in

Çocuk Yazar Dergisi’nin “Hasan Ali Toptaş” Temalı Yaz Sayısı Çıktı!

Yüzlerce çocuğun hayal dünyalarında yaratıp daha sonra da resmettiği öykülerden oluşan mevsimlik çocuk edebiyatı dergisi “Çocuk Yazar”ın yaz sayısı raflardaki yerini aldı.

Hatırlayacağınız üzere yazar kadrosunu çocukların oluşturduğu ilginç ve heyecan verici dergi “Çocuk Yazar”ın yayın hayatına başladığını duyurmuştuk. Çocukların edebiyatla hem tanışmasına hem de üreterek içinde bulunmasına vesile olan ve bu nedenle son derece değerli olduğunu düşündüğümüz mevsimlik dergi, ikinci sayısıyla yoluna devam ediyor.

1 Mayıs’ta, Söke Belediye Meydanı’nda gerçekleştirilen gösteriyle basına tanıtılan Çocuk Yazar’ın bu sefer yaz sayısını okuyacağız.

Yazar kadrosu Söke Sarıkemer İlkokulu ve Sarıkemer Emine Gezerler Ortaokulu öğrencilerinden oluşan derginin yeni sayısında Hasan Ali Toptaş’ın “Ben Bir Gürgen Dalıyım” adlı çocuk romanından bir bölüm yer alıyor. Ege toprağından dokuz gencecik gürgen dalı, ormanda ne kadar ağaç ne kadar ot ve börtü böcek varsa, onların rengiyle, onların kokusuyla, onların şekliyle bakıyor okurlarına.

Eğer bu farklı projeye siz de destek olmak istiyorsanız kesinlikle bir şans vermenizi tavsiye ederiz. Bizzat çocukların kaleminden çıkan üretimlere hepimizin ihtiyacı var.

İyi okumalar!

Oyla!

Tolkien’e de İlham Olan “Exeter Kitabı” Tarihi Eser Vandalizminden Nasibini Almış!

Clive Barker’ın “Nightbreed” Filmi Bu Kez Televizyon Dizisi Oluyor