in

Yeni The Walking Dead Çizgi Romanı Clementine Karakterini Geri Getiriyor

Skybound 10. yıl özel sayısı ile The Walking Dead evreninin sevilen karakteri Clementine, Rick Grimes ile geri dönecek.

The Walking Dead Clementine

Image Comics ve Skybound işbirliğinde çıkartılan yeni haftalık seri Skybound X çizgi roman serisinde, TellTale Game’den tanıdığımız Clementine karakterini yeniden göreceğiz. Hayranları daha da meraklandıran haber ise The Walking Dead serisinin yazarı Robert Kirkman’dan geldi. Kirkman’ın açıklamasına göre hikâye boyunca Rick Grimes da önemli bir yere sahip olacak.

İlk defa 2012 tarihli The Walking Dead oyununda karşımıza çıkan Clementine, Robert Kirkman tarafından yaratılan diğer karakterler gibi oldukça acıklı bir geçmişe sahip. Zombi salgını başladığında ailesi onu bakıcıya bırakıp şehir dışına çıkar. Salgının yayılmasından sonra Clementine, Lee Everett tarafından bulunur ve onunla birlikte ailesini aramaya başlar. Bu zorlu hayatta kalma sürecinde Everett, Clementine için bir baba figürü olur. Fakat beklenmedik olaylardan sonra Everett ısırılarak yürüyen ölüye dönüşür ve Clem uzun zaman sonra kurabildiği bu bağı da koparmak zorunda kalır. Daha sonra hayatta kalabilmek için çeşitli gruplarla birlikte seyahat eder.

Oyunun genel atmosferine bakıldığı zaman Clementine karakteri yaşına göre oldukça zeki, dürüst ve gözü açık biri olarak karşımıza çıkıyor. Kıyamet sonrası dünyada içinde bulunduğu gruba insani değerlerini hatırlatan ve onları doğru olanı yapmaya iten birisi olur. Yine de tüm bunlara rağmen çocuk yaşının getirdiği bir saflığı da içinde barındırmaya devam eder.

Yeni The Walking Dead Çizgi Romanı Temmuzda Çıkacak

The Walking Dead Clementine çizgi roman

Karakterin yaratılma süreci ise oldukça ilginç. Oyunun sanat yönetmeni Derek Sakai, Clementine’ın dizaynını bizzat kendi kızından ilham alarak ortaya çıkarttığını söylüyor. Kızının “modaya inanılmaz düşkünlüğü” üzerinden ilerleyen birkaç oyun tasarımının yine buradan temel aldığını görebiliyoruz. Örneğin bölümlerde ilerledikçe Clementine’ın kıyafetlerinin, duygusal gelişimiyle orantılı olarak değişmesi ya da kendisiyle özleşmiş beyzbol şapkasının ailesi ile olan bağı hatırlatması gibi ayrıntılar mevcuttu.

Skybound tarafından yayınlanacak olan 10. Yıl özel sayısında Clementine’ı Rick Grimes ile birlikte görceğimizi bizzat serinin yaratıcısı Robert Kirkman’dan öğreniyoruz.

“Sürpriz! Skybound’un 10. Yıl sayısının sevdiğimiz bazı karakterleri göstermeden geçeceğini mi düşünmüştünüz yoksa? Geçtiğimiz on yılda takipçilerimizin bize olan desteği için minnettarız ve büyük Skybound ailesi ile birlikte ortaya çıkardığımız eseri sizlere sunmaktan dolayı çok gururluyuz. Eğer sizler olmasaydınız karakterlerin hiçbiri bu inanılmaz maceralara atılamazdı, o yüzden Skybound X aslında hepimiz için!”

7 Temmuz 2021 tarihinde okuyucuyla buluşması beklenen yeni The Walking Dead serisi Robert Kirkman, Tillie Walden, James Harren, Chris Dingess, Ryan Ottley ve Matthew Roberts tarafından hazırlandı.  Eser Image Comics ile Skybound Entertaintment tarafından ortaklaşa yayınlanacak.

Peki ya siz çizgi romanları takip ediyor musunuz? Özel sayıyı okuyacak mısınız? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

ursula k. le guin hernes

Ursula K. Le Guin’in Denizyolu Kitabındaki Herneler Öyküsü Kendi Kitabına Kavuştu

Şükrü Erbaş Taciz

Şükrü Erbaş’ı Tacizle Suçlayan Kadın Özür Diledi: “Gerçekle Hiçbir İlgisi Yok”