in

Marmara Çizgi’den Hem Spider-Man, Hem de Yalnız Kurt Atağı

Yine gitti bizim paracıklar.

Marmara Çizgi sözünü tutuyor, Yalnız Kurt ve Yavrusu mangasında emin adımlarla ilerliyor. Bu sırada diğer serileri de boşlamıyor (ama Saga 4 nerede tabii?!). The Superior Spider-Man‘de de 3. ciltle karşımıza çıkıyor.

Tam 28 ciltten oluşan, sinematik çizimleriyle sadece manga değil, çizgi roman dünyasında da büyük bir yeri olan Yalnız Kurt ve Yavrusu‘nda sıra geldi 17. cilde. Ronin Ogami Itto ve nice ölüm görmüş bir yetişkinin soğuk gözlerine sahip bebek oğlu Daigoro‘nun  intikam yolculuğunda bir adım daha ilerliyoruz. The Superior Spider-Man‘de ise 3. cilt olan Kaçış Yok bizlerle.

Lafı fazla uzatmaya gerek yok. Bakın bu yeni ciltler bize neler anlatıyor:

Yalnız Kurt ve Yavrusu #17: Dişlerin İradesi

İntikamcı ronin Ogami Itto ve küçük oğlu Daigoro’nun efsanevi yolculuğu, bu yalniz-kurt-ve-yavrusu-17baş döndürücü ciltte devam ediyor! Yakuza lideri olan bir kadın ve adamları, Yalnız Kurt ve Yavrusu’nu Edo’ya kaçak olarak sokmaya çalışırlar ama bazen gönül ilişkileri, yer altı dünyasına sokulmamalıdır. Bazı şeyler, sadece kanla çözülebilir. Bu arada, Yagyu klanı da bu suikastçinin peşinden gitmeye devam ediyordu ve Japonya’nın en azılı ödül avcılarını, inanamayacakları bir ödül vaadiyle çağırmışlardı-ama ava giden avlanır diye bir laf vardır. Servete konma hayali masum köylüleri bile baştan çıkartmışken, Yalnız Kurt, etrafındaki herhangi bir insana güvenebilecek miydi? Ve Daigoro ateşler içinde ölümle pençeleşirken, Yalnız Kurt ve Yavrusu, bu kış fırtınasını sağ salim atlatabilecekler miydi? Görünüşe göre bu adamı durdurmak mümkün değil ve bu adamı seçtiği acımasız yoldan çıkartabilecek olan tek şey, oğluna olan sevgisi.

The Superior Spider-Man #3: Kaçış Yok

İdam Vakti Geldi!

Örümcek Katili idam edilmek üzere ve Belediye Başkanı Jameson, her şeyi the-superior-spiderman-3denetlemesi için güvenebileceği tek kişiyi göreve çağırdı: Üstün Örümcek Adam’ı! Ancak Raft tecrit altına alındığında Örümcek, Jonah, Glory ve Norah, Üstün Örümcek Adam’ın kısa kariyeri boyunca şiddet uyguladığı bütün süper kötülerle içeride kapana kısılacak! Kötülerin intikam vakti gelecek! Daha sonraysa Üstün Örümcek Adam Shadowland’i yerle bir edecek. Hem de tamamen. Peki, Üstün Örümcek Adam’ın gözlerini üstüne diktiği süper kötü olmak acaba nasıl bir his? Bunun cevabını Phil Urich’in kendi gözünden ve Hobgoblin olarak geçirdiği muhtemelen son günlerden öğreneceksiniz. Ayrıca: Tinkerer’a kim yardım ediyor? O kişi nasıl oluyor da bunca kötünün arasında Örümcek Adam’ın hayatını sonsuza kadar değiştirebilecek kişi olabiliyor?
Yalnız Kurt ve Yavrusu‘nun çevirisinde serinin diğer ciltlerini de çevirmiş olan Emre Yavuz bizleri selamlarken, Spider-Man‘deyse Tulgan Köksal‘ı görüyoruz.

Keyifli okumalar!

Oyla!

Hazal Çamur

2009 yılında Kayıp Rıhtım'a elimi verdim, sonra da ruhumu kaptırdım. Bu yolun devamında çeşitli gazetelerin kitap eklerinde kitap incelemelerim, TRT Radyo 1'de canlı yayın konuğu olarak katılıp kurgu edebiyatını anlattığım 2 yayın, 5 yıldır süren Kahramanın Yol Türküsü adlı kendi edebiyat temalı radyo yayınım, kitap inceleme videoları serim Kayıp Rıhtım İnceliyor ve bir de bonus olarak Oyungezer Dergisi'nin kültür sanat sayfalarında düzenli yazarlığım oldu. Tüm bunların yanı sıra, gerçek hayatın sıkıcılığında, bir bilgisayar mühendisi olarak yaşıyorum. Ama biz ona Clark Kent kimliğim diyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ursula k le guin

Bir Tükenmiş Le Guin Eseri Daha Yeniden Bizlerle: “Başlama Yeri”

“İskandinav Mitolojisi” Bu Kez Say Yayınları Kalitesiyle Bizlerle