Saga’nın Dördüncü Cildi Raflarda!

Son yılların en başarılı çizgi romanlarından biri olan Saga, dördüncü cildiyle sonunda bizlerle!

Açık konuşalım, Saga’ya doyamıyoruz. Ciltleri ne kadar sürede çevrilirse çevrilsin piyasaya çıktığı ilk günden itibaren pençelerimizi ona geçiriyor, büyük bir iştahla okuyor ve sonrasında etkisinden uzun bir süre boyunca çıkamayıp bir sonraki cildin bir an önce gelmesini bekliyoruz mutsuzlukla. Çünkü o kadar iyi, o kadar bağımlılık yapıcı ve o kadar özgün bir eser Saga.

Sayısız Eisner ve Harvey ödülüne layık görülen, hatta bir de Hugo kazanan Saga’da birbirine düşman iki uzaylı ırkına mensup Marko ile Alana’nın birbirlerine âşık olması ve halklarından kaçarak yasak kızları Hazel’e galakside bir ev bulma çabaları anlatılıyor. Ama “aşk” kelimesini görünce yüzünüzü buruşturmayın hemen, çünkü işler hiç de sandığınız gibi değil. Bir kere Hazel’in annesi Alana küfürbazın önde gideni. Eski savaşçı, yeni pasifist Marko ise çoğu zaman saflığıyla size kahkaha attırmayı başarıyor. Ayrıca Robot Prens, Yalan Kedisi, Vasiyet ve hayalet dadı Izabel gibi çok özgün karakterlere de sahip. Ama sıra cinselliğe geldiğinde de sözünü sakınmadığını da belirteyim ki bu konuda hassas olan okurlarımızı yanıltmayalım.

Dördüncü cildin arka kapak metni şu şekilde:

Eisner Ödüllü ikili BRIAN K. VAUGHAN (The Private Eye, Bağdat’ın Aslanları) ve FIONA STAPLES (Mystery Society, Thor)’ın elinden çıkan SAGA, kâinattaki yerlerini bulmak için mücadele eden genç bir ailenin nefes kesici hikâyesini anlatmaya devam ediyor…

Aile tuhaf ve yeni bir dünyayı ziyaret ettiği ve daha da fazla düşmanla karşılaştığı sıralarda, bebek Hazel sonunda yürümeye başlamıştır. Bu sırada talihsiz ebeveynleri Marko ve Alana devam etmekte zorlanmaktadırlar.

Marmara Çizgi tarafından dilimize kazandırılan, çevirisini Burç Üner’in üstlendiği Saga 4 geçtiğimiz hafta sonu çıkışını yaptı ve kendisine tüm kitapçılardan ulaşmak mümkün.

GÖZ ATIN  Marmara Çizgi'den Yeni Sayılar

Seriyle ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz sizleri ilk cilt için kaleme aldığımız detaylı incelememize alalım.

Hadi Saga 5 çıksın artık!
Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor. Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Saga’nın Dördüncü Cildi Raflarda!

Son yılların en başarılı çizgi romanlarından biri olan Saga, dördüncü cildiyle sonunda bizlerle!

Başa dönün