in

Netflix’in Bir Sonraki Live Action Hedefi Belli Oldu: Cowboy Bebop

Sevilen anime Cowboy Bebop, Netflix tarafından gerçek oyuncuların yer aldığı bir televizyon dizisine uyarlanıyor.

Cowboy Bebop - netflix
- Reklam -
- Reklam -

Netflix animeleri uyarlamaya doymuyor. Death’s Note, Bleach ve Full Metal Alchemist gibi büyük animeleri televizyona uyarlama denemelerinden aldığı başarısızlıklara doymamış olacak ki bu sefer de gözünü bir klasik olan Cowboy Bebop’a dikti.

Kanal yetkilileri dün Twitter üzerinden Cowboy Bebop için gerçek oyuncuların yer aldığı (live-action) 10 bölümlük bir dizi çekeceklerini duyurdular.

Japonya’da 1998 yılında 26 bölüm olarak yayınlanan Cowboy Bebop’ın ünü dünya sınırlarını aştı. Bu ünün ardından animeyi Sony tarafından çekilen Tengoku no Tobira filmi, 2 adet manga uyarlaması, Playstation  ve Playstation 2’ye çıkarılan 2 adet oyun takip etti. Özellikle 1940, 1950 ve 1960’lı yılların caz müziğinden esinlenen yapımın dünya çapında milyonlarca hayranı bulunmakta.

- Reklam -

Dünyanın yok olduğu 2071 yılında insanlar farklı gezegenlerde hayatta kalmaya çalışırlar. Suçluları yakalayanlara Kovboy adının verildiği zamanda Bebop gemisinin içindeki kahramanlarımız Mars doğumlu, havalı Spike Spiegel, kumarbaz Faye Valentine, Eski ISSP dedektifi (iç güneş sistemi polisi) Jet Black, 13 yaşında dahi bir bilgisayar korsanı Edward, süper zekâ laboratuvar kaçkını bir köpek Ein ile suçluların peşinde bir muhteşem bir macera yaşayacaklardır.

Netflix dizinin yapımı için Tomorrow Studios ile anlaşmış durumda. Orijinal serinin yönetmeni olan Shinichiro Watanabe ise danışmanlık koltuğunda oturarak hepimizin içine su serpiyor. Ama dizinin ilk bölümünü yazan ve yapımcısı olan Christopher Yost’un yazarlık geçmişinde maalesef Thor: Karanlık Dünya gibi bir hilkat garibesi var. 10 bölümden oluşacak dizinin yapımcı kadrosunda ise Yasuo Miyakawa, Andre Nemec, Josh Appelbaum, Jeff Pinkner, Yasuo Miyakawa, Masayuki Ozaki, Shin Sasaki ve Scott Rosenberg bulunuyor.

Şimdi eğri oturup doğru konuşmak lazım; bu zamana kadar hangi anime uyarlamasından memnun kaldık? Aranızda Dragonballs’u unutabilen var mı? Veya Avatar: Son Hava Bükücü’nün bize yaşattığı hayal kırıklığını unutabilen? Attack of Titan, Death’s Note, Full Metal Alchemist… Şu ana kadar yapılan anime uyarlamalarından hangisi bize istediğimizi verdi ki biz bu yapımdan umutlu olalım? Tamam, evet belki Shinichiro Watanabe danışman koltuğunda oturuyor ama senarist seçimi yine bizi tedirgin ediyor. Arkadaşlar senaryoyu başlı başına kötü bir anime uyarlaması gibi olan Thor: Karanlık Dünya’nın senaristi yazmış diyorum. Umut edelim ki bu yapımın yanından, yöresinden geçmeyen bir yapım ortaya koyar da hepimizi utandırır.

Önceki uyarlamaların ağzımda bıraktığı kötü tat ile ben oldukça ihtiyatlı yaklaştım bu habere. Sizin durumlar nasıl? Her şeye rağmen heyecanlandınız mı yoksa siz de benim gibi tedirgin misiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

M. Halit Koçak

1994’te Erzurum’un soğuk bir kış gününde doğan, beyaz saçlarını ailesinden genetik yoluyla alan biri. Daha geçen seneye kadar dünyayı kurtarabileceğini sanan Çevre Mühendisi. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Denize ve denize yazılan bütün şiir, öykü ve hikayelere aşıktır. Bağımsız ve amatör olan bütün yapımlar onun için tutkudur. Onu her yerde ‘’Tavşan’’ diye bulabilirsiniz.

6 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Gok_Smr Gok_Smr dedi ki:

  Başlığı okuduğum an tükmüğüm soluk boruma kaçtı öksürük krizine girdim. Umarım live action hakkında yaşadığım tek kriz bu olur. Çok sevdiğim ve hala müzikleri açıp dinlediğim bir seri. Pek bi beklenti içine girmedim yani animeden daha iyi olacağını sanmıyorum. Sadece güzelim kurguyu mahvetmeseler yeter. Ben de size katılıyorum ve tedirginlikle bekliyorum…

 2. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

  Ghost in the Shell’in gişedeki başarısızlığından sonra, Amerikan yapımı anime/manga uyarlamalarının sonu geldi zannediyorduk. Buna inat, yılların çıktı çıkacak projesi Alita: Battle Angel gösterime girecek; şimdi de bu haber.

  Çok çok öncelerinde Keanu Reeves’in Spike rolünü üstleneceği dedikoduları gelmişti. Millet isyan etmişti :sweat_smile: Neyse, şimdi proje Netflix üyesi olarak tekrar gündemde. Bakalım açıklanan isimlerden kimlere isyan bayrağı çekilecek :sweat_smile:

  Güzel, güzel.

 3. Avatar for Leingrad Leingrad dedi ki:

  Netflix bunuda straight outta compton’a çevirir.

 4. Avatar for JCDenton JCDenton dedi ki:

  Yıllardır Cowboy Bebop’u seven, müziklerini onlarca saat dinlemiş biri olarak beni üzen bir olay.

 5. Avatar for Sapphique Sapphique dedi ki:

  Dokunmayın! Sakın ha! Kimse Ed’in satranç oyununu ve Spike’ın son sahnesini canlandırmaya çalışmasın. Yakarım tüm Netflix stüdyolarını. Yakarım ulan!

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

Damızlık Kızın Öyküsü - Devam Kitabı

Damızlık Kızın Öyküsü’ne Bir Devam Kitabı Geliyor

spider gwen

Örümcek Evreni’ne Başrolleri Kadınlara Ait Yeni Bir Film Geliyor