Vampirella, Kenan Yarar ve Kerem Beyit’in Çizdiği Kapakla Raflarda!

Ünlü çizgi roman serisi Vampirella, Kenan Yarar'ın çizip Kerem Beyit'in renklendirdiği varyant kapakla raflarda!

Doctor Who’nun “Human Nature” ve “The Family of Blood” bölümleriyle karşımıza çıkan Paul Cornell’ın yazıp Jimmy Broxton’ın çizdiği Dynamite Serisi’nin 3. kitabı Vampirella 2017, daha önce başka çalışmaları ve en son Hilal adlı çizgi romanıyla Türkiye’nin en iyi çizerlerinden olduğunu kanıtlayan Kenan Yarar’ın çizgileri ve fantastik çizimlerinin yanı sıra, Dreamstone grubunun albüm kapağında da yeteneğini ortaya koyan usta illüstratör Kerem Beyit’in renklendirmesiyle ortaya çıkan yeni kapağıyla satışa sunuldu.

Vampirella karakteri, karşımıza ilk kez Forrest J. Ackerman ve Trina Robbins tarafından derlenip 1969’da yayımlanan çizgi romanla çıkmıştı. Bu kitapta Vampirella, vampir ırkıyla beraber nehirlerinden kan akan, ikiz güneşi olan kurak ve aslında cehennemde bir yer olan Drakulon gezegeninde yaşamaya mahkum edilmiş, güçlü, hırslı ve seksi bir kadın figürüydü.

Seri devam ettikçe anladık ki bu kadın karakter, mitolojik vampirlerin tipik güçlerinden birçoğuna sahipti. Zorlu savaşçı özelliği sayesinde sergilediği yenilmezlikleri okurken, hikayesinin aslında ne kadar da köklü olduğunu, Adem’le Lilith’e kadar uzandığını görmüştük.

Vampirella karakterini, bu cildinde, Amerika’daki yayıncısı tarafından tekrar tasarlanmış olarak ve 3505 yılında görüyoruz. Yeni tasarımı ile başından geçenleri merak ediyorsanız bu çizgi romanın son cildine Paralel Evren Kitapevi’nden ulaşabilirsiniz. Ama dikkat edin de onu çok fazla kızdırmayın. Zaten yeterince kızgın.

GÖZ ATIN  Sınıfın En Güzel Kızı Hilal Geri Döndü, Kaçın!
Okumayı ve yazmayı öğrendiğimden beri bir şeyler yazıyorum. Daha çok da okuyorum. Sosyoloji okuduğum için inceleme alanım bu dünyanın insanları olsa da ilgi alanım başka dünyalar olduğu için artık MSGSÜ Felsefe Bölümü'nde yüksek lisans öğrencisiyim. Bir Bellatrix, Auri kadar olmasa da ben de pek buralardan sayılmam zaten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vampirella, Kenan Yarar ve Kerem Beyit’in Çizdiği Kapakla Raflarda!

Ünlü çizgi roman serisi Vampirella, Kenan Yarar’ın çizip Kerem Beyit’in renklendirdiği varyant kapakla raflarda!

Başa dönün