in

Mark Millar İmzalı “Yeniden Doğuş”un İlk Cildi Bizlerle

Kick-Ass, İhtiyar Logan ve Civil War gibi efsane çizgi romanların senaristi Mark Millar’ın yeni eseri “Yeniden Doğuş” Amerika’dan bir ay sonra ülkemizde yayınlandı.

yeniden dogus ust

Öldükten sonra nereye gideriz? Cennete mi, yoksa cehenneme mi? Hayır, hayır! Ya bunların yerine büyük, fantastik bir dünyaya gideceğiniz söylenseydi, ne hissederdiniz? Mark Miller ve Greg Capullo ikilisinin elinden çıkan Yeniden Doğuş (Reborn) da tam bu konuyu ele alıyor işte.

Bonnie Black yaşlı ve hasta bir kadındır ve öldükten sonra kendini Yüzüklerin Efendisi ile Mad Max karşımı bir dünyada, büyük bir savaşın ortasında bulur. Ölümden önceki hayatta iyi veya kötü olanların farklı cephelerde yer aldığı bir savaştır bu. Bonnie ise babası ve köpeğiyle yıllar önce kaybettiği kocasını aramak için maceraya atılır.

Yeniden Doğuş – Cilt 1’in tanıtım yazısı şu şekilde:

yeniden dogusKick-Ass ve Kingsman’in de yazarı olan usta yazar Mark Millar, Batman çizeri Greg Capullo ile bu çok satan muhteşem maceraya katılıyor.

Öldüğümüzde nereye gideriz? Bizi kim ve ne bekliyor? Bonnie Black yaşlı, hasta bir kadındır. Her gece uyurken kalkamayacağından ve diğer tarafta onu neyin beklediğinden korkmaktadır. Ama öldüğünde, kendini hiç beklemediği fantastik, büyülü bir dünyada, uzun süredir devam eden bir savaşın ortasında bulur. Babası ve çocukluğundaki köpeği onu bekliyordur. Yıllar önce ölmüş kocasını bulmak için beraber inanılmaz bir maceraya çıkarlar.

Mark Miller‘ı kimi zaman trenin üstünde falsolu kurşunlar sıkan, inanılmaz güçlere sahip tetikçiler, kimi zaman da hiçbir güce sahip olmayan ve kostümü bile ikinci sınıf olan kahramanlar yaratan bir senarist olarak tanıyoruz. İskoçyalı yazar bu sefer ajanları ve süper kahramanları bir kenara bırakıyor ve kendisi için çok yeni bir deneyim olduğunu söylediği fantastik bir eser kaleme alıyor. Greg Capullo ise yıllarca “Batman Yeni 52” serisinde Scott Snyder ile çalışmış ve daha öncesinde Spawn gibi birçok çizgi romanın çizerliğini yapmış bir sanatçı.

Amerika’dan bir ay sonra dilimize kazandırılan eser Arkabahçe Yayıncılık aracılığıyla ve Sercan Kişioğlu çevirisiyle sunuluyor. İster mağazalardan isterseniz de internet sitelerinden temin edebilirsiniz. Çizgi romanda farklı tatlar arayanlara duyurulur.

Mustafa İzmirli

1986 Kırcaali doğumluyum. Kırcaali, İzmir, Ankara ve Bolu gibi bir yol haritam oldu. Bu yolculukta Veteriner Hekim oldum ve çalışmaya başladım. Evlendim ve şeker mi şeker kızım dünyaya geldi. Aynı zamanda bilimkurgu ve fantastik eserler arasında bitmek tükenmek bilmeyen bir yolculuğum var. Çok sevdiğim eşim ve biricik kızım Asu ile günümü gün ederken edebiyatın gel-git etkisiyle kendimi Kayıp Rıhtım'da buldum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lacivertdergi ust

Lacivert Öykü ve Şiir Dergisi’nin Yeni Sayısında “Distopya” Var

Terry Pratchett müzesi

Terry Pratchett’ın Çalışma Odası Müze Oldu