in

M.K. Perker’den “İnsomnia Café” Raflarda

Adını tüm dünyaya duyurmuş çizerlerimizden M.K. Perker’in bir eseri daha bizlerle!

insomnia ust
- Reklam -
- Reklam -

Önce ülkemizdeki mizahi dergi ve gazetelerde, sonrasında Amerika’da büyük yayınlarda çizen M. Kutlukhan Perker, Society of Illustrators’ın de ilk ve tek Türk üyesi. G. Willow Wilson’la birlikte çıkardığı Kahire ve Air çizgi romanları özellikle yurt dışında büyük ses getirdi.

Türk okurlar olarak Perker’in en son Büyüklere Masallar eserine kavuşmuştuk. Bu kitapla ilgili yazmış olduğumuz incelemeleri buradan ve buradan okuyabilirsiniz.

Şimdi ise bizi Dark Horse için yazmış olduğu İnsomnia Café eseri bekliyor. Kitabın tanıtım yazısı şu şekilde:

- Reklam -

insomnia“Dünyanın sayılı antika kitap eksperlerinden olan Peter Kolinsky, prestijli bir müzayede evinde çalışacak kadar yükselmiştir. Karaborsacıların da ilgisini çekmeye başlayan Kolinsky, hapishanenin kapısından dönmüştür. Şimdi ise küçük bir apartmanda yalnız bir hayat sürüp, nefret ettiği bir işte çalışmaya başlamıştır. Bir gece kahve içmek üzere gittiği Insomnia Café’de, Angela ile tanıştıktan sonra her şey değişir. Angela, ona kayıp bir kütüphanenin kapılarını açar. Orada ünlü yazarların henüz yazmadıkları kitaplar, raflarda durmaktadır…”

- Reklam -

Peki önemli yayıncılar bu eser için neler söylemişler? Hep beraber bakalım:

Perker’in muazzam bir şekilde dengelediği siyah ve beyazın harmonisi, kitabı anlayamadığınız şekilde bir arada tutuyor. Karakterlerini o kadar iyi ve tutarlı bir şekilde kurguluyor ki şehrin tuhaf, döküntü ve kirli havasıyla müthiş bir uyum sağlıyor…
-Publishers Weekly-

Cairo (Kahire) ve Air çizgi romanları ile bize ne kadar seçkin bir çizer olduğunu kanıtladı. Şimdi de hem yazarlığını hem de çizerliğini üstlendiği yeni kitabı İnsomnia Café ile karşımıza çıkıyor.
– Graphic Novel Reporter-

Tek başına hazırladığı İnsomnia Cafe, başka bir yazarla çalışmanın verdiği sınırlardan sıyrılarak, Perker’in hikayeyi kendi metotlarıyla şekillendirmesine izin vermiş.
-Cbr.com-

Olağanüstü şekilde tüyler ürpertici ve çok zekice hazırlanmış bir eser. İnsanı sürekli bir merak içerisinde tutuyor.
-News Review

Perker’in siyah-beyaz tarzı, kompleks mimikleri anlatma yeteneği, keskin ve gölgeli çizgileri, bir döngüde devam eden sert ve provoke edici diyalogları, zehir gibi bir gerçeklik ve karanlık bir fantaziyle harmanlanıyor…
– Booklist-

M.K. Perker’in Yelda Cumalıoğlu ile birlikte kurduğu KaraKarga Yayınları’ndan çıkan İnsomnia Café kitabına gerek sanal gerek fiziki kitapçılardan ulaşabilirsiniz.

Beyzanur Merter

Kendi alemimde yaşıyorum, kitaplar, diziler, filmler bana eşlik ediyor. Futurama ile Breaking Bad'in yeri bende apayrı. Bir şeyler üretmekten, dil öğrenmekten ve gereksiz ancak güzel şeyler toplamaktan hoşlanıyorum. Kedileri ve kuşları seviyorum. Küçükken bilim insanı olmak amacım vardı, doğru yolda gittiğimi umuyorum. Biri ''hadi kalk, geldik'' diyene kadar düzenimi/düzensizliğimi değiştirebileceğimi sanmıyorum...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

warcross ust

Marie Lu’nun Yeni Kitabı: “Warcross”

elflerin kani ust

The Witcher: Elflerin Kanı Ufukta Göründü!