in

Eternals: Thanos Rises Çılgın Titan’ın Geçmişini Anlatacak

Eternals: Thanos Rises çizgi romanı ile Çılgın Titan’ın karanlık geçmişi anlatılacak. Marvel evreninin en güçlü kötülerinden birine yakından bakma zamanı.

Eternals: Thanos Rises

Marvel Comics, Eternals: Thanos Rises çizgi romanı ile Thanos’un doğumunu ve aynı dönem içinde yaşanan iç karışıklığı anlatan özel sayıyı duyurdu. Çizgi roman, Çılgın Titan’ın doğumu sonrasında meydana gelen kozmik karışıklık ve Titan gezegeninde yaşanan kıtlığı anlatacak.

Jim Starlin tarafından yaratılmasından bu yana Marvel evreninde geçen en büyük yıkımlara sebep olan Thanos, bütün anlatılar içinde kendisine çok özel bir yer buldu. Ayrıca “Infinity Gauntlet” olaylarının Marvel Sinematik Evreni‘ndeki başarılı adaptasyonu da bu üne eklenince ismi çizgi roman okumayanlara bile tanıdık gelmeye başladı. Fakat Çılgın Titan’ın sonsuzluk taşlarını aramaya başlamadan öncesi çoğu zaman bilinmeyen başka bir hikâye olarak kalıyor.

Thanos, Titan gezegeninde yaşayan Eternals ismindeki bir ırkın üyesi. Annesi Sui-San Thanos’u doğurduğu anda simsiyah gözlerinin içindeki ölümü görmüştü. Dahası Thanos Deviant genlerini taşıdığı için ırkının diğer üyelerinden tamamen farklı bir görünüme sahipti. Böylece dehşete düşen Sui-San çocuğunu öldürmeye çalışmış fakat başarılı olamamıştı. Daha sonrasında halkı tarafından gezegenden sürülen Çılgın Titan kendisini böylece dışlamış halkına karşı öcünü almaya yemin etmişti.

Geçmişine dair anlatılan hikâyesi burada son bulan Çılgın Titan’ı tekrar gördüğümüzde Sonsuzluk Eldiveni ile birlikte evrene dengeyi getirmeye çalışıyordu. Kendi anlatılarından Titan gezegeninin dengeyi kaybettiğini ve böylece yıkıma mahkûm olduğunu söylemişti.

Eternal: Thanos Rises Tek Sayı Olacak

Eternals: Thanos Rises

Kieron Gillen tarafından yazılan ve Dustin Weaver tarafından çizilen sayıyı Eternals serisinin spin-off’u olarak okuyacağız. Sayının kapak tasarımı ise Eternals serisinin başarılı çizerlerinden biri olan Esad Ribic’in kaleminden çıkıyor. Bu sayıyla birlikte Thanos’un daha önce anlatılmamış geçmişine odaklanabileceğiz.

Serinin yazarı Kieron Gillen CBR’a verdiği demeçte Thanos Rises için şu açıklamalarda bulundu:

“Eternals gibi tüm galaksiye yayılmış milyonlarca yıldır yaşayan bir ırkın hikâyesini anlatmanın bir yan etkisi var. O da böyle bir sayıyı her an yazabiliyor olmamızdı. Zaman içindeki en ilginç ve mitolojik noktayı alıp bununla ilgili bir şey yazabilirdik, fakat bu nokta neresiydi? Bizim için bu nokta açıkça Thanos’un geçmişiydi. Bütün iç karışıklık ve diğer şeyler Dustin Weaver tarzı bir çizimle sayfalarda olacak. Bu sayı şimdiye dek yazdığım en epik, acımasız ve karanlık eserlerden biri oldu. Dahası bütün hikâyenin merkezinde Thanos var, daha farklı olmasını bekler miydiniz?”

Eternals: Thanos Rises çizgi romanının Eylül 2021’de okuyucularla buluşması bekleniyor.

Siz Ebediler ve Çılgın Titan hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Candyman Fragmanı: Şeker Adam'ın Laneti

Candyman Fragmanı: Şeker Adam’ın Laneti Geri Dönüyor

Babam Bir Ormanmış - Furkan Pişgin

Furkan Pişgin, İlk Öykü Kitabı “Babam Bir Ormanmış” ile Raflarda