in ,

Noragami 3. Sezon İhtimali: Hayranların İsteği Gerçek Olacak mı?

Noragami 3. sezon hâlâ heyecanla bekleniyor. Peki gün geçtikçe popülerliği artan manga serisinin anime formatında devam sezonu olacak mı?

Noragami 3. sezon

Noragami 3. sezon ihtimali var mı? Dünya çapında hatırı sayılır bir kitle edinmiş olan anime macerasının devam sezonu heyecanla bekleniyor. Peki bunun olasılığı ne?

Noragami 12 bölümlük ilk sezonu ile 2014’te ve 13 bölümlük 2. sezonu ise 2015’te Studio Bones imzasıyla yayınlandı. Yayınlandığı süre boyunca popülerliğinin koruyan serinin 3. sezonu için hâlâ onaylanmış bir tarih yok.

Adachitoka isimli bir manga grubunun imzasını taşıyan anime macerasının konusu şu şekilde:

Hiyori Iki isimli ortaokul öğrencisinin ruhu, otobüs çarpmakta olan bir yabancıyı kurtarırken ikiye bölünür ve bir yarısı Ayakashi’ye dönüşür. Uzak Kıyı’dan gelen yaratıklar olan Ayakashiler çeşitli formlarda, insanlara etkisi olan fakat onlar tarafından görülmeyen yaratıklardır.

Bu durumdan dolayı Hiyori olur olmaz yerlerde uykuya dalar ve ruh formuna geçer. Bu formda Yakın Kıyı’nın yaşayanların, Uzak Kıyı’nın ise ruhların ve iblislerin dünyası olduğunu öğrenir. Kurtarmaya çalıştığı kişinin Felaket Tanrısı Yato olduğunu öğrenen Hiyori, Yato’dan onu bu durumdan kurtarmasını ister.

Yato insanlar tarafından unutulmuş bir Tanrı’dır. Bu yüzden şöhret kazanmak, zengin olmak ve kendine ait bir tapınak istemektedir. Para biriktirmek için insanların dileklerini yerine getiren Yato’ya Yukine isimli ve onun Shinki’si olan (Tanrıların isteğine göre kullandıkları ve değişik güçleri olan silah ya cisimler) bir çocuk eşlik eder.

Noragami 3. Sezon Ne Zaman Gelecek?

Noragami 3. Sezon Ne Zaman

Noragami, izleyicilere doğaüstü bir macera ve romantizm sunarak büyük bir hayran kitlesi edindi. Yazar grubundaki iki mangakanın sağlık durumundan dolayı manga 2017-2019 tarihleri arasında duraklasa da, şu anda serinin mangası devam ediyor. Yani yeni sezon olmaması için hiçbir sebep gözükmüyor.

Şubat 2021’de tekrar yayımlanmaya başlayan manganın satışları düştü. Animenin ikinci sezonu da maalesef pek farklı olmadı. İlk sezona göre 2. sezon izlenme oranları anlamında beklediği ilgiyi görmedi.

2. sezonun finali 3. sezona zemin hazırlasa da, animeye olan ilgideki bu düşüş Bones stüdyosunu yeni sezon çalışmalarından alıkoymuşa benziyor.

Yeni sezon beklentileri azalsa da macera manga ile hâlâ devam ediyor. Henüz 3. sezon için herhangi bir tahmini çıkış tarihi yok. Fakat anime dünyasına gün geçtikçe artan ilgiyle yarım kalan birçok serinin ve Noragami’nin devamı ihtimal dahilinde. Hayranlar, 2. sezonun üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen yeni sezon taleplerini dillendirmeye devam ediyorlar.

Peki ya sizler Noragami animesini izlediniz mi? Sizce 3. sezon gelecek mi? Düşüncelerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

8 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Arcade Arcade dedi ki:

  Şuan mangasını okuyorum Türkçede çıktığı kadar işte ama animesini izlemedim ki manga genelinde konuşmak gerekirse en tatlı gözüküp,en tramvatik mangalarda üste oynar.Madoka Magica ile falan yarışır.Mesela Yukine’nin yanına gelen bir çocuk vardı o da ilahi silah,onun arcı bile adama kafayı yedirtir ki okuyanlar bilir.3.sezonun gelmesini şahsen isterim ben de bu arada.

 2. Avatar for GKS GKS dedi ki:

  Ben animesini izlemiştim sadece. İlk sezon muzip bir şekilde başlayıp 2. sezonda acayip bir noktada bitirmişlerdi. Çok acayip noktalara gidecekken devamını getirmediler, çok üzüldüm. Umarım gelir devamı. Mangasını okumaya üşeniyorum. :smiley:

 3. Avatar for driveinthenails driveinthenails dedi ki:

  Seriye 10/10 demem fakat inanılmaz seviyorum. Bayıla bayıla izlerim gelirse. Zamanında Bleach’in yeni sezonu gelmez deyip mangasını okudum. Sonra geleceği haberi duyurulunca sağlam sövmüştüm. Bu yüzden Noragami mangasını okumuyorum. Umarım gelir. Yeni seri izleyememe hastalığına yakalanmışken ilaç gibi gelir.

 4. Avatar for GkiraraJ GkiraraJ dedi ki:

  Bu sene Log Horizon, Kobayashi, World Trigger ve Hataraku Maou Sama geldikten sonra ben her şeyin gelebileceğine inanıyorum. -Bleach de duyuruldu tabii.- Ek olarak dün khr’nin devamının geleceğine dair söylenti de gördüm. Bleach ve Khr gelirse zaten her şey gelir. Darısı Magi, Black Lagoon, Akatsuki no Yona, Little Witch Academia ve diğerlerinin başına.

 5. Avatar for Arcade Arcade dedi ki:

  Mangasında Ä°ngilizcede bile 30 a yakındı en son baktığımda yayımlanan cilt sayısı ve Shoujo bir mangaya göre bu daha doğrusu 2010’lardaki Shoujolara göre çok yüksek bir sayı ve artıyor da.Devamının gelmemesi aşırı tuhaf cidden.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

3 cevap daha var.

Space Invaders - Nona Fernandez

80’lerin Şili’sinde Diktatörlük Gölgesinde Büyüyen Nesli Anlatan “Space Invaders” Kitabı Türkçede

Batgirl Komiser Gordon J.K. Simmons

J.K. Simmons, Batgirl için Komiser Gordon Rolüne Geri Dönüyor