in

Skottie Young’ın Çarpık Peri Masalı Artık Türkçe

Kendine has çizgileriyle dikkat çeken başarılı çizgi romancı Skottie Young’ın “Periler Ülkesinden Nefret Ediyorum” serisi raflarda.

Marmara Çizgi, başarılı çizgi roman sanatçısı Skottie Young’ın yeni bir eserini daha dilimize kazandırdı. Daha önce A-Bebekleri ve X-Bebekleri, Oz Büyücüsü ve Küçük Marvel-Dev Boy adlı çizgi romanlarıyla okuma şansına eriştiğimiz çizerin geçtiğimiz sene Image Comics bünyesinden yayınlamaya başladığı ve yurt dışında çok ses getiren çarpık masal türündeki eseri Periler Ülkesinden Nefret Ediyorum (I Hate Fairyland), ilk cildiyle raflardaki yerini aldı.

Çizgi roman kısaca altı yaşındaki bir kız çocuğunun bedenine hapsolmuş Gert adlı bir yetişkinin Periler Ülkesi’nden kaçışını, daha doğrusu kaçma çabalarını anlatıyor. Kara mizah ile peri masallarını Young’ın nev-i şahsına münhasır çizimleriyle birleştiren çizgi romanın ilk cildinin tanıtım bülteni ise şöyle:

Kurtulup evine dönmek için çıldırtan bir çaba sarf ettiği Periler Ülkesinin sihirli dünyasında mahsur kalan ve neredeyse otuz yıldır buradan kurtulamayan, altı yaşındaki bir kızın bedenine sahip yetişkin Gert’e eşlik edin.

Sümüklü Lordlar, Mantar Adamlar, Zombi Panlar, Barbarlar, ezeli düşmanı Kraliçe Bulutsu ve daha fazla manyaklığa karşı sadece Gert, Larry adında bir sinek ve bir savaş baltasının maceraları!

Periler Ülkesinden Nefret Ediyorum renkli baskıya sahip ve 136 sayfadan oluşuyor. Dilimize Tuğçe Ertan tarafından kazandırıldı. Çizgi romanın editörlüğünü ise Cenk Könül üstlendi. Kitap satılan her yerden temin edebilirsiniz. Kitap ve edebiyatla kalın!

Oyla!

Emrecan Doğan

13 Ağustos 1996’da İstanbul’da doğdum. Halen Medeniyet Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı okuyorum. Daha önce Kayıp Rıhtım forumunda ve Aylık Öykü Seçkisi içerisinde yer aldım. Gölge E-Dergi, Bilimkurgu Kulübü, Genç Yazı ve Pejmürde Dergisi bünyesinde gerçekleştirilen Ortak Hikâye projesi gibi elektronik platformlarda ve basılı olarak da Adı Yok dergisinin 75. sayısında yazılarım yayımlandı. Yaklaşık olarak 12 yaşımdan beri yazıyorum. | İletişim: [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yerli Tuhaf Korku Öyküleri Derlemesi “Av” Raflarda

Göremediğimiz Tüm Işıklar: Savaşın Çaldıklarına Duyulan Özlemin Kitabı