Hurda Bisikletlerden Kanatlı Böcek Şeklindeki Gezici Kütüphanelere!

Çin'de bir stüdyo, eski bisiklet ve araba parçalarından kanatlı böcek şeklinde bir kütüphane tasarladı!

Çin’de bulunan LUO Studios geçtiğimiz günlerde birbirinden harika mini kütüphane tasarımlarına imza attı! Ülkelerinde giderek artan paylaşımlı bisiklet kültürünü yeni bir boyuta taşımak isteyen şirket, standart bisikletleri biraz daha geliştirerek ortaya harika işler çıkarttı.

Bir bisikletin gövdesine ve tekerlerine sahip bu mobil kütüphanelere, kanatlı böceklere benzemeleri için hurdaya çıkmış araba kaportalarından kanatlar eklendi. Araçlardan alınan demir saclardan yapılan raflar çocukların ilgisini çekebilecek kitaplarla dolduruldu.

“Shared Lady Beetle” isimli kütüphane projesi, kent yaprağı üzerinde yürüyen faydalı böcek olarak tanımlanıyor. Stüdyo bu çalışmanın arkasındaki fikri şöyle açıklıyor:

“Yaratıcı düşünce ile daha dayanıklı, arkadaşça, kaliteli bir alan oluşturmaya adanmış, doğa için özveri ve şefkat ruhlu zanaatkârlik.”

Gelin bu tasarım harikası mini-kütüphanelere birlikte göz atalım:

Tasarımları siz nasıl buldunuz? Benzerlerine ülkemizde de rastlamak istemez miydiniz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: This is Colossal

GÖZ ATIN  Hayallerdeki Meslek: Fransa Kırsalında 'Eviyle Birlikte' Gezen Kitapçı
Etiketler:  

Stranger Things Kitap

Hurda Bisikletlerden Kanatlı Böcek Şeklindeki Gezici Kütüphanelere!

Çin’de bir stüdyo, eski bisiklet ve araba parçalarından kanatlı böcek şeklinde bir kütüphane tasarladı!

 

 

Başa dönün
Daha fazla Haberler
Star Wars Tema Parklarına Çok Az Kaldı!

Disneyland'ın merakla beklenen Star Wars Parkları çok yakında geliyor! Orlando Parkı'ndan yayınlanan fotoğraflar sevenlerini heyecanlandıracak...

Kapat