in

Marvel Comics Evrenine Siyah Kadın Captain America Katılıyor

The United States of Captain America çizgi romanının ikinci cildi, Mohale Mashigo ve Natacha Bustos tarafından yaratılan yeni bir Siyah kadın Kaptan Amerika’yı tanıtacak.

Siyah Kadın Captain America

The United States of Captain America serisinin temmuz ayında yayınlanacak ikinci sayısının ana karakteri Nichelle Wright isimli Siyah Kadın Kaptan Amerika oldu.

Marvel Comics’in “Sentinel Of Liberty” çizgi romanının 80. yıl dönümüne özel olarak yayınladığı mini serinin ikinci sayısında Captain America rolünü Nichelle Wright isimli genç bir kahraman üstleniyor. Mohale Mashigo ve Natacha Bustos tarafından yaratılan karakter, kendisinden önce Kaptan Amerika olarak anılan LGBTQ+ kahraman Aaron Fischer’a katılacak.

Steve Rogers ve Sam Wilson’ın çalınan kalkanı aramak için Amerika’da çıktığı yolcuğu anlatacak olan The United States of Captain America çizgi roman serisinin ana yazar koltuğunda Christopher Cantwell oturuyor. Seri boyunca beş yeni karakteri tanıyacağımız bu yolculukta Cantwell’e çeşitli yazarlar ve çizerler eşlik edecek. Daha önceden kalkanı taşıyan Steve Rogers, Sam Wilson, Bucky Barnes, John Walker gibi birçok karakteri de görebileceğiz. Serinin ana temasını Kaptan Amerika’nın taşıdığı ve sembolize ettiği değerlerin yansıması olarak göreceğiz. Çizgi romanın hikâyesi boyunca tanıtılan her bir karakter hem Amerika’da hem de tüm dünyada yaşanan ayrımcılığa dikkat çekecek.

Siyah Kadın Captain America Karakterini İçeren 2. Sayı Temmuzda Çıkacak

Siyah Kadın Captain America

Haziran ayında yayınlanacak ilk sayıyı Joshua Trujillo ve çizer Jan Bazaldua’nın kaleminden çıkan “Captain America of the Railways” olarak anılan Aaron Fischer başlatacak. Transseksüel bir karakter olarak karşımıza çıkacak olan Fischer karakteri bu konuya dikkat çekmek için tam da Onur Haftası’da yayınlanacağı bildirilmişti.

İkinci sayının yazarı Mohale Mashigo karakter ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Nichelle hakkında söyleyebileceğim şey, yanıldığını hissettiği şehrin biraz olsun değişebilmesi için gece gündüz demeden çalıştığıdır. O karanlık zamanlardaki bir ışık ve Amerika’da parçası olduğu topluluğun duyulmasını istiyor.”

Serinin çizeri Natacha Bustos ise karakteri şu şekilde tanıttı:

“Nichelle gibi güçlü ve içten bir karakteri yaratmak kariyeriniz boyunca çok az denk gelen fırsatlardan biri. Nichelle herhalde tasarımını ve çizerliğini yapmaktan en çok gurur duyduğum karakterlerden biri. O toplumumuz için çok şeyi ifade ediyor.”

Marvel Comics tarafından yayınlanacak olan “The United States Of Captain America” serisinin ikinci sayısının temmuz ayında raflarda yerini alması bekleniyor.

Peki ya siz bu özel seri hakkında neler düşünüyorsunuz? İlk ve ikinci sayısının konuları belli olan çizgi romanı almayı düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Oyla!

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

8 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Padok Padok dedi ki:

  Çeşitliliğin artması heyecan verici.

 2. Avatar for Everfever Everfever dedi ki:

  Siyahi kadınlar için orijinal karakterler üretmektense varolanı alıp boyayıp satmak sizce de biraz aşağılayıcı değil mi? “Sizden bir süper kahraman çıkmaz zaten ama işte yine de bunu lütfettik,” der gibi.

 3. Avatar for erce erce dedi ki:

  Sürekli siyahi…
  Japon, Slav, Moğol bunlar ırk değil mi? Bu da ırkçılık !

  Yeni Kaptan Amerika Moğol olsun,
  Hulk, çinli olsun arkadaş…

  Hatta tüm süper kahramanlar insan. Zebra olsun, Hindi olsun! Superman, superwoman varsa Superhindi de olsun. Hayvanların da hakları var!

  Gereksiz duyar kasma…

 4. Avatar for Everfever Everfever dedi ki:

  Hayallerimin elimden çalındığını nereden çıkardınız? Köpürdüğümü veya duvara tırmandığımı neden düşündünüz?
  İstedikleri gibi kahramanları ve karakterleri değiştirebilir, ters yüz edebilir, her türlü kombinasyonu deneyebilirler. Geçmişteki örnekler, siyahi Aşil’den tutun da hepsi kadın Hayalet Avcıları’na kadar, bence zorlamaydı. Benimle aynı fikirde olan insanlar da bu tarz yapımlara sizin de dediğiniz gibi pek para kazandırmadı. Aralarında gişe başarısı yakalayan var mı bilmiyorum.
  Bu yeni nesil SJW ideolojiniz kendi başına benim için dert değil ama size fütursuzca saldırma cüreti vermesi bir sorun. Belki de birilerinden yardım almalısınız.

  Gereksiz not: Siyahi, kadın, orijinal bir süper kahramanı zevkle okurum ama bu tarz boyayıp satma işlemi bence siyahileri de biraz aşağılayan bir durum.

Söyleyeceklerin mi var? Kayıp Rıhtım Forum'a gel ve sen de yorum yap!

3 cevap daha var.

Mad Max: Furiosa Çekim Tarihi

Mad Max: Furiosa Filminin Çekimleri Bu Yaz Başlıyor

Çekirdek DNA Analizi

Çekirdek DNA Analizi, Eski İnsanların Göç Hareketlerini Ortaya Çıkarıyor