Shazam!’ı Bir de Çizgi Roman Olarak Okuyun

Geçtiğimiz günlerde sinemada izleme fırsatına eriştiğimiz Shazam! karakterini bir de çizgi roman olarak okumaya ne dersiniz?

Geçtiğimiz hafta itibarıyla sinemalarda izleme fırsatına eriştiğimiz ve bu sayede güncel bir popülerlik kazanan Shazam! karakterini çizgi roman olarak okumaya ve daha iyi tanımaya ne dersiniz? DC’nin önemli karakterlerinden biri olan ve sihirli sözcük “Shazam!” der demez Dünya’nın En Güçlü Ölümlüsü’ne dönüştüğünü gören genç yetim Billy Batson’un hikâyesine bir de böyle göz atalım.

Çizgi romanın tanıtım yazısı şu şekilde:

SİHİRLİ SÖZCÜĞÜ SÖYLE!

BONE serisinin ödüllü yaratıcısı Jeff Smith, yaşlı bir sihirbaz tarafından tanrıların büyülü güçleri bahşedildikten sonra, sihirli sözcük “Shazam!” der demez Dünya’nın En Güçlü Ölümlüsü’ne dönüştüğünü gören genç yetim Billy Batson’un hikâyesini anlatıyor.

Bir yandan çılgın bilim adamı Dr. Sivana ve onun Canavarlar Topluluğu’nun dünyayı ele geçirmesini engellemek, bir yandan da uzaylı yaratıkların işgalini durdurmak için savaşması gereken Billy Batson’un dört fasiküllük heyecan verici öyküsü burada başlıyor!

Jeff Smith’in kaleminden çıkan bu 48 sayfalık çizgi romanın çevirisini Tulgan Köksal, editörlüğünü de Sinan Okan üstlenmiş. Çizgi Düşler etiketiyle raflardaki yerini alan çizgi romanı online kitap satış sitelerinden ve kitapçılardan temin edebilirsiniz.

* * *

SHAZAM! Filmine Füze Attık: Hafif Spoiler’lı İnceleme

GÖZ ATIN  Marmara Çizgi'den The Amazing Spider-Man #19 ve Anti-Venom

Türk Canavarları Sözlüğü




Site Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
1988, Darıca doğumlu. Kocaeli Üniversitesi İnşaat Teknikerliği bölümü mezunu. Türk Dili ve Edebiyatı alanında ikinci üniversitesini okumaya devam ediyor. Birçok gazete ve dergide yazıları ve öyküleri yayımlandı. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Shazam!’ı Bir de Çizgi Roman Olarak Okuyun

Geçtiğimiz günlerde sinemada izleme fırsatına eriştiğimiz Shazam! karakterini bir de çizgi roman olarak okumaya ne dersiniz?

Başa dönün