in ,

Metallica, Yeni Keşfedilen Deniz Canlısına İsim Olarak Verildi

Metallica ismi bir deniz canlısıyla yaşayacak. Bilim insanları, yeni keşfettikleri kabuklu deniz canlısına “Macrostylis metallicola” adını verdi.

Metallica

Metallica, bir çizerin hazırlamış olduğu bu minik canlının görselini geçen günlerde Instagram sayfasında paylaştı. Fotoğraf altına da “Yedi kıtanın tümünde sahne aldık, Rock and Roll Hall of Fame’de yer aldık ve şimdi de kabuklu bir deniz canlısıyız!” şeklinde yazdılar.

Almanya’nın Frankurt şehrindeki Senckenberg Doğa Tarihi Müzesi’nden Torben Riehl ve Belçika’nın Ghent Üniversitesi’nden Dr. Bart De Smet Macrostylis metallicola’yı Pasifik Okyanusu’nun kuzey bölgesinde keşfetti. Metallica, Riehl’in tam bir Metallica hayranı olması nedeniyle isimlerinin seçildiğini söylüyor. Ayrıca şakayla karışık “The Thing That Should Not Be” olarak da atıfta bulundukları bu deniz canlısının grupla da benzerlikleri olduğunu belirtiyorlar.

https://www.instagram.com/p/B9FQ6GqA02F/

Grup, paylaştığı fotoğrafın altına şunları yazdı:

Dünyamıza hoş geldiniz Macrostylis metallicola!

Her şeyden önce buradaki asıl yıldız Dr. Riehl. İkincisi, bu ne büyük bir onur! Dr. Riehl, keşfini çocukluğundan beri hayranı olduğu için bir grubun adını vermekle kalmadı, çünkü Olmaması Gereken Şey’in bizimle birkaç ortak yanı var.

Bu solucan benzeri canlı tamamen karanlıkta yaşıyor, gözleri yok ve renksiz. Tam da Blackened’dan bahsedebiliriz! Ayrıca kobalt, bakır, manganez, nikel ve nadir bulunan elementleri içeren nodüllerde yaşıyor. Yani Rock Stadyum’unda yaşıyor da diyebiliriz. Bu kabuklu deniz canlısı tam bir metalci!

Metallica Konserleri Devam Edecek

Keşfi yapanlardan Torben Riehl ise konu ile ilgili şunu paylaştı:

“Metallica’nın güçlü müziği hayatımın büyük bir kısmında bana eşlik etti. Grup, Rock tarihine Master of Puppets ve One gibi şaheserler katmayı başardı. Ben de yeni bir türe isimlerini vererek Metallica’ya bir şeyler verebildiğim için heyecan duyuyorum.”

Metallica

Metallica, James Hetfield’in yaşadığı sağlık sorunları ve tedavi süreci nedeniyle en son Sonic Temple ve Louder Than Life gibi iki yaz festivalindeki konserlerini iptal etmişti. Ancak grubun nisan ayında yapılacak olan Güney Amerika Turu, mayıs ayındaki Welcome to Rockville ve ekim ayındaki Aftershock konserlerinde ise şimdilik bir değişiklik yok.

Peki, ya siz yeni keşfedilen deniz canlısına verilen bu ismi nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşmayı unutmayın!

* * *

* Corona Virüsü Sonrası Çin’de Hava Kirliliği Azaldı

* Maddenin Yeni Bir Hali Tesadüfen Keşfedilmiş Olabilir

Kaynak: Rolling Stone Australia

Oyla!

Melin Arda

1990 doğumluyum ve İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Mitoloji başta olmak üzere edebiyat, müzik ve yabancı diller ile ilgileniyorum. Çeviri yapmak ve dizi/film seyretmek bu alanları bir araya getirdiği için oldukça keyifli geliyor. Bunları yaparak ve seyahat ederek farklı hayatları ve bakış açılarını görmeyi seviyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Keşke Pink Floyd adını verselerdi :smiley:

  2. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

    Harika olmuş (20 krktr)

Bayan Caliban - Rachel Ingalls

Prospero Serisinde Tekinsiz Kitap: “Bayan Caliban”

Abdullah Turhan ve Suat Yalaz

Abdullah Turhan ve Suat Yalaz Hayatını Kaybetti: Yerli Çizgi Romanda Karanlık Gün