in

Akınrobotics’in İnsansı Robotu Mini Ada Satışa Çıktı: Fiyatlar Dikkat Çekiyor

Akınrobotics tarafından geliştirilen insansı robot Mini Ada satışa çıktı. Konya merkezli robot üreticisinin yeni ürünleri için belirlediği fiyatlar dikkat çekti.

Akınrobotics İnsansı Robotu Mini Ada
- Reklam -
- Reklam -

Akınrobotics ürünü olan insansı robot Mini Ada, satışa çıkarıldı. Hem profesyonel hem de kişisel amaçlarla kullanılabilen robot fiyatıyla da gündem olmayı başardı.

Konya merkezli robotik firması ve Türkiye’de bu alanda en önemli işlere imza attığı bilinen Akınrobotics, Mini Ada isimli insansı robotonu satışa sundu. Bugüne dek sadece sipariş üzerine ve ön talep usûlüyle kurumsal firmalara satılan robot, artık isteyen herkes tarafından satın alınabilecek.

Özellikle hazırladığı videolarla tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başaran, aynı zamanda korkutan Boston Dynamics, geçen yıl satışa çıkardığı köpek benzeri robotuyla çok konuşulmuştu.

- Reklam -

45 kilo ağırlığında olan Mini Ada’nın boyu 1 metre 23 santim. Tam şarjla 8 saat boyunca çalışabilen robot Türkçe konuşuyor ve üzerinde bulunan 2 adet lidar sensör sayesinde özgürce hareket edebiliyor. İnsansı robot Türkçe dışında İngilizce, Arapça ve Rusça gibi dilleri de destekliyor.

Akınrobotics’in hazırladığı tanıtım videosuyla Mini Ada’nın neler yapabildiğini aşağıdaki videdan daha iyi anlayabilirsiniz.

Mini Ada Kimdir? – Akınrobotics’in İnsansı Robotu İçin Hazırlanan Tanıtım Videosu | İZLE

YouTube video

Peki Mini Ada’ya sahip olduğunuzda sizlere neler sunar? Genel olarak toplu etkinlikler için düşünülmüş robot karşılaştırma hostesliği ile organizasyonlarınızda ekip arkadaşlarınızı ve misafirlerinizi karşılayarak bilgi verebilir, yüz tanıma özelliği ile karşılıklı diyalog sağlıyor. İnteraktif yapısı ile internetten tüm verileri sesli olarak size aktarabiliyor. Aynı zamanda eğitim sektöründe de kullanılan Mini Ada’nın kontrol ve etkinlik görevlisi gibi alanlarda da kullanıldığı belirtiliyor.

- Reklam -

Böyle bir girişimin herkesin satın alacağı şekilde sunulması güzel olsa da ne yazık ki fiyatlandırma konusunda cep yakacak cinsten bir fiyat bizleri karşılıyor. Neredeyse bir araba fiyatını bulan ürün şu anda 155 bin TL ile 168 bin TL arasında değişen fiyatlara sahip. Her ne kadar etkileşimli bir robot olsa da, yapabildiklerine karşılık olarak bu fiyat son kullanıcı adına oldukça pahalı gibi duruyor.

Mini Ada, şu anda Hepsiburada, GittiGidiyor, Çiçek Sepeti ve Trendyol gibi sitelerden satın alınabiliyor.

Akınrobotics’in ürünü olan Mini Ada’yı sizler nasıl buldunuz? Sizce özellikleri fiyatını karşılayacak cinsten mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Akın Robotics

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for swarf swarf dedi ki:

    Adamlar ciddi ciddi şunu üretmek için sermaye ayırmış, şirket kurmuşlar ve çıkardıkları ürün bu. Bu işe ya keriz silkelemek için girmişler ya da robotlar çok pis bir işi gizlemek için paravan olarak kullanılıyor.

    Başka türlü bir açıklaması olamaz. Buna robot diyen insan açar bi Boston Dynamics robotlarına bakar da kendinden utanır. Bir de satıyorlar.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

mülksüzler dizi ursula k le guin

Mülksüzler Dizi Oluyor: Ursula K. Le Guin’in Kült Bilimkurgu Romanı Ekrana Geliyor

Yüzüklerin Efendisi Ork Harvey Weinstein

Yüzüklerin Efendisi Filmlerindeki Bir Ork İlhamını Harvey Weinstein’dan Almıştı