in

ABD Donanması, UFO Videolarının Varlığını İlk Kez Kabul Etti

İnternette UFO görüntüsü olduğu iddia edilen pek çok video var. Ancak ilk defa yetkili bir ağızdan ciddi bir doğrulama geldi.

UFO

UFO“lar (Tanımlanamayan Uçan Nesne) gerçekten var mı? Milyon dolar değerindeki sorunun cevabı belki de bu sefer yanıt bulmuş olabilir. Her ne kadar böyle şeyler sadece ABD topraklarında ve filmlerde karşımıza çıksa da bu defa iş ciddi gibi.

ABD Deniz Kuvvetleri, internette dolaşan ve “UFO“lara it olduğu iddia edilen kimi videoların gerçek olduğunu ilk kez kabul etti.

Donanma sözcüsü Joe Gradisher gizliliği kaldırılmış üç askeri videodaki, çok hızlı hareket eden bu cisimleri “Tanımlanamayan Hava Fenomenleri” (Unidentified Aerial Phenomena -UAP) olarak tanımladı.

Amerikan özel araştırma şirketi “To The Stars Academy of Arts & Sciences” tarafından Aralık 2017 ve Mart 2018 tarihleri arasında yayımlanan bu görüntülerde gelişmiş kızıl ötesi sensörlerle tespit edilen cisimler görülüyor.

2004’te çekildiği belirtilen bir videoda sensörler bir hedefe kilitleniyor. Ancak hedefteki cisim hızla ekrandan kayboluyor ve sonra bir daha yeri tespit edilemiyor.

2015’te çekilen iki videoda ise gördükleri şeylerin ne olduğunu anlamaya çalışan savaş pilotlarının ses kayıtları yer alıyor.

İlk videoda pilotlardan biri şaşkınlık içinde diğerine şöyle diyor:
“Bu s…. bir drone, dostum. Aman Tanrım. Rüzgâra karşı gidiyorlar. Şuna bak adamım.”

İhlaller Uçuş Güvenliğini Tehdit Ediyor

Sözcü Gradisher Amerikan CNN televizyonuna, “Tanımlanamayan Hava Fenomenleri” konusundaki şeffaflığın eğitim gören pilotları, hava sahasında pilotların güvenliğini tehdit eden “ihlalleri” rapor etmeye teşvik etme amaçlı olduğunu söyledi.

Gradisher sözlerine şu şekilde devam etti:
“Bu, tamamen eğitim sahalarımızda sık sık yaşanan UAP ihlalleriyle ilgili. Bu ihlaller uçuş güvenliği ve operasyonlarımızın emniyeti açısından tehdit oluşturuyor.

Videolar Yaşananların Küçük Bir Kısmı

“Kamuya açık bu videolar, donanmamızın eğitim sahalarında yaşanan ihlallerin çok küçük bir kısmını yansıtıyor. Yıllar boyunca havacılarımız, videolardaki nesnelerin ne olduğuyla ilgili terminoloji ve teorilerle ilgili algı yüzünden bunları rapor etmedi.”
Gradisher, bu cisimlerin ne olduğunu anlamanın tek yolunun pilotlarının bunları rapor etmeye teşvik etmek olduğunu söyledi.

ABD Donanması’ndan gelen bu açıklamalar yıllardır devam eden tartışmaları yeni bir boyuta taşıyacak mı, merakla bekliyoruz.

Peki siz bu videolar hakkında ne düşünüyorsunuz? Gerçeği yansıtıyor olabilirler mi? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın!

* * *

* Ozon Tabakası İyileşme Yolunda: Son 30 Yılın En Küçük Seviyesine Merhaba

* Uzayda Hayat Belirtisi: Yaşanabilir Bir Gezegende İlk Kez Su Bulundu

Kaynak: BBC Türkçe

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  O zaman niye yıllardır gizlendi ve neden şu anda açıklama gereği duydular ??

 2. Avatar for subrose subrose dedi ki:

  Ay hadi inşallah :love_you_gesture::flying_saucer::flying_saucer:
  Dost olduğunuzu varsayıyorum baaakk…sonra pişman etmeyin beni sevindiğime.

 3. Avatar for alper alper dedi ki:

  Dünya dışı ziyaretçiler değil tanımlanmayan cisim anlamında bir açıklama. Haber de kullanılan görseller sanki dünya dışı yaşamdan gelen ziyaretçilerden bahsediliyor gibi algılamamıza neden oluyor ama aslında Amerikan donanması yaptığı açıklamada bir takım uçan cisim olduğunu zannettiğimiz şeyler gördük, ne olduğunu bilmiyoruz. demişler.

 4. Avatar for barbaros barbaros dedi ki:

  kedidir o kedi…

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Behzat Ç.

Behzat Ç. Yeni Sezon Onayını Aldı: Amirimiz Yola Devam Ediyor!

The Guardian Açıkladı: 21. Yüzyılın En İyi 50 Oyunu