in ,

“Büyü Bozmak” için Siyah Tavuk Kesen Defineciler Kuyuda Suçüstü Yakalandı

Defineciler suçüstü yakalandı. Aksaray’da ‘büyü bozmak’ için siyah tavuk kesip kaçak kazı yapan grup kendilerini, “Kazı yapmadık, mera kontrolüydü,” sözleriyle savundu.

defineciler kaçak kazı büyü tavuk kesme
- Reklam -
- Reklam -

Defineciler kaçak kazı sırasında suçüstü yakalandı. Aksaray’ın bir köyünde ’büyü bozmak’ için siyah tavuk kesen grup jandarmanın yürüttüğü operasyonla kuyuda ele geçirildi.

Türkiye’de kaçak kazı, definecilik ve talan haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Sıradaki haber, Aksaray’ın merkezine bağlı Yanlızceviz köyünde meydana geldi. Köy yakınlarında kaçak kazı ihbarı alan İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şubesi ekipleri, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde harekete geçti. Bahsi geçen bölgeyi izlemeye alan ekipler üç gün süren teknik ve fiziksel takip sonucunda toplamda üç kişinin kaçak kazı yaptığını ortaya çıkarttı.

Aralıksız takipler sayesinde ele geçirilen delil ve bulguların ardından operasyon için düğmeye basıldı. Jandarma ekipleri üç şüpheliyi kaçak kazı esnasında malzemeleriyle birlikte suçüstü yakalamayı başardı.

- Reklam -

defineciler aksaray kaçak kazi

Yakalanan şüphelilerden birisinin Ekecikyeni Köyü Muhtarı Murat K. (50) olduğu belirlenirken diğer kişiler Kaplan T. (48) ve Nail Ç. (54) şeklinde kayda geçti. Gözaltına alınan şüphelilerin ardından olay yerinde incelemeler yapıldı. Şahısların olay yerine vardığı araç, kazı için delici malzeme, manivela, beton kırma aleti, kamera, madeni paralar ve kazıda kullanılan çeşitli aletler ele geçirildi.

Defineciler “Büyü Bozmak” için Siyah Tavuk Kurban Etmiş

Haberde dikkat çeken detay ise kazı alanında yapılan incelemeyle ortaya çıktı. Çukurda bir adet ölmüş siyah tavuk ve kanlı bir bıçak tespit edildi. Şüpheliler, siyah tavuğun büyü bozsun diye kurban edildiğini ifade etti.

Jandarma istihbarat ekiplerinin operasyonuyla birçok kazı malzemesiyle suçüstü yakalanan köy muhtarı Murat K. basın mensuplarının, “Neden kaçak kazı yaptınız?” sorusuna şu şekilde yanıt verdi:

“Kazı yapmadık. Sadece meraya kontrole gitmiştik. Herhangi bir kaçak kazı yapmadık. Gezme amaçlı gittik oraya.”

- Reklam -

defineciler kaçak kazı büyü tavuk

Şüpheli kişiler jandarmadaki sorgularının ardından Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde sağlık kontrolünden geçirildi. Ardından da Aksaray Adliyesine sevk edildi.

Olay hakkındaki incelemelerin devam ettiği ifade edilirken kazı alanında

Geçen günlerde de Niğde Kalesi’ni gezen bir kadın, oluşan göçük neticesinde definecilerin kazdığı tünelin ortasına düşmüştü.

Siz bu definecilere dair ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: İHA

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for alper alper dedi ki:

    Barışmak için kesmiyor muyduk siyah tavuğu yoksa horoz muydu?

  2. Avatar for narpal narpal dedi ki:

    Tavuk boşa gitmemiştir umarım.

  3. Avatar for Entlovin Entlovin dedi ki:

    yazık olmuş tavuğa… gerçekten

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

bully 2 rockstar games

Söylenti: Rockstar Games, Bully 2 Oyununu Geliştiriyor Olabilir

futurama yeni sezon bölümleri

Kült Animasyon Serisi “Futurama” Yeni Sezonuyla Geri Dönüyor