in ,

Oreo, Asteroit Geçirmez Sığınak ile Kıyamete Meydan Okuyor

Oreo, bisküvilerini kıyamete hazırlıyor. Şirket, dünyaya çarpması olası bir asteroit için kurabiyelerinin gizli tarifini de içeren bir sığınak inşa etti.

Oreo Kıyamet Sığınak Depo
- Reklam -
- Reklam -

Oreo adlı popüler bisküvi markası, asteroit odaklı olası bir kıyamet senaryosunda hayatta kalacak bir sığınak inşa etti.

Kültür dünyasından kimi film ve kitapların, Dünya’daki yaşamın sona erdiği ihtimallere karşı koruma altına alındığı bazı çalışmalar biliniyordu. Ancak ilk defa bir kurabiye ve bisküvi markası; kendi ürününü kıyamet sonrasına taşımak için bir hamle yaptı. Oreo, kurabiyelerini kıyametten koruyabilecek bir yapı hazırladı.

1912 yılında kurulan Oreo, şu anda dünyada her yıl 100’den fazla ülkede tahmini olarak 34 milyarı bulan bir satış gerçekleştiriyor. Birçok insanın favori atıştırmalıklarından olan Oreo, şimdi de gözünü kıyamete dikti. Şirket, doğal ya da insan kaynaklı bir felaket neticesinde ürününün yok olması ihtimaline karşı “son bir yedeği” bu depoda saklamayı hedefliyor.

- Reklam -

Norveç’te bulunan Svalbard Küresel Tohum Deposu’ndan ilhamla hareket eder şirket, dünyaya yaklaşmakta olan 2018VP1 adındaki asteroide karşı önlemini aldı.

Oreo Kıyamet Sığınak Depo

Şirket, Norveç’te Oreo stoğunu saklayabileceği büyük ve betondan bir yapı inşa etti. Bu beton sığınakta, ikonik Oreo bisküvisinin tarifi, süt tozu ve Oreo paketleri saklıyor.

Oreo Bisküvilerini Harekete Geçiren Asteroidin Dünyaya Çarpma Şansı Neredeyse Sıfır

Şirket, kuşkusuz işi biraz da mizaha (ve elbette işin reklam yanı da var) vurarak böyle bir hamle yapmış olsa da, haberde bahsi geçen asteroidin dünyaya çarpma ihtimali bir hayli düşük.

NASA’nın aktardığına göre, kasımın ilk haftasında Dünya’ya bir hayli yaklaşacak olan 2018VP1 asteroidinin gezegenimize çarpma ihtimali yüzde 0,41.

- Reklam -

Görünüşe göre bu oran, Oreo’nun işini şansa bırakmak isteyeceği bir ihtimal değil.

Norveç’te bir kıyamet günü kasası inşa eden şirket, süreci anlatan bir de kısa tanıtım klibi paylaştı.

YouTube video

Oreo Vault adındaki sığınaktaki bisküviler, yüksek sıcaklık değişimlerine, neme ve havaya karşı korunaklı olacak. Kurabiyelere, uzun yıllar taze kalabilecek önlemler eşlik ediyor. Sığınak, konum olarak saklanmış olmasa da yapının girişinde şifreli bir kilit yer alıyor.

Olası bir kıyamet senaryosunda, kendinizi Oreo’nun sığınağında bulsanız nasıl hissederdiniz? Siz bu reklam kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.


* Sinemada Bilimkurgu Alt Türleri #3: Kıyamet Filmleri

Kaynak: SyFy

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Sen ve Kendin - Necati Tosuner

Sen ve Kendin: Necati Tosuner’den Yeni Roman

Brave New World 2. Sezon

Brave New World 2. Sezon İptal Edildi