in

Captain America: Kış Askeri Tek Cilt Olarak Yeniden Raflarda

Captain America’nın en ünlü maceralarından biri olan “Kış Askeri” (Winter Soldier) bu kez tek ciltlik özel baskısıyla bizlerle.

Captain America, bildiğimiz üzere Jack Kirby ile Joe Simon tarafından yaratılan ve Amerikalıların milli duygularını kabartmak amacını güden bir Marvel Comics karakteridir. Bu iyi kalpli süper kahraman, asıl adıyla Steve Rogers, soğuk savaş döneminde demir perde ülkeleri ve kızıl komünistler karşısında Amerikan Özgürlüğü için kahramanca savaşırken karşımıza çıkmıştı. Kimilerinin çok sevdiği kimilerininse bir türlü ısınamadığı ve bugüne kadar pek çok değişimden geçen bu The Avengers üyesi, 2011 yılında Tool’un da müzikleriyle katkı verdiği bir filmle sinemaya uyarlanmış ve Chris Evans tarafından canlandırılmıştı.

Genel yayın yönetmenliğini İlke Keskin’in üstlendiği Marmara Çizgi, bugüne kadar Enki Bilal, Walking Dead, Saga, Manara, X-Men ve Spider-Men gibi çizgi romanı meraklılarıyla buluşturmuştu. Çevirileri ve baskı kaliteleriyle kendini kanıtlayan yayınevi, şimdi de daha önce iki cilt olarak dilimize çevrilen Captain America: Kış Askeri‘ni 304 sayfalık tek bir cilt olarak yeniden bizlerle buluşturuyor. Tulgan Köksal’ın dilimize kazandırdığı bu cildin tanıtımıysa şöyle;

“AMERİKA’DA YILIN ÇİZGİ ROMANI SEÇİLEN, STATÜKOLARI YIKAN EFSANE!

Elli yıldan uzun bir süredir Sovyetler’in, Batı’nın önemli politik figürlerini öldürmek için gizli bir ajanı vardı ve bu kişi durdurulamıyordu, bulunamıyordu ve Kış Askeri adıyla biliniyordu. Peki Kış Askeri olduğundan şüphelenilen kişi kimdi? Captain America’nın bir zamanlar ortağı olan ve II. Dünya Savaşı’nın son gününde öldürüldüğü düşünülen Bucky Barnes. Kış Askeri artık geri döndü ve acımasız General Lukin’in emrinde çalışıyor – ve Lukin, sınırsız güce sahip, gerçekliği bükebilen Kozmik Küplerden çalışan bir tanesini ele geçirdi. Lukin’in terör ve yıkım hükümdarlığını yıkmak isteyen Captain America, durmak bilmeden Küp’ün izini sürecek – ancak bu yüzden Kış Askeri’yle yüz yüze gelecek. Yoksa Cap, şaşırtıcı gerçeği öğrenmesinden kısa bir süre sonra, ölümden hayata geri döndürülen ortağıyla savaşmak zorunda mı kalacak?

Beş kez Eisner Ödülü’ne aday olan Ed Brubaker, peş peşe sayfalarda açığa çıkardığı şok edici olaylarla yarattığı heyecan ve beklentiyle hem eleştirmenlerin hem de okurların başını döndürüyor. Ain’t It Cool News, bu hikâyeye ‘yazılmış en büyük ve en iyi Captain America hikâyelerinden biri’ diyor.”

Siz de Kış Askeri’yle tekrar yüzleşmeye hevesliyseniz Captain America’ya eşlik etmek için en yakın kitapçıya gidebilirsiniz.

Oyla!

Seray Soysal

Okumayı ve yazmayı öğrendiğimden beri bir şeyler yazıyorum. Daha çok da okuyorum. Sosyoloji okuduğum için inceleme alanım bu dünyanın insanları olsa da ilgi alanım başka dünyalar olduğu için artık MSGSÜ Felsefe Bölümü'nde yüksek lisans öğrencisiyim. Bir Bellatrix, Auri kadar olmasa da ben de pek buralardan sayılmam zaten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Stephen King: “Yeni ‘O’ Filmi Beklediğimden Çok Daha İyi Olmuş”

Avusturya Kitaplığı Serisi İki Yeni Kitapla Devam Ediyor