in

The Nice House on the Lake: DC Black Label’da Korkunun Yeni Adı

DC Black Label, evrenin karanlık atmosferini biraz daha ileriye taşımakta kararlı. Yeni çizgi roman The Nice House on the Lake korkunun yeni adı olacak gibi görünüyor.

The Nice House on the Lake

DC Comics evreni korku ve karanlık hikâyelerini her zaman ön planda tutmuştur. Önceleri Vertigo adı altında yayınlanan eserlerdeki yoğun his şimdilerde DC Black Label başlığı altında toplanıyor. The Nice House on the Lake ise en son yayınlanan korku çizgi romanları arasında yerini aldı. Uzaylı istilası, yıkım, vahşet ve dünyanın sonu teması üzerinden ilerleyen hikâye, okuru zorlu kıyamet sahneleriyle baş başa bırakıyor.

James Tynion IV, Alvaro Martinez Bueno, Jordie Bellarie ve Andworld Design imzasıyla çıkan serinin ilk sayısı Ryan Cane karakteriyle açılıyor. Kendisiyle birlikte 12 misafirin daha göl kenarında, ağaçlık bir arazide bulunan kusursuz güzellikte eve gelmeleriyle olaylar başlıyor.

The Nice House on the Lake Konusu

The Nice House on the Lake

Bir hafta boyunca bu evde kalacak 12 kişi birbirlerinin eski arkadaşları ve yakınıdır. Hepsini davet eden ortak arkadaşları Walter ise evin sahibidir. Fakat bir süre sonra bu misafirlik kaçamadıkları bir zindana dönüşecektir. Ryan bir süre sonra eğlenceden uzaklaşıp telefonuna baktığında sosyal medyadan dünyanın yanıp yıkıldığını, uzaylıların istilaya başladığını görür. Kendilerinin kaldığı ev dışında her yer alevler içindedir. Sonradan anlaşılır ki Walter aslında bu dünyadan değildir ve hangi gezegenden geldiği ya da nasıl bir organizma olduğu ise önemsizdir. Bu evde bulunan 12 kişi ise dışarı çıkmadığı sürece güvendedir. Fakat konuşmalara dayanamayan Ryan, Walter’a saldırır, ancak Walter’ın yüzü altında yatan yaratığı gösterecek şekilde ikiye ayrılır. İlk sayı bu sahnelerle son bulurken henüz detaylarına hâkim olamadığımız kıyamet sahneleri sosyal medyalar üzerinden yayılmaya devam eder.

Vertigo’nun Mirası DC Black Label’a Emanet

The Nice House on the Lake DC Black Label

Kıyamet senaryolarını pek çok farklı açıdan ele alan DC, daha öncesinde Y: The Last Man adında bir çizgi romanla okurların karşısına çıkmıştı. Warren Ellis’in yazdığı Darick Robertson’un çizdiği Transmetropolitan evreni ise büyük kasırgalar ve kaçınılamayan doğal felaketlerle yerle bir edilmişti. The Nice House on the Lake çizgi romanı ise Dünya’nın uzaylılar tarafından istilasını ve korkunç sonunu 12 kişilik bir ekibin gözünden anlatacak.

Siz The Nice House on the Lake çizgi romanının ilk sayısının konusu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum adresinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman 2 Filminin Tam Adı ve Logosu Belli Oldu

stephen king metallica

İlhamını Stephen King Romanından Alan Metallica Albümü