in

Spawn’ın Merakla Beklenen Dördüncü Cildi Çıktı

Spawn Klasik Seri’nin bir süredir beklenen dördüncü cildi raflardaki yerini aldı.

Arkabahçe Yayıncılık, Todd McFarlane’ın efsanevi anti-kahramanı Spawn‘ın klasik maceralarını bizlerle buluşturmaya hız kesmeden devam ediyor. Karakterin 90’lı yıllarda yayınlanan, ilk sayılarından oluşan serinin dördüncü cildi de kısa süre önce raflardaki yerini aldı.

Çizgi roman, sevdiği kadını son bir kez daha görebilmek için şeytanla anlaşma yapan ama kendisini çok tuhaf güçler kazanmış bir şekilde dünyada bulan Al Simmons’ın cennet ve cehennem arasındaki savaşın ortasında kalışını ve istemese de bir nevi süper kahramana dönüşmesini konu alıyor.

Dördüncü cildin arka kapak yazısı şöyle:

Efsanevi yazar/çizer Todd McFarlane, Spawn ile, ikonik anti-kahramanını dünya üzerine salarak tarihin en başarılı bağımsız çizgi romanını çıkarmaya başlamıştır.

Spawn eşi benzeri olmayan bir kahramandır. Bir hükümet ajanı olan Al Simmons, kendi adamları tarafından öldürülmüştür. Cehennemin derinliklerinden hayata döndürülen Simmons, New York’un yitip gitmiş arka sokaklarını korur. Spawn, geçmişine dair cevaplar ararken, onu yeryüzüne geri getiren karanlık güçler ile de münakaşa eder, düşmanlarıyla savaşır ve kendine beklenmedik müttefikler bulur. Olağanüstü yeni güçlerini dizginlemeyi öğrenirken onu geri getiren şeyin doğasını-ve arkasında bıraktıklarını- tam olarak kavramaya başlar.

Spawn: Klasik Seri Cilt 4, Spawn mirasını oluşturan hikâye ve çizimleri barındırmaktadır. Todd McFarlane’in elinden çıkma inanılmaz detayda çizimler ve öykülerin yanında Grant Morrison ve Greg Capullo gibi endüstri devlerinin yaptığı katkıları da içerir.

Bu cilt, zamanında basılıp tükenmiş altı Spawn fasiküllerinin yepyeni bir tasarım ve formatta basılmış halini içermekte. Bu ciltlere özel bonus içeriklerin arasında ise, kapak galerileri ve sahne arkasından çizimler bulunuyor. Her ciltte bir de, capcanlı renkler ve yeni, dijital renklendirme ile baştan yaratılmış klasik birer Spawn bulunuyor.

Cem Demirkan‘ın çevirisiyle bizlerle buluşan Spawn: Klasik Seri 4 geçtiğimiz hafta çizgi roman dükkânlarında ve kitapçılarda satışa sunuldu. Serinin hayranlarına duyurulur.

Oyla!

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Husey Husey dedi ki:

    Spawn gerçekten efsane bir çizgi roman,eger koleksiyonluk seriyi düşüyorsanız arkabahçe yayıncılık 1-2 cilt koleksiyonluk olarak satışta.Hikayeye gelirsek çok iyi şekilde işlenmiş durumda çogu çizgi romanlar gibi sadece resimlerden ibaret değil saglam bir konu anlatımı içeriyor.

  2. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    En kısa zamanda almayı düşündüğüm bir seri. Farlene efsanesi :slight_smile:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Orta Dünya Büyücüleri: Radagast

Tenten, Ottokar’ın Asası ve Altın Kıskaçlı Yengeç ile Tekrar Bizlerle