in ,

The Dragon Prince 4 Yeni Sezon Onayını da Birlikte Aldı

The Dragon Prince 4 yeni sezon onayını birlikte aldı. Netflix’in sevilen fantastik animasyon serisi toplamda 7 sezon sürecek.

The Dragon Prince 4 Yeni Sezon
- Reklam -
- Reklam -

Hayranlarının, hikâyenin yarıda kalmasından endişelendiği seri için yeni bir haber geldi. Netflix’te yer alan The Dragon Prince adlı animasyon dizisinin yeni sezonları birbiri ardına duyuruldu. Açıklamaya göre dizi 4., 5., 6. ve 7. sezonlarına kavuşacak. Dokuzar bölüme ayrılmış olan sezonlarla birlikte seri tamamlanacak. Bu haber, hikâyenin yarım kaldığına üzülen hayranlar için tam bir müjde niteliğinde oldu.

The Dragon Prince serisi, Avatar: The Last Airbender’dan tanıdığımız Aaron Ehasz ve Uncharted 3 ekibinde gördüğümüz Justin Richmond tarafından yaratılan bir yapım.

Yapım, Callum ve Ezran adında iki genç prensin Elf Rayla’yla birlikte çıktıkları ejder prensini annesiyle yeniden bir araya getirme görevini konu alıyor. Hikâyenin evrenindeyse karşımıza elfler ve kendi alemlerinde yaşayan, aralarında ejderhaların da bulunduğu büyülü yaratıklar çıkıyor. Yaratıklar gibi elfler de farklı büyü gücüne sahip. Gücünü ateşten alan elfler olduğu gibi düşmanını yanılsamalarla alt eden illüzyonist elfler de mevcut.

- Reklam -

The Dragon Prince 4 Yeni Sezon

Kasım 2019’da yayınlanan 3. sezonda ejderhalar ve bazı insan toplulukları arasındaki ciddi çatışmalara şahit olmuştuk.

The Dragon Prince 4. Sezon Henüz Yapım Aşamasında

Önümüzdeki senelerde yeni sezonların Netflix’te yayınlanacağı duyurusu Comic-Con@Home etkinliğinde Aaron Ehasz ve Justin Richmond tarafından paylaşıldı. Netflix’in, seriye ilgiyle yaklaştığını söyleyen Ehasz, hikâyeyi gönül rahatlığıyla anlatabileceklerinden mutlu olduklarını da belirtiyor. 4. sezon için henüz bir tarih verilmemiş olsa da yeni bölümlerin ön prodüksiyon aşamasında olduğu tahmin ediliyor.

Ehasz’a göre serinin uzatılması kararında hayranların büyük ilgisi ve Netflix için yürütülen “kibar” kampanyalar etkili oldu. Kendi içeriklerini üretmeye başladığında Netflix, izleyiciye istediğini veren bir yayın platformu olarak tanındı. Yıllar içinde çeşitli yapımların sezonlarının iptal edilmesi gibi durumlarla bu ün zedelenmiş olsa da NetflixThe Dragon Prince hayranlarına istediklerini vermiş gibi görünüyor. Geriye yalnızca Ehasz ve Richmond’ın hikâyeyi nasıl sonlandıracağını görmek kaldı.

Toplamda 7 sezon süreceği kesinleşen The Dragon Prince animasyonu 4. sezon bekleyişi sürüyor. Netflix ile Ehasz ve Richmond ikilisi, serinin devamı için gerçekten de heyecanlı görünüyor.

The Dragon Prince 4 Yeni Sezon

The Dragon Prince’in 4 yeni sezonunun birden duyurulması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce hikâye hak ettiği bir sonla buluşacak mı? Düşüncelerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.


* Biohackers: Netflix’ten Dark Sonrası Alman Yapımı Yeni Bilimkurgu Dizisi

Kaynak: Forbes

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

2020 Eisner Ödülleri

2020 Eisner Ödülleri Sahiplerini Buldu

The Witcher: Blood Origin Dizisi

The Witcher: Blood Origin Dizisi Geliyor! Yeni Spin-off 1.200 Yıl Öncesini Anlatacak