in

İhtiyar Logan: Savaş Alanları Çıktı!

İlk cildiyle bizleri kendine hayran bırakan İhtiyar Logan’ın maceraları kaldığı yerden devam ediyor!

Gerekli Şeyler’in bundan birkaç sene evvel dilimize kazandırdığı İhtiyar Logan (Old Man Logan) hem Wolverine hayranlarını hem de taraflı tarafsız çoğu çizgi roman severi âdeta mest etmişti. Neden mi? Çünkü tüm doğru öğeleri tek bir potada eritiyordu da ondan…

Kıyamet sonrası bir dünya ele alın. Süper kötüler galip gelmiş, kahramanlar ölmüş, şehirler yıkılmış ve her yer çölleşmiş. Böyle bir ortama tıpkı Clint Eastwood’un Unforgiven filmindeki gibi “silahını” bir daha asla çekmemeye yemin etmiş, üstüne bir de yaşlanmaya başlamış bir Wolverine katın. Tüm bunları Kara Kule serisini andıran bir macera sosuyla bulayın. Nasıl? Kulağa enfes geliyor değil mi? Emin olun, okuması daha da keyifliydi.

İşte şimdi de o cildin, İhtiyar Logan’ın devamı olan Savaş Alanları! yine Gerekli Şeyler etiketiyle bizlerle! Dilerseniz gelin, hemen tanıtım metnine bakalım:

ihtiyar-logan-savas-alanlariMutant Irkı, Battleworld’ün yeni distopisiyle yüzleşmek için tanıdık bir kahramana ihtiyaç duyacak.

Çorak topraklara hoş geldiniz. Burası kahramanların soyunun tükendiği ve kötülerin demir yumrukla yönettiği bir Battleworld boyutu. Bu kaosun ortasındaki bir adam, bir gün fark yaratabilir. Bu adam bir zamanların en büyük mutantı olan gönülsüz bir savaşçı. Bu adam, İhtiyar Logan adıyla tanınıyor. Eski Wolverine’e daha önce hiç bu kadar ihtiyaç duyulmamıştı ama yaptığı işte en iyi olan adam bile yakın boyutlarda gezen kötülüklerle başa çıkamayabilir!

Logan, mutant ırkının kâbuslarıyla, soykırım makinelerinin günahlarıyla ve yaşayan ölü sürüleriyle savaşacak. Logan ayrıca Battleworld’ü dolaşıp sırlarını öğrenirken bu toplama gezegenin yıldırımlara hükmeden polis kuvvetleriyle de savaşacak! Logan yaşlanmış olabilir ancak işinin bitmediği kesin.

Bu cilt biraz da All-New All Different Marvel evrenine hazırlık niteliğinde. Yani burada yaşanan olaylar daha sonra süreli yayın olarak hayatına devam eden İhtiyar Logan’ın yeni serüvenlerinin de girizgâhı. Yani serinin devam etme şansı yüksek.

Çevirmen ve editör bilgisine ne yazık ki ulaşamadığım İhtiyar Logan – Savaş Alanları şu anda satışta. Şimdiden keyifli okumalar dileriz.

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

2 Yorum

Yorum Yap

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Harbinger’ın Dördüncü Cildi Çıktı

    Ejderha Mızrağı’nın Yeni Baskılarında Efsaneler Üçlemesi de Nihayet Tamamlanıyor!