in ,

One Piece Yazarı, Yeni Canlı Aksiyon Dizisi İçin Kriterlerini Açıkladı

One Piece yazarı Matt Owens, ikonik animenin canlı aksiyon Netflix uyarlamasında yer almasını istediği kriterleri açıkladı.

One Piece netflix
- Reklam -
- Reklam -

One Piece yazarı Matt Owens, Netflix canlı aksiyon uyarlamasının her bölümü için istediği üç kriteri açıkladı.

One Piece bir manga olarak başlamasına rağmen, şu an dünya çapında tanınan ve sevilen bir seri haline geldi. Öyle ki sadece anime dizisinde 900’den fazla bölüm bulunuyor. Serinin yaratıcısı Eiichiro Oda, One Piece dünyasını inşa etmek için yıllarca çalıştı. Şimdi de hikâyesi en basit anlamıyla nihayet çizgi dünyasından “gerçek hayata” geçiş yapıyor.

Netflix, bu yılın başlarında hayranları oldukça heyecanlandıran bir One Piece canlı aksiyon dizisi geliştirdiğini duyurdu. Serinin yazarı Eiichiro Oda’nın da katkıda bulunacağı bilgisiyle, işin başına Matt Owens getirildi. Duyuru yapıldığından bu yana birkaç pek bir gelişme olmadı. Ancak Owens’ın dizi için oyuncu kadrosunu gizlice şekillendirmeye başladığı gelen haberler arasında.

- Reklam -

one piece dizisi canlı aksiyon

The Reverie’e konuşan Owens, One Piece’e yazdığı her bölümde üç özel kriter arayacağını ve serinin özünde üç bileşenden oluştuğunu belirtti. Yazara göre dizi uyarlamasının her bölümünün ya “güldürmesi” ya “ağlatması” ya da “şaşırtması” gerekiyor. Owens, her bölümde bu faktörlerden en azından birini bile yakalayabilirse, One Piece canlı aksiyon ekibinin işini iyi yapmış olacağını ifade etti.

Yeni One Piece Dizisi İçin Yayın Tarihi Belli Oldu mu?

Seriyi canlı aksiyona uyarlayan yazar, daha sonra bu bahsettiği üç unsur konusunu detaylandırdı. İlk olarak mizah konusuna değindi. Özellikle anime içindeki daha çocuksu ve karikatürize komedi tarzını göz önünde bulundurarak, bunun uyarlanması en zor olan yön olacağını söyledi. Daha sonra, en azından birkaç bölümün Arlong Park arkı gibi içten, gözyaşı akıtacak anlardan oluşmasını istediğini vurguladı. Son olarak, bir izleyiciye istenen şaşırtıcı anları yaşatacak aksiyonu, dünya inşasını ve ilham verici sahneleri olması gerektiğinden bahsetti.

One Piece netflix

- Reklam -

Owens özellikle Dracule Mihawk ve East Blue arkını, gösteriye dahil etmekten heyecan duyduğu iki unsur olarak tanıtıyor. Bununla birlikte, Owens’ın canlı aksiyon uyarlamasının ilk sezonunu nereye çekmek istediği konusunda net bir yönü olduğu ve One Piece’in emin ellerde olduğu açık.

İlerlemeler kaydedilse de ne yazık ki One Pice çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi verilmiş değil. Şu an için oyuncu seçimlerinin devam ettiği göz önüne alınırsa, Koronavirüs salgınının durumu da hesaba katılarak yapımın en erken 2022 yılı içerisinde izleyiciyle buluşması planlanıyor.

One Piece’in canlı aksiyon uyarlaması için heyecanlı mısınız? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı yazabilirsiniz.


* One Piece En Büyük Savaşa Hazırlanıyor

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Stanislaw Lem Oyun The Invincible Yenilmez

Stanislaw Lem Romanı Yenilmez Oyun Oluyor: The Invincible Zamanı

Supergirl 6. sezon final

Supergirl 6. Sezon ile Final Yapacak