Masallar 7: 1001 Gece (Ve Gündüz) Masalları Bizlerle

Bill Willingham’ın bol ödüllü ve çok sevilen çizgi roman serisi Masallar, yeni cildiyle raflardaki yerini alıyor.

Klasik masal kahramanlarını günümüz dünyasına uyarlayarak başlı başına bir ekol oluşturan Masallar (Fables) Serisi, uzun zamandır yollarını gözlediğimiz yedinci cildiyle karşımızda: 1001 Gece (Ve Gündüz) Masalları

Çizgi romanın takipçilerinin bildiği gibi altıncı sayıyla macera oldukça önemli bir yere gelmiş ve hem Anadiyarları görmüş hem de Düşman’ın kökenlerini öğrenmiştik. 1001 Gece (Ve Gündüz) Masalları’nın konusu ve arka kapak yazısıysa şöyle:

Kültür Çatışması

masallar-7Masalkent’in sakinleri Düşman’ın gerçek kimliğini öğrendikten sonra insan dünyasındaki yeni vatanlarını savunmak için bir an önce hazırlıklara koyuluyorlar -bu da Düşman’’ın ordularının işgaline uğramamış herkesle ittifak kurmak anlamına geliyor. Fakat Arap Anadiyarları’ndan gelen heyetin Masalkent’e ulaşması bu tür işbirliği tesisinin aslında ne kadar zor olduğunu herkese gösterecek – özellikle de taraflardan biri beraberinde sihirli bir yıkım silahı getirmişse.

Masallar: 1001 Gece (Ve Gündüz) Masalları; Mark Buckingham, Steve Leialoha, Jim Fern, Jimmy Palmiotti ve Andrew Pepoy’un çizimlerini içeren yazar Bill Willingham’ın ödüllü VERTIGO eserinin 42-47. sayılarını kapsamaktadır.

Arkabahçe Yayıncılık etiketiyle raflardaki yerini alan eserin çevirmeniyse Cem Demirkan. Yoksa siz hâlâ Masallar’a başlamadınız mı?

GÖZ ATIN  Masallardan İlhamla Yapılmış 12 Büyülü Film
Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor. Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Masallar 7: 1001 Gece (Ve Gündüz) Masalları Bizlerle

Bill Willingham’ın bol ödüllü ve çok sevilen çizgi roman serisi Masallar, yeni cildiyle raflardaki yerini alıyor.

Başa dönün