in

Çizgi Düşler’den Yeni Bir Star Wars Çizgi Romanı: Han Solo

Çizgi Düşler hızla devam ettiği Star Wars macerasına yeni bir cilt daha ekliyor. Han Solo bizlerle.

Han Solo banner

Uzun bir aradan sonra bizleri tekrar Star Wars çizgi romanlarıyla buluşturan Çizgi Düşler, arayı fazla açmadan yeni bir cilt daha çıkardı: Han Solo.

Star Wars çizgi romanlarının hakları Dark Horse‘un elinde alındığından beri ortaya çıkan eserler oldukça tartışmalıydı. Marvel‘ın ilk çıkarttığı orijinal hikayeler basılmaya başladığında hayran kitleleri tarafından nefretle karşılandı desek yalan olmaz. Ancak bu olay kitlelerin ne olursa olsun değişimi kabul etmekte zorlandığı gerçeği altında incelendiğinde bu tepkinin de objektif olmadığını görebiliriz. Zira yeni sayılar gelmeye başladıkça Marvel‘ın Star Wars serilerinin hayranları da büyümeye başladı.

Star Wars evreninin çizgi romanlarının yeni çıkan filmlerden çok daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Eğer Han Solo‘nun filmini beğenmeyen kişilerdenseniz bir de çizgi romanını deneyin.

Yaprak Onur‘un çevirmenliğini yaptığı, Egemen Görçek‘in editörlüğünü üstlendiği Han Solo hikayesinin tanıtım bülteni ise şöyle:
çizgi düşler han solo kapakHERKESİN GÖZDE SERSERİSİNDEN SOLO GÖSTERİ!

Han, Asiler adına çok gizli bir görevde: Birkaç muhbir ve casusun kurtarılması gerek. Peki bu görev için göstermelik hikâyesi sizce ne ? Tabii ki hayatı boyunca kazanma hayali kurduğu yarışma, galaksideki en büyük ve kötü şöhretli yarış; Ejderha Boşluğu! Han böyle bir şöhret kazanma şansı varken göreve odaklanabilecek mi? Yoksa Leia’yı hayal kırıklığına uğratmanın sonu, kaybetmekten beter mi? Tüm bunlar yetmezmiş gibi, Asiler arasındaki haini bulmak gibi küçük bir mesele daha var. Ejderha Boşluğu’nda işler kızışırken, tanıdık Wookie dostumuz köstebek avı konusunda Han’a yardım edebilecek mi?

Efsanevi uzay yarışı için bahislerinizi yatırın! Bizim paramız Han’a ve Millenium Falcon’a… On iki parseklik Kessel Rotası’nı bilen başka kimse yok sonuçta!
Han Solo çizgi romanı 6 Haziran itibarıyla raflardaki yerini alıyor. İyi okumalar.

Burak İpek

Özellikle bilimkurguya ve çizgi romanlara bayılır. Çizgi romanlara girişi Dylan Dog, bilimkurguya aşkı ise Dune serisi ile başladı. 7 yaşından beri bilgisayarla ve elektronik aletlerle iç içe yaşamayı seçerek göbeğini büyüttü. Düşüncelerini başkalarıyla tartışmak adına Kayıp Rıhtım’da yazılar yazıyor.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for alalsoy90000 alalsoy90000 dedi ki:

    Bugün okuma fırsatı buldum. 7/10, özellikle hikayedeki katil tam anlamıyla berbat. Taa hikayenin başlarında aha katil bu diyorsunuz. Ve hikayenin sonu geliyor. Bir baktınız, oymuş

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

365 gun 365 cinayet ust

“365 Gün 365 Cinayet” Ön Siparişte

Peter Jackson Lord of the Rings

Peter Jackson, Yüzüklerin Efendisi Dizisinde Yok