in

Alfred Pennyworth’ün Gençliğine Odaklanan Çizgi Roman, Tanıdık Bir Yüzü DC’ye Taşıyor

Pennyworth çizgi romanının ilk sayısı EPIX dizisinden tanıdığımız bir oyuncuyu panellerine taşıdı. Böylece DC evrenine televizyon dizilerinden bir oyuncu daha yansıyacak.

Pennyworth çizgi roman dc

Wayne malikânesinin kâhyası Alfred Pennyworth’ün gençliğine odaklanacağımız yeni çizgi roman serisi Pennyworth okuyucularla buluştu. Seri genç Pennyworth’ün Soğuk Savaş döneminde Britanya adına MI6 ajanı olarak yaşadığı maceraları konu alıyor. Seri aslında temel olarak Epix dizisi olarak yayınlanan ve 2. sezonunu tamamlamış Pennyworth dizisinin devamı niteliğinde tasarlandı. Dolayısıyla olay akışının ele verdiği kadarıyla seri televizyon dizisini DC evrenine bağlamak gibi bir hedefe de sahip hedefliyor.

Çizgi roman ve dizi Batman’in kâhyalığını üstlenmeden çok daha öncesinde yaşananlara odaklanıyor. Böylece Bruce Wayne’in yetişmesinde büyük katkıları olan Alfred Pennyworth’ün yaşamına daha ayrıntılı bir şekilde göz atabilme fırsatı buluyoruz.

Pennyworth çizgi roman

Batman: Gotham Knights serisinden tanıdığımız Scott Bryan Wilson tarafından yazılan ve Juan Gedeon tarafından çizilen yedi sayılık bu mini seri Pennyworth dizisinin devamı niteliğine de sahip. Seri karakterin arka plan hikâyesini daha da zenginleştirmeyi amaçlıyor. Alfred Pennyworth, Don Cameron ve Bob Kane tarafından 1943 yılında panellerde ilk defa görünmesinden bu yana özel olarak bir hikâye örgüsüne sahip olamamıştı. Bu eserle birlikte Batman’in kâhyası ilk defa kendisine özel bir çizgi roman serisine kavuşmuş oluyor.

Pennyworth Çizgi Romanı, Diziden Tanıdığımız Dave Boy Karakterini de İçerecek

Çizgi romanın, diziyi DC evreninin bir parçası haline getirme çabaları Dave Boy’un panellerde gözükmesiyle daha da anlam kazanıyor. Wallace “Dave Boy” McDougal karakterini, Alfred Pennyworth’ün en yakın arkadaşı olarak tanımıştık ve kendisini dizide Ryan Fletcher canlandırmıştı. Pennyworth gibi o da eski bir SAS askeri. Ayrıca ikili görevi bıraktıktan sonra gittikleri birçok görevi beraber tamamlamıştı. Seri boyunca Dave Boy, Alfred’i ne olursa olsun sonuna kadar korumuştu.

dave boy

Wayne ailesinin sadık kâhyasının yaşamında daha önce hiç değinilmemiş noktaları anlatan seri farklı ve orijinal karakterleri bize sunmaktan çekinmemiş gibi duruyor. Batman severlerin aşina olduğu isimler de yok değil. Thomas Wayne, Martha Kane ve Lucius Fox karakterleri çizgi roman boyunca kendilerini göstermeyi ihmal etmiyor. Zaman dilimi konusunda bazı soru işaretleri yaratsa da tamamen farklı bir eser olarak adından söz ettirebilecek gibi duruyor. Alfred Pennyworth ise televizyon dizisi olarak başladığı bu yolculuğuna şimdilik çizgi roman serisi şeklinde devam ediyor.

Siz Pennyworth çizgi romanı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum adresinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Kalp Çarpıntısı, LGBTQ+ sansür eşcinsel

Eşcinsel Karakter İçeren Kitap, Bazı Dijital Satış Sitelerinde Sansüre Uğradı

Yetişkinlere Yönelik Süper Kahraman filmleri

Yetişkinlere Yönelik En İyi 11 Süper Kahraman Filmi