Metallica, Yeni Keşfedilen Deniz Canlısına İsim Olarak Verildi

Metallica ismi bir deniz canlısıyla yaşayacak. Bilim insanları, yeni keşfettikleri kabuklu deniz canlısına “Macrostylis metallicola” adını verdi.

Metallica, bir çizerin hazırlamış olduğu bu minik canlının görselini geçen günlerde Instagram sayfasında paylaştı. Fotoğraf altına da “Yedi kıtanın tümünde sahne aldık, Rock and Roll Hall of Fame’de yer aldık ve şimdi de kabuklu bir deniz canlısıyız!” şeklinde yazdılar.

Almanya’nın Frankurt şehrindeki Senckenberg Doğa Tarihi Müzesi’nden Torben Riehl ve Belçika’nın Ghent Üniversitesi’nden Dr. Bart De Smet Macrostylis metallicola’yı Pasifik Okyanusu’nun kuzey bölgesinde keşfetti. Metallica, Riehl’in tam bir Metallica hayranı olması nedeniyle isimlerinin seçildiğini söylüyor. Ayrıca şakayla karışık “The Thing That Should Not Be” olarak da atıfta bulundukları bu deniz canlısının grupla da benzerlikleri olduğunu belirtiyorlar.

View this post on Instagram

We’ve played on all seven continents, made it into the Rock & Roll Hall of Fame and now… we’re a crustacean! Senckenberg researcher Dr. Torben Riehl and Dr. Bart De Smet of Ghent University in Belgium have discovered a new crustacean species in the depths of the northern Pacifica Ocean and decided to name it after some rock band… Welcome to our world Macrostylis metallicola! First of all, stellar name Dr. Riehl. Second, what an honor! Not only did Dr. Riehn name his discovery after a band as he has been a fan since childhood, The Thing That Should Not Be has a few things in common with us. The worm-like creature dwells in complete darkness, has no eyes, and is colorless. Talk about Blackened! It also lives amongst metallic nodules containing cobalt, copper, manganese, nickel, and rare-earth elements. So it basically lives in a rock stadium? Now that’s one metal crustacean! You just never know what you’ll find lurking beneath the sea. Art by @anyfranksz

A post shared by Metallica (@metallica) on

Grup, paylaştığı fotoğrafın altına şunları yazdı:

Dünyamıza hoş geldiniz Macrostylis metallicola!

Her şeyden önce buradaki asıl yıldız Dr. Riehl. İkincisi, bu ne büyük bir onur! Dr. Riehl, keşfini çocukluğundan beri hayranı olduğu için bir grubun adını vermekle kalmadı, çünkü Olmaması Gereken Şey’in bizimle birkaç ortak yanı var.

Bu solucan benzeri canlı tamamen karanlıkta yaşıyor, gözleri yok ve renksiz. Tam da Blackened’dan bahsedebiliriz! Ayrıca kobalt, bakır, manganez, nikel ve nadir bulunan elementleri içeren nodüllerde yaşıyor. Yani Rock Stadyum’unda yaşıyor da diyebiliriz. Bu kabuklu deniz canlısı tam bir metalci!

Metallica Konserleri Devam Edecek

Keşfi yapanlardan Torben Riehl ise konu ile ilgili şunu paylaştı:

“Metallica’nın güçlü müziği hayatımın büyük bir kısmında bana eşlik etti. Grup, Rock tarihine Master of Puppets ve One gibi şaheserler katmayı başardı. Ben de yeni bir türe isimlerini vererek Metallica’ya bir şeyler verebildiğim için heyecan duyuyorum.”

Metallica

Metallica, James Hetfield’in yaşadığı sağlık sorunları ve tedavi süreci nedeniyle en son Sonic Temple ve Louder Than Life gibi iki yaz festivalindeki konserlerini iptal etmişti. Ancak grubun nisan ayında yapılacak olan Güney Amerika Turu, mayıs ayındaki Welcome to Rockville ve ekim ayındaki Aftershock konserlerinde ise şimdilik bir değişiklik yok.

Peki, ya siz yeni keşfedilen deniz canlısına verilen bu ismi nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşmayı unutmayın!

* * *

* Corona Virüsü Sonrası Çin’de Hava Kirliliği Azaldı

* Maddenin Yeni Bir Hali Tesadüfen Keşfedilmiş Olabilir

Kaynak: Rolling Stone Australia

GÖZ ATIN  SpaceX, Starlink Servisini 2020'de Başlatmayı Planlıyor
1990 doğumluyum ve İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Mitoloji başta olmak üzere edebiyat, müzik ve yabancı diller ile ilgileniyorum. Çeviri yapmak ve dizi/film seyretmek bu alanları bir araya getirdiği için oldukça keyifli geliyor. Bunları yaparak ve seyahat ederek farklı hayatları ve bakış açılarını görmeyi seviyorum.

Metallica, Yeni Keşfedilen Deniz Canlısına İsim Olarak Verildi için 2 yorum

  1. Keşke Pink Floyd adını verselerdi :smiley:


Metallica, Yeni Keşfedilen Deniz Canlısına İsim Olarak Verildi

Metallica ismi bir deniz canlısıyla yaşayacak. Bilim insanları, yeni keşfettikleri kabuklu deniz canlısına “Macrostylis metallicola” adını verdi.

Başa dönün