in

Hellboy: Krampusnacht Çok Yakında Bizlerle

JBC Yayıncılık, Hellboy ciltlerine bir yenisini daha ekliyor. Mike Mignola’nın meşhur maceralarından Hellboy: Krampusnacht yakında bizlerle olacak.

Daha önce bizleri Hellboy‘un Geceyarısı Sirki, Maskeler ve Canavarlar ve Yaşayan Ölüler Evi adlı maceralarıyla buluşturan JBC Yayıncılık, kırmızı derili dostumuzun bir başka serüveniyle daha karşımızda: Krampusnacht.

Çizgi roman Hellboy’un doğu Avrupa folklorunda Noel Baba’nın yardımcısı olarak gösterilen ve yaramaz çocukları cezalandırıldığı söylenen yarı insan, yarı keçi Krampus, ya da diğer adıyla Krampusnacht’la karşılaşmasını konu alıyor.

Arka kapak yazısı şöyle:
Avusturya, 1975.

Noel yaklaşıyor ve insanlar aileleriyle olmak için evlerine dönüyorlardı. Ne var ki Hellboy evinde değildi – bir kilisede amaçsız görünen bir yıkım onu kadim bir kötülüğün peşine düşürmüştü. Şimdi de dondurucu soğukta, karların içinde bir kadının görüntüsü ona yol gösteriyordu.

Hellboy bu Noel’de evine dönmek isteyen tek kişi olmadığını şaşırtıcı bir biçimde öğrenecekti.
Çevirisini Mehmet Nalbantoğlu‘nun, editörlüğünüyse Aslı Dağlı‘nın üstlendiği bu 32 sayfalık, kısa ama etkileyici hikâye 22 Haziran‘dan itibaren bizlerle olacak.

Ön okumasına buradan ulaşabilirsiniz. Keyifli okumalar…

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Yakın ve Uzak Karnavallar | Ray Bradbury

Kayıp Kıta Mu’nun Akıbeti Yunan Alfabesinde mi Saklı?