in ,

Phineas and Ferb Filmi Yaklaşıyor: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb yeni bir film ile Disney+’a geliyor. Sevilen çizgi dizi “Candace Against the Universe” adlı macera ile karşımıza çıkacak.

Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

Disney’in dijital platformu Disney+’ta yayınlanacağı kesinleşen ilk yapımlardan birisi de sevilen çizgi diziye ait bir filmdi. Tam adı Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe olan yapımın platformda ne zaman yayınlanacağı açıklandı. Film, beklenenden çok daha önce hayranları ile buluşacak!

Türkiye’de karşımıza Fineas ve Förb adı ile çıkan Phineas and Ferb, Disney Channel’ın ABD yapımı sevilen çizgi filmleri arasında. Komedi, müzikal ve macera türlerini bir araya getiren çizgi dizi ilk olarak 17 Ağustos 2007 tarihinde izleyici karşısına çıkmaya başlamıştı. Dizi toplamda 217 bölüm sonrasında 12 Haziran 2015 yılında ekranlara veda etti.

Phineas and Ferb Filmi

Dan Povenmire ve Jeff ‘Swampy’ Marsh tarafından yaratılan çizgi dizi, yaz tatili boyunca çılgın icatlar yapan iki üvey kardeşin maceralarını konu alıyor.

Phineas and Ferb The Movie Yayın Tarihi Belli Oldu

Dünya çapında oldukça sevilen çizgi dizi, daha önce 2011 yılında Across the 2nd Dimension adı ile macerasını film evrenine de taşımıştı. Şimdi ise Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe ile bu evren Disney+’ta genişlemeye devam ediyor.

Platform, bu geri dönüş filmini Twitter’da yaptığı paylaşım ile duyurdu:

Yönetmenliğini Bob Bowen’ın (American Dad! ve Family Guy) üstlendiği filmin senaryosu dizinin orijinal yaratıcıları Dan Povenmire ve Jeff ‘Swampy’ Marsh ikilisine emanet.

Uzak bir galaksideki ütopyaları andıran bir gezegene kaçırılan ablaları Candace’ı kurtarmak için harekete Phineas ve Ferb kardeşlerin konu alındığı filmin Disney+ yayın tarihi de belli oldu.

Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe filmi 28 Ağustos 2020 tarihinde doğrudan Disney+’ta yayınlanacak.

Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

Phineas Flynn seslendirmesinde orijinal dizide de karşımıza çıkan Vincent Martella var. Ferb Fletcher için ise farklı bir isim tercih edilmiş: David Errigo Jr. Son olarak Candace Flynn’ı seslendiren Ashley Tisdale’ın da orijinal diziden hatırladığımız isimlerden olduğunu belirtelim.

Disney+ platformu henüz Türkiye’de hizmete başlamadı.

Peki siz yeni bir Fineas ve Förb macerası izlemeye hazır mısınız? Yapımdan beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

* * *

* 80’lerin Ünlü Çizgi Filmlerini Ücretsiz İzleyin

Kaynak: Dark Horizons

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Mazotci Mazotci dedi ki:

    Milo’nun filmini yapsınlar bence.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Kumadam - E.T.A. Hoffmann

Kumadam: E.T.A. Hoffmann, Alman Gotik Edebiyatının Önemli Eseri ile Karşımızda

Studio Ghibli Müzesi Sanal Tur Gezi

Studio Ghibli Müzesi Sanal Turu Youtube’da Yayında