in

Yeni Star Wars Çizgi Romanı The High Republic 4. Sayısı ile Devam Ediyor

Star Wars: The High Republic 4. sayı yayınlandı. Yeni Yıldız Savaşları çizgi roman serisi yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Star Wars: The High Republic 4 çizgi roman

Star Wars: The High Republic adlı çizgi roman serisinde 4. sayı okurla buluşuyor.

Star Wars evreninin yaratıcısı Lucasfilm geçen ocak ayında yeni bir projeyi okurlarıyla tanıştırmıştı. Galaktik Cumhuriyet döneminin en parlak dönemlerini anlatan Star Wars: High Republic serisi Skywalker hikâyesinin başladığı The Phantom Menace (Gizli Tehlike) filminden yaklaşık 200 yıl öncesinde geçiyor.

Yüksek Cumhuriyet dönemi, barışın ve adaletin koruyucusu Jedi’ların altın dönemini ve evrenin en uç noktalarının keşif serüvenini ele alıyor. Bu seriyle beyaz cübbeleri, mavi ve yeşil –ve elbette mor- ışın kılıçlarıyla gücün aydınlık tarafı sayfalarda yeniden bizleri karşılıyor. Cumhuriyet’in temsilcisi olarak Dış Halka Bölgelerinin keşfeden Jedi şövalyelerinin ne tür maceralardan geçtiğine şahit olurken, onları neyin korkutabileceğini de okuyarak öğreneceğiz. Daha önce yayımlanmış herhangi bir film veya kitapla bağlantısı olmayacağı açıklanan “The High Republic” ilk olarak beş kitaplık bir roman serisiyle yaymlanmaya başladı. Yazar Charles Soule’un kaleminden çıkan ilk çizgi roman “The Light of the Jedi” ise ağustos ayında raflardaki yerini almıştı.

Star Wars: The High Republic 4 Çizgi Romanı Hakkında Öne Çıkan Detaylar

Dördüncü sayısı yayınlanacak olan The High Republic serisi ile yeni Jedi şövalyeleri ile tanışsak da Trandoshalı Jedi Ustası Sskeer bizim için ayrı bir yer tuttu. Jedi konsülünün en güçlü üyelerinden birisi olarak kabul edilen Usta Sskeer ve hikâyenin ana kahramanı Padawan Keeve Trennis dış halkaların keşfi için yapılacak gruplardan birinde bulunuyordu. Önceki sayıda bir Nihil ile karşılaşan Sskeer onu yenmeyi başarmış fakat çarpışmada kolunu kaybetmişti. Bunun üzerine aklını yitiren Jedi Şövalyesi, Nihil’i acımasızca parçalarına ayırmıştı. Bu noktadan sonra işlerin hiç de lehine gitmediği Jedi Ustası’nın sadece kolunu değil, gücün aydınlık tarafıyla olan bağlantısını da kaybettiğini görüyoruz. Bir sürüngen ırktan gelen Usta Sskeer için kolunu kaybetmesi o kadar büyük bir problem oluşturmasa da Nihil’i öldürürken geçirdiği öfke nöbeti, bunun altında daha büyük bir hikâyenin yattığına dair ipuçları veriyor.

Star Wars: The High Republic 4 çizgi roman

Yeni sayıda karanlık taraf tarafından gezegenine dikilmiş olan Drengir sporlarının Jedi Ustası Sskeer’in zihnini yavaş yavaş ele geçirmeye başlıyor. Böylelikle Sedri Minör gezegeninin karanlık mağaralarında tavana asılmış Padawan’ı Keeve Trennis’i ve beraberindeki Avar Kriss, Jedi Ustası Ceret ve onlarla birlikte olan bir genci öldürmeye kararlı gibi görünüyor. Fakat Jedi şövalyesinin zihninin ele geçirilmesi Cumhuriyet’in düşünmesi gereken tek şey değil. Dış halkaların keşfi için kurulan Starlight üssü de Nihil tarafından saldırıya uğruyor.

Marvel Comics tarafından 7 Nisan’da yayımlanacak olan serinin 4. sayısında tüm bu karmaşanın ortasındaki genç Padawan’ın, ustasını gücün aydınlık tarafına çekmeye çalışmasının hikâyesini okuyacağız.

Star Wars: The High Republic 4 çizgi roman

Star Wars: The High Republic çizgi roman serisinin henüz Türkçe baskıları bulunmuyor. The High Republic aynı zamanda animasyon dizisine de uyarlanıyor.

Siz bu yeni macerayı takip ediyor musunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynaklar: SW, Screen Rant, SW Fandom

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Epichan Epichan dedi ki:

    Star Wars Saga da ki çizgiromanların kalitesini gördükçe hayal kırıklığına uğruyorum. Bu seriyi de listeme ekledim ama ister istemez Old Republic serisinin çizgiromanı ile karşılaştırıyorum şimdiden. O çizgiroman da çok eğlenmiştim okurken. Ne kadar o dönemi yansıtacak, sith impratorluğu olacak mı göreceğiz. Ama yine de çok ümitli değilim. Disney Star Wars ruhunu öldürdü gibi geliyor.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Bronte Kardeşler Uğultulu Tepeler Bozkır

Bronte Kardeşler’e İlham Olan Bozkırlara İnşa Edilmek İstenen Konut Projesi Tepki Çekti

dune hbo max warner bros.

Dune Filmi HBO Max’i Es Geçip Sadece Sinemalara Gelebilir