in

Düz Dünyacıların Liderini Uzaya Götürmek için Para Toplanıyor

Düz Dünyacılar uzaydan Dünya’ya baksa, fikirleri değişir miydi? Bir İskoçyalı bu sorunun yanıtını almak için fon topluyor.

Düz Dünyacılar Uzay Kampanya
- Reklam -
- Reklam -

2021 yılında bile olsak Düz Dünya komplosu hâlâ güncelliğini koruyor. Düz Dünyacılar hiç de hafife alınacak bir kitle değil. 10 milyondan fazla insan bu “görüşe” inanıyor. Ancak Marc Gauld adlı bir kişinin, bu durumu değiştirmek için bir planı var: Düz Dünyacıların liderini uzaya götürmek!

Düz Dünyacılar eğer uzaydan dünyaya bakma fırsatı bulsaydı, fikirleri değişir miydi dersiniz? İskoçyalı Marc Gauld, bu sorunun yanıtını bulabilmek için Düz Dünya komplosuna inanan insanların liderini uzaya çıkarmayı planlıyor. Bunun için ise bir yardım fon başlatmış durumda.

Yavaş yavaş uzay turizmi hakkında konuşmaya başlamışken “uzaya gidebiliyor” olmanın farklı tartışmaları noktalamak için kullanılabileceğini düşünenler de var. Gauld da bunlardan birisi.

- Reklam -

Düz Dünyacılar Uzay Kampanya

Dünya üzerindeki çoğu insan, Dünya’nın şekline dair herhangi bir soru işareti taşımıyor. Ancak NASA başta olmak üzere bütün uzay ajanslarının “yalan söylediğini” ve Dünya’nın aslında “düz” olduğunu ifade eden ciddi sayıda insan var.

Marc Gauld da, fon toplama sitesi Gofundme‘de yeni bir kampanya düzenleyerek bu insanlara bir “yardım eli” uzatmaya hazırlanıyor. Gauld, bir Düz Dünyacı liderini uzaya çıkartarak Dünya’nın şeklini ispat etmek peşinde.

Düz Dünyacılar için Dünya’nın Yuvarlak Olduğunu Kanıtlamanın Bedeli Yalnızca 250 Bin Dolar

Bu amacı için Sir Richard Branson tarafından kurulmuş olan uzay turizmi şirketi Virgin Galactic ile iletişime geçen Marc Gauld, bir Düz Dünyacı’nın yörüngeye çıkarılıp geri getirilmesinin bedelini de açıkladı. Buna göre Gauld’un 250 bin dolara ihtiyacı olacak. İskoçyalı bu parayı bulabilmek için bir fon kampanyası başlatmış durumda.

- Reklam -

Şimdiye kadar yalnızca 75 sterlin toplanan kampanyaya göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Kampanyanın 250 bin dolar değil de 250 bin sterlin üzerine kurulu olması ise akıllara çeşitli soru işaretlerini getiriyor. Çünkü bu tutar kabaca 345 bin dolar ediyor. Görünüşe göre Gauld, aradaki tutarı hesap işletim ücreti olarak kesmek niyetinde.

Düz Dünyacılar Uzay Kampanya

“Bu kampanya Düz Dünyacılar’a Dünya’nın yuvarlak olduğunu bir kez daha ve herkes için kanıtlamak içindir,” diyor Glaud. Ancak kampanyanın başarıyla ulaşması için bir hayli yolu olduğu da belli oluyor.

Siz ne dersiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Mysterious Universe

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

63 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for merveriii merveriii dedi ki:

  Ahahahahahaha yemin ederim yıllardır Rıhtım’da haber okurum, başlığı gördüğüm an kahkaha attığım ilk haber bu oldu :smiley: :smiley: İnsanlar kafayı yemiş. Bi gitse de kanıtlasa Dünya’nın düz olduğunu, onlar da kurtulsa biz de.

 2. Avatar for Howl Howl dedi ki:

  Planın ardındaki plan buymuş demek. O_o

 3. Avatar for MelihAntepli MelihAntepli dedi ki:

  Uzaya çıkınca olacak olan;

  • AAA! Donyo doz doğolmos ama biz yine de aşağı inince düz diyelim, inkar edelim.

  :joy:

 4. Avatar for Howl Howl dedi ki:

  Ben bu işi sevdim @MelihAntepli gel senle Mars düzdür cemiyeti kuralım. Musk Bey bizi Mars’a götürsün. xd

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

58 cevap daha var.

Fast & Furious 9 Fragmanı - Super Bowl

Fast & Furious 9’dan Super Bowl Fragmanı: Yeni Hızlı ve Öfkeli Filmi Ufukta Gözüktü

Haydarpaşa Garı, Arkeopark Gar Kompleksi

Haydarpaşa Garı, Arkeopark Gar Kompleksi’ne Dönüşüyor: Tasarımı ile Dünyada İlk Olacak