in

“Masallar” Uzun Bir Aradan Sonra 10. Cildi “İyi Prens” ile Devam Ediyor

Masallar serisi uzun bir aradan sonra 10. cildiyle yoluna devam ediyor. “İyi Prens” Arkabahçe Yayıncılık etiketiyle nihayet raflarda!

masallar 10 ust

Vertigo‘dan çıkan ünlü seri Fables çetrefilli bir süreçten geçerek Türk okurlarla buluşmaya devam ediyor. Arka Bahçe Yayıncılık‘ın bizlere Masallar adıyla sunduğu serinin 10. cildi “İyi Prens” uzun süren bir sessizliğin ardından nihayet raflardaki yerini aldı.

10. cilde kadar geldiyseniz sizlere hikâyede neler olduğunu anlatmanın bir anlamı yok. Savaşa, kana susamışlığa 9 cilttir tanık oluyorsunuz. Kahramanlarımız kısa bir barış zamanının tadını çıkarıyorlardı. Ancak bu güzel zamanlar, gelecek büyük kötülüklerin habercisi gibi.

Cem Demirkan‘ın çevirdiği 10. Cilt: İyi Prens‘in tanıtım bülteni şöyle:
Masallar 10 iyi prens kapakKRALIN DÖNÜŞÜ

İnsan dünyasında yaşayan hür Masalkent halkı ve Düşman arasında başlayacak topyekûn bir savaş adım adım yaklaşırken artık her şey Sinekkapan olarak bilinen kapıcının elindedir. Asırlar boyunca atlattığı travmalardan hiçbirini hatırlamadan yaşayan Prens Ambrose’u (daha mutlu dönemlerinde bu isimle bilinirdi.) çok uzun ve meşakkatli bir seyahat beklemektedir, bu seyahatle ölü diyarlardan geçip düşman topraklarının tam merkezine çıkacak olan bu mütevazı kahraman oraya vardıktan sonra hayatının en çetin sınavıyla yüzleşecek ve hem Masalkent’in hem de Anadiyarlar’ın akıbeti bu sınavın sonucuna bağlı olacak.

Mark Buckingham, Steve Leialoha, Aaron Alexovich ve Andrev Pepoy’ın çizimlerini içeren, yazar Bill Willingham’ın ödüllü VertIgo serisi MASALLAR İYİ PRENS’in 60-69. Sayılarını kapsamaktadır.
10. cildin çıkışına sevinmiş olabilirsiniz ancak sizlere kötü bir haberimiz var. Bu cildin etiket fiyatı 68 lira. Ekonomik çalkantıyı yavaş yavaş tüm yayınevlerinde görmeye başlıyoruz. Bunların ne kadar sabit fiyatlar olduğu tartışılır olsa da elimizden bir şey gelmiyor. Ancak kötü gidişat sürecek gibi. (Detaylı dosyamız için buraya tıklayabilirsiniz.)

Masallar çizgi romanını neden okumamız gerektiğini unutanlarıysa buraya alalım.

Herkese keyifli okumalar!

Burak İpek

Özellikle bilimkurguya ve çizgi romanlara bayılır. Çizgi romanlara girişi Dylan Dog, bilimkurguya aşkı ise Dune serisi ile başladı. 7 yaşından beri bilgisayarla ve elektronik aletlerle iç içe yaşamayı seçerek göbeğini büyüttü. Düşüncelerini başkalarıyla tartışmak adına Kayıp Rıhtım’da yazılar yazıyor.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for mit mit dedi ki:

    Fiyatı da pek güzel maşallah. Masal gibi başlayıp kâbusa dönen bir seri… Tıpkı konusu gibi, ne ironik.

  2. Avatar for Firtinakiran Firtinakiran dedi ki:

    Bu işin sonunun “Yeterli ilgiyi görmedi. Seriye devam edemeyeceğiz” şeklinde sonlanacağındna korkuyorum. Zaten bekledikleri ilgiyi (maalesef) görmüyordu. Bu fiyatla serinin bir hayranı olan ben de artık alamam. Böyle böyle veda vakti gelecek sanırım…

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Ursula K. Le Guin

İsmi Olmayan Şeyleri Yazmak: Bir Ursula K. Le Guin Söyleşisi

beyaz insanlar kizil el ust

Arthur Machen’in “Beyaz İnsanlar” ve “Kızıl El” Öyküleri Tek Kitap Olarak Raflarda