in

The Penguin, Danny DeVito’nun Batman Çizgi Romanında Dünyayı Koronavirüs Salgınından Kurtarıyor

Batman Returns filminde The Penguin karakterini canlandıran Danny DeVito, çizgi roman serisinin 80. yıldönümü için Dünya’yı Koronavirüs pandemisinden kurtardığı bir macerayı kaleme aldı.

the penguin catwoman pandemi batman koronavirüs Danny DeVito

Danny DeVito, karakteri The Penguin ile pandemiyi bitirmek için işin başına geçiyor. Batman kötülerinin 80. yıldönümü ünlü oyuncunun yazdığı Bird Cat Love çizgi romanıyla kutlanıyor.

Penguin ve Mad Hatter gibi meşhur kötülerin 80. yıldönümünü kutlamak için başlatılan Gotham City Villains Anniversary Giant serisinin ilk macerası Danny DeVito tarafından hazırlanıyordu. 1992 yapımı Batman Returns filminde Penguin karakterini canlandıran oyuncu Bird Cat Love isimli serinin ilk eseri ile okurların karşısına çıktı. Dan Mora ise ilk sayının çizimlerini yapıyor.

Çizgi romanda anlatılan hikâye ise dikkat çekiyor. Batman’in azılı düşmanı Oswald Cobblepot, Catwoman Selina Kyle ile birlikte dünyanın stokladığı beş milyon aşıyı çalıyor. Ardından bütün insanları aşılayarak pandemiyi bitiriyorlar

Ünlü oyuncu, çizgi romanla ilgili olarak şunları söyledi:

“İlk başta bu çizgi roman işi için tereddütlüydüm. Fakat işin içine girdikçe Michelle Pfeiffer’ın büyük bir hayranı olduğumu ve The Penguin karakterinin Catwoman’a aşık olduğunu gördüm. Sonra bu iki karakteri bir araya getirdim. Hem de hâlâ kurtulmaya çalıştığımız pandeminin tam da ortasında. Sanırım Penguen karakterinin içinde biraz Robin Hood’luk olsa fena olmaz diye düşündüm.”

batman the penguin koronavirüs

DeVito, çizgi roman için Pfeiffer’ın fikrini aldığını ve onun da Cobblepot ve Kyle arasındaki romantik ilişkiden mutlu olduğunu söyledi.

“Michelle’i gerçekten aradım ve ona ne yapmak istediğimi anlattım. Ona ‘Bak, bu benim olmasını çok istediğim bir şey, çok güzel bir kadınla romantik bir ilişki’ dedim. Yani Oswald’dan bahsediyorum ve Selina’dan. Bunu duyduğuna gerçekten çok heyecanlandı.”

Danny DeVito, Canlandırdığı The Penguin Karakterini Farklı Yansıtacak

DeVito, politik gücü ve kurnazlığıyla meşhur olan The Penguin karakterini farklı bir açıdan ele alıyor. Ayrıca 12 sayfalık eser son zamanda yaşanan zorlu pandemi sürecini çizgi roman evreninde yeniden yorumluyor. Buna ek olarak Bird Cat Love hikâyesi Catwoman ve Penguin arasında beklenmedik bir aşkı temel alacak. Çizgi romanın hikâyesi, karakterler tasarımları ve çizimleri ise DeVito’nun rol aldığı ve Tim Burton‘ın yönetmenliğini yaptığı Batman filmlerinden kaynak alıyor.

Gotham City Villains Anniversary Giant Bird Cat Love

Eserde pahalı eşyalara düşkünlüğüyle bilinen iki karakter farklı bir planla karşımıza çıkıyor. Catwoman ve Penguin dünyadaki tüm aşıları çalıyor. Sonrasında bütün süper kötülerle birlikte insanları zorla aşılayarak pandemiyi bitiriyorlar. Dolayısıyla 1992 yılının karakterleri geçmişten gelerek şu an ki durumu düzeltiyor.

Siz Danny DeVito’nun yazdığı çizgi roman hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: The Guardian

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Mohaç Meydan Muharebesi Nerede Yapıldı? Konumu Tespit Edildi

Mohaç Meydan Muharebesi’nin Gerçekleştiği Konum Tespit Edildi

Yeşil Bambu ve Diğer Fantastik Öyküler - Osamu Dazai

Japon Edebiyatının Kült Yazarı Osamu Dazai’den: “Yeşil Bambu ve Diğer Fantastik Öyküler”