eserini daha derin karakterler, hikaye, aksiyon ve dünyayla birlikte aktarabilmesi için elde edebileceği en büyük şans. Netflix kendi vizyonumuzu ortaya koymamız için bizi tamamen destekliyor ve biz de onlarla çalıştığımız için müteşekkiriz.
İşin içinde Netflix’ten de öte asıl yapımcıların olması, özlediğimiz Aang’e ve kendine has dünyasına yakışır bir uyarlama göreceğimize dair umutlarımızı yeşertiyor. Diziyle ilgili henüz hiçbir detay belli olmadığı için, konsept çizimine bakarak sabırsızlanacağımız günler bizi bekliyor.

Türker Beşe

Müzmin arkeolog adayı. 4 yaşında atari oynamakla başlayan oyunculuk macerası şiddetle devam etmektedir. Okuma zevki günden güne değişmekle birlikte, tuhaf kurgu, büyülü gerçeklik ve tekinsiz korkudan aldığı keyfi hiçbir türden alamaz.

11 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Nemo Nemo dedi ki:

  Yapılan açıklama hoşuma gitti. Ancak merak ettiğim bir şey var. Aang siyahi olmayacak mı?

 2. Avatar for estorn estorn dedi ki:

  Hem siyahi hem kadın olacakmış.

 3. Avatar for BlackOut BlackOut dedi ki:

  Oyuncular (Temsili):
  Ember_Island_Players

 4. Avatar for estorn estorn dedi ki:

  Bence aşağıdaki karakter dışında kimin ne olduğunun hiçbir önemi yok:

  wRfqZpr6_400x400

 5. Avatar for Tamarix Tamarix dedi ki:

  " No!! My cabbages!!!"

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

6 cevap daha var.

11 Yorum

Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Battlestar Galactica

Battlestar Galactica 40 Yaşında

Amazon Türkiye

Ve Amazon Nihayet Türkiye’de!