Agatha Christie’nin Hayatı Çizgi Roman Oldu!

Sansasyonel hayatı ile dikkat çeken Agatha Christie'nin hayatı da çizgi romana uyarlandı!

Son yıllarda artan çizgi roman furyası iyiden iyiye alanını genişletti. Kafka’nın Davasından Cervantes’in Don Kişot’una oradan Gılgamış Destanına kadar çoğu eser çizgi romana uyarlandı. Bu anlatım biçimi ünlü ressamların hayatlarına hatta sanat akımlarına kadar birçok ayrı disipline dokundu. Görünen o ki şimdi de sansasyonel hayatı ile dikkat çeken Agatha Christie‘ye sıra gelmiş.

Alexandre Franc’in çizerliğini ve Guillaume Lebeau ile Anne Martinetti’nin ise yazarlığını yaptığı çizgi romanın tanıtım bülteni ise şöyle;

“Agatha Christie’nin hayatı, kurgusu kadar gizemli ve olaylıydı. Özenle çalışılmış bu çizgi roman, suç romanı kraliçesinin İngiltere’deki çocukluk yıllarından, İstanbul’a ve Mezopotamya’ya uzanan yıllarına kadar izini sürüyor. Agatha, seyahat eden, uçan, sörf yapan, özgür ruhlu ve modern bir kadını tanıtıyor. 1926’da Christie’nin ortadan kaybolduğu gizemli bir döneminin etrafında dönen kitap, 20. yüzyılın en sevilen suç romanı yazarının ilgi çekici ve eğlenceli bir araştırması.”

Karakarga Yayınları‘ndan çıkan çizgi romanı internette ve kitapçılarda bulabilirsiniz. Şimdiden keyifli okumalar diliyoruz.

  • 13
    Shares
1995 yılında Elazığ’da dünyaya geldi. Akademik eğitimini 2017 yılı içerisinde Fırat Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği bölümünde tamamladı. İkinci üniversite programı kapsamında Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde öğrenimini sürdürmektedir. Çeşitli dergi ve platformlarda eleştiri, öykü, grafik tasarım v.b. çalışmaları yayımlanmıştır. Tiyatro oyunlarında sanat yönetmenliği, sanat ve edebiyat dergi/fanzinlerinde editörlük görevini üstlenmiştir. Aynı zamanda üniversite radyosunda “Sabaha Daha Var” adlı kültür-sanat programını icra etmektedir. Halen orta ve büyük ölçekli firmalar için grafik tasarım, kurumsal reklam çalışmalarına devam etmektedir.

Agatha Christie’nin Hayatı Çizgi Roman Oldu!

Sansasyonel hayatı ile dikkat çeken Agatha Christie’nin hayatı da çizgi romana uyarlandı!

  • 13
    Shares

“Son gemi de ayrıldığında limandan,

Kaybolmuştu artık o rıhtım, gecenin karanlığından…”

Başa dönün