in

Netflix’ten Devil May Cry Animasyonu Geliyor!

Castlevania animasyon dizisiyle başarılı bir iş çıkaran ekip şimdi de Devil May Cry serisine el atıyor.

Castlevania dizisiyle oldukça başarılı bir iş çıkaran ve serinin hayranlarından büyük beğeni toplayan Adi Shankar ve ekibi, şimdi de Capcom’un ikonik serilerinden biri olan Devil May Cry‘ı Netflix ekranlarına taşımak için kolları sıvadı.

IGN‘de yer alan özel habere göre hem Castlevania‘nın hem de Devil May Cry‘ın aynı evrende geçtiği, çılgın bir proje var Shankar’ın kafasında. Bununla birlikte diziyle ilgili daha fazla ayrıntı vermekten şimdilik kaçınmış. Ama şu sözleri serinin hayranları için oldukça ümit verici doğrusu:

Devil May Cry’ın haklarını ben aldım ki Hollywood’taki beceriksizler bu serinin de içine edemesinler.

Bayonetta, Resident Evil 2 ve Okami gibi kült bilgisayar oyunlarının yapımcısı Hideki Kamiya tarafından ilk kez 2001’de oyunseverlerle buluşturulan Devil May Cry, dünya ile cehennem arasındaki bir savaş sırasında şeytana başkaldırıp insanların yanında yer alan Sparda’nın yarı insan yarı iblis oğlu Dante‘nin maceralarını konu alıyor. İnsanüstü güçlere sahip olan Dante günlerini paralı askerlik yapıp iblisleri ve canavarları öldürerek geçiriyor ve bir yandan ölen annesinin intikamını almaya çalışırken diğer yandan da şeytani kardeşi Vergil‘i durdurmaya çalışıyor. Bugüne kadar 4 ana oyunu ve bir de Ninja Theory tarafından yan oyunu çıkarılan seri, yakınlarda beşinci oyununa da kavuşacak.

Adi Shankar röportajın yayınlanmasından sonra haberi sosyal medya hesaplarında yayınladığı ve Dante kılığına girdiği şu fotoğrafla kutladı ve ümitlerimizi arttırdı. Heyecanla bekliyoruz!

Oyla!

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

6 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for JCDenton JCDenton dedi ki:

  “Devil May Cry’ın haklarını ben aldım ki Hollywood’taki beceriksizler bu serinin de içine edemesinler.” gibi bir söz etmiş olsada ben ümitli değilim. Castlevania animasyon için uygundu çünkü çok fazla karakter var. Herhangi bir Belmont üzerinden reboot yapılabilirdi. Ama Devil May Cry evreninin karakterleri çok belli ve limitli. Eğer bu karakterler -mesela Vergil- karakterinin dışına çıkacaksa gelmesin daha iyi. Diğer yandan aynı evrende de geçmesi beğenmediğim bir durum. Alucard vs. Dante gibi muhabbetler görmek istemiyorum çünkü bu tarz hikâye örgüleri fanlara oynar, rahatsız edici. Umarım dediklerim için pişman olurum.

 2. Avatar for mit mit dedi ki:

  Devil May Cry’da da bir sürü karakter var aslında. Dante, Nero, Vergil, Trish, Lady, Mundus, Arkham, Kyrie, Sparda… Umarım pişman olursun :slight_smile::smiling_imp:

 3. Avatar for Firtinakiran Firtinakiran dedi ki:

  İç ses: “Nooooooooooooooo!”

  Odalarda ışıksızım.

 4. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Çok iyi ya. Mükemmel bir animasyon olur. Da hele şu; One Pounch Man bi devam edecek mi etmeyecek mi ? Beklemekten helak olduk.

 5. Avatar for JCDenton JCDenton dedi ki:

  Konusu burası değil ama cevaplayım. Devam edecek fakat 2.sezonunu farklı bir stüdyo ve yönetmen yapıyor.

Söyleyeceklerin mi var? Kayıp Rıhtım Forum'a gel ve sen de yorum yap!

1 cevap daha var.

Dünyanın En Genç Yazarıyla Tanışın

Cinayet Alfabesi Artık Tam Metin