in

YKY’den Superman: Action Comics ve Wonder Woman Ciltleri Raflarda

YKY bizleri iki yeni DC hikayesiyle daha buluşturuyor. “Wonder Woman Cilt 1: Yalanlar” ve “Superman Action Comics Cilt 1: Kıyamete Giden Yol” ön siparişte.

YKY Superman - Wonder Woman

YKY kalitesinden ödün vermeyerek bizleri her zaman edebiyatın örnek alınası eserleriyle buluşturdu. Çizgi roman külliyatına girdiğinde de yine bizlere Blacksad ve Okko gibi muhteşem işleri sundu. Son zamanlarda da bizleri DC’nin süper kahramanlarını sunan YKY, çizgi roman serilerine yenilerini ekliyor.  DC Rebirth‘ten Wonder Woman ve Superman Action Comics bizlerle!

Wonder Woman ve Superman kimilerince elmanın iki yarısı gibiler. Böyle düşünülmesinin sebeplerinden biri de güçlerinin farklı kaynaklardan geliyor olmasına rağmen aynı güdülere sahip olmaları. Tüm süper kahramanların sadece insanlara yardım eden metalar olduğunu düşünebilirsiniz ancak durum bundan ibaret olsaydı hiçbirinin edebi yönü kalmazdı. Ucuz işlerin arasından sıyrılan hikayelerde kahramanlar aslında birçok farklı şeyi simgelerler. Kimi zaman sosyolojik kimi zaman felsefi sorunları anlatırlar. Superman ve Wonder Woman da “İnsan ve ahlak” konusunu en iyi şekilde irdeleyen karakterlerden biri olmuştur.

Greg Rucka‘nın yazarlığını yaptığı Wonder Woman Cilt 1: Yalanlar adlı hikayeyi Anıl Bilge Türkçeleştirmiş. DC Rebirth‘e adım atacaklar için güzel bir giriş olan bu hikayenin tanıtım bülteni şu şekilde:

wonder woman yalanlarKahraman. İkon. Durdurulamaz. Doğruluk Kementi ile donanmış, tanrıların güçleriyle kutsanmış, dünyanın Wonder Woman olarak tanıdığı Themyscira’lı Prenses Diana tarihteki en büyük süper kahramanlardan biri. Peki Wonder Woman aslında kim? Bundan kendisi bile emin değil. Yaşamadığı bir hayatın anıları zihninin köşelerinde geziniyor ama kalbinde onların gerçek olduğunu biliyor. Üstelik Amazonların efsanevi adası Themyscira’ya giden yolu artık bulamıyor. Dış dünyadan saklı olmasına rağmen evine giden yol Diana’ya her zaman açıktı… ama artık yol yok oldu, belki de sonsuza dek!

Maalesef dünya üzerinde onun adaya ulaşabilmesini sağlayacak bilgiye sahip tek bir kişi var: Ezeli düşmanı, vahşi canavar-kadın Cheetah. Acaba bu beklenmedik ittifak Diana’nın en karanlık sırlarına ışık mı tutacak, yoksa onları –ve Wonder Woman’ı– sonsuza dek gömecek mi?

Cevabını çok satan DC Rebirth girişiminden tüm görkemiyle yükselen WONDER WOMAN CİLT 1: YALANLAR’ın sayfalarında bulun! Efsanevi Wonder Woman yazarı GREG RUCKA (BATWOMAN:ELEGY) yıllar sonra ilk defa karaktere geri dönüyor ve ünlü fantazi çizeri LIAM SHARP (2000 AD) ile birlikte Diana’nın tarihindeki en önemli hikâyelerden birini sunuyor!

“Greg Rucka’yı WONDER WOMAN’a geri getirmek DC Rebirth’ün en heyecan verici duyurularından biriydi.” THE A.V. CLUB

“DC Rebirth serilerinin en önemli parçalarından biri.” IGN

“Bu kitabı beğenmemek mümkün değil.” NERDIST

“Görsel açıdan büyüleyici.” SCREENRANT

Dan Jurgens‘in yazdığı Superman Action Comics Cilt 1: Kıyamete Giden Yol oldukça eleştirilen bir hikaye. Superman’in Ölümü hikayesinin ısıtılmış hali olduğu gibi eleştirileri duymuş olabilirsiniz. Gerçekten de Superman ile içli dışlıysanız sizleri pek tatmin edecek bir hikaye değil. Ancak yeni hayranlar için zevkle okunası bir cilt. Dilimize yine Anıl Bilge‘nin kazandırdığı hikayenin tanıtım bülteni şu şekilde:

superman kiyameye giden yolO, dünyanın en büyük kahramanıydı. Sonra bildiği dünya varoluştan silindi. Oğlu ve eşiyle kaçıp kurtulan Superman, Dünya’nın yeni ve yabancı bir versiyonuna ulaştı. Orada daha genç, daha az deneyimli ama onun kadar kahraman başka bir Superman gezegenini korurken, o gölgeler içinden görevini yapmaya devam etti. O genç kahraman hayatını kaybedince yaşça daha büyük diğer Çelik Adam artık halkın önüne çıkmaya ve onun yerini almaya hazırdı.Fakat yüzleşeceği şeylere hazır değildi.

Karşısına çıkan hayatının fırsatını kaçırmayan Lex Luthor, inanılmaz güçlere sahip savaş zırhını giyerek kendisini yeni Superman ilan etti. Ardından Clark Kent olduğunu iddia eden bir adam Metropolis’te belirdi. Dahası bütün bu kaosun ortasında Superman’in karşısına gelmiş geçmiş en büyük düşmanı çıktı: Doomsday. Superman, Metropolis’i ve ailesini kurtarmak için Luthor, Wonder Woman ve ulaşabildiği tüm dostları ya da düşmanlarıyla güçlerini birleştirmek zorunda çünkü geçmişindeki acı deneyim sayesinde kıyamete giden yolun sonunda ne olduğunu çok iyi biliyor.

Dünyanın en müthiş çizgi romanının #957-962 sayılarını toplayan SUPERMAN: ACTION COMICS CİLT 1: KIYAMETE GİDEN YOL, efsanevi Superman yazarı DAN JURGENS ile çizerler PATCH ZIRCHER, TYLER KIRKHAM, STEPHEN SEGOVIA ve ART THIBERT’i bir araya getirerek Çelik Adam için yeni bir dönemi başlatıyor!

“Eğlenceli ve heyecan verici bir hikâye.” COMIC BOOK RESOURCES

“Zircher, Superman ve Lex Luthor denen görkemli tanrıları çizerken en iyi işlerinden birini çıkarıyor.” NEWSARAMA

“Eski usul numaralandırılmış ACTION COMICS’in tekrar raflarda olması çok güzel.” IGN

İki cilt de 14 Eylül‘de gönderilmek üzere ön siparişe açılmış bulunmakta.

Burak İpek

Özellikle bilimkurguya ve çizgi romanlara bayılır. Çizgi romanlara girişi Dylan Dog, bilimkurguya aşkı ise Dune serisi ile başladı. 7 yaşından beri bilgisayarla ve elektronik aletlerle iç içe yaşamayı seçerek göbeğini büyüttü. Düşüncelerini başkalarıyla tartışmak adına Kayıp Rıhtım’da yazılar yazıyor.

7 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Doomsday Clock serisi ne zaman çevrilir acaba ? Baya oldu çünkü o albümler çıkalı.

 2. Avatar for Estranged Estranged dedi ki:

  Doomsday Clock henüz bitmedi ve cildi de çıkmadı.

 3. Avatar for Tamarix Tamarix dedi ki:

  Alabilene iyi okumalar :frowning:

 4. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Rorshack ve Joker ile ilgili bölümü çıktı. Ama, Türkçeye çevrilmedi. Süperman ile Dr. Manhattan karşılaşması çıkmadı.

 5. Avatar for Estranged Estranged dedi ki:

  YKY fasikül basmıyor. Seri tamamlanmadan cildini yayınlamazlar. Kaldı ki, Doomsday Clock’u kimin basacağı henüz belli değil.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

2 cevap daha var.

kr kitap kulubu

Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü Açıldı

Roald Dahl Günü

Roald Dahl Günü