in

Daha Önce Hiç Yayınlanmamış Bir “Batman” Macerasının Çizimleri Artık Çevrimiçi

Yazar David Lapham, Batman çizgi roman serisinin hiç gün yüzüne çıkmamış bir sayısının çizimlerini ücretsiz olarak internete yükledi.

Batman
- Reklam -
- Reklam -

Bu zamana kadar DC’nin unutulmaz çizgi roman kahramanı Batman hakkında pek çok çizim gördük. Şimdiyse karşınıza daha önce hiç rastlamadığınız, kenarda kıyıda kalmış çizgi roman kareleriyle geliyoruz!

David Lapham ismi eğer çizgi roman dünyasıyla ilgileniyorsanız size mutlaka tanıdık gelecektir. Kendisi 90’lı yıllarda kurduğu El Capitan Books’ta yayımladığı bağımsız çizgi roman serisi Stray Bullets ile dikkatleri üzerine çekmiş, akabinde de DC Comics, Marvel ve Dark Horse gibi yayınevlerinde çeşitli serilerde yazar olarak görev yapmış bir isim.

2005-2006 yılları arasında DC’nin Detective Comics serisinde Kara Şövalye’nin maceralarını yazan Lapham’a o dönem çizer Ramon Bachs eşlik etmişti. Ancak Lapham attığı bir Tweet ile birçok hayranın bilmediği bir gerçeği ortaya çıkardı. O projede aslında bir başka çizer olan Bill Sienkiewicz ile çalışılacakmış.

- Reklam -

David Lapham, 12 bölümlük bir maceranın ilk bölümü için Sienkowicz’in hazırladığı çizimleri PDF formatında ücretsiz olarak hayranlarla paylaştı.

Serinin ilk bölümünün adı City of Crime. Konuşma balonları ve yazılar dışında her şeyi tamam olan bu bölüm, DC’nin takvimsel problemleri nedeniyle Sienkiewicz’e veda edilmiş.

- Reklam -

Lapham, Batman hayranlarıyla sadece bir başka alternatif yolu paylaşmak istediğini dile getiriyor. Serinin PDF linkine ve Lapham’ın açıklamasının tamamına buradan ulaşmanız mümkün.

İşte karşınızda Detective Comics #801’dan bazı örnek görseller:

batman story

Detective Comics 801 3

Detective Comics 801 4

Sizler yayınlanmamış bu alternatif macerayı nasıl buldunuz? Bill Sienkiewicz’in çizimleri size hitap ediyor mu? Yoksa Ramon Bachs daha doğru bir tercih mi olmuş?

Yorumlarınızı Forumlarımıza gelerek bizlerle paylaşmayı unutmayın!
Kaynak: Cbr

* * * * * * * * *

* Yarasa Adam ve Valencia Arasındaki Dava Yeniden Alevlendi

* Batman’in Simgesi | Bir İkonun Evrimi [İnfografik]

* Maya Mitolojisinin Batman’i Camazotz ile Tanışın!

* Joker Filmi Hiçbir Çizgi Romana Bağlı Kalmayacak

* Bir Motivasyon Kaynağı Olarak “Batman Begins”

* Batman: The Dark Knight’ı 8-bit Olarak İzleyin

* Resmileşti: Robert Pattinson Artık Batman

* Batman Okuma Rehberi

* * * * * * * * *

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Siyah beyaz Batman her zaman tercihimdir. Efsaneymiş çizimler.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Hakan: Muhafız

Çağatay Ulusoy Netflix İçin: “Türkiye’deki Dizilerden Daha İnsani Koşullarda Çalışıyoruz”

Cuphead

Netflix, Sevilen Oyun “Cuphead”i Animasyon Dizisi Yapacak